Skocz do zawartości

T7 Astro Camera - tani klon ASI 120MM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj dostałem od majfrendow kamerę T7 dziś kurier przywiózł guiderek
https://s.click.aliexpress.com/e/6aDewlS

 

Na wszystko czekałem niecałe trzy tygodnie. Cło mnie ominęło. 

Dziś będę testował zestaw, na szczęście pogoda zacna :-)

 

Aha, kamera jest rozpoznawana jako ZWO ASI 120.

Nie wiem jak oni to podrabiaja, ale robią to dobrze. 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, sullifan napisał:

Hej

 

Ma ktoś jeszcze jakieś foto wykonanie kamerką T7 Astro?

Chodzi mi o planety, Księżyc - zastanawiam się nad nią lub nad oryginałem ZWO ASI 120MC, ale nie ma zbyt duzo fotek z tej chińskiej wersji.

robiłem nią zdjęcia Jowisza i niestety nie jest najlepiej. Brakuje trochę gainu. Musiałem zwiększyć czas ekspozycji do 25 ms, a jak wiadomo CMOS-y "lubią" krótsze rzędu 10 ms. Nie mam ASI120 więc nie wiem jak jest w przypadku tej kamery ale nie spotkałem się nigdy z narzekaniem na mały gain. W ASI178 i PGR Chameleon oraz Firefly mam spory zapas gainu wiec to ograniczenie było dla mnie sporym zaskoczeniem. Nawet stara poczciwa SPC900NC nie miała z tym problemu

 

seeing był tragiczny co widać po Io i Europie. Dość powiedzieć, że nie było żadnej różnicy w ostrości gdy obracałem mikrofokuser o 1,5 obrotu więc zdjęcie nie jest miarodajne. Kamerka dostanie jeszcze swoją szansę

 

Jup_io_eur_23_52_25_v_9.jpg.856c4f7b6e3e7b1e6a59a33ecb4437a4.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, czy do tej kamerki wskazane sa filtry IR lub UV do planet i Księżyca? Jest jakaś przedłużka wkręcana z czerwonawym szkiełkiem, ale nie wiem czy to filtr czy tylko zwykła szybka...

Pytam bo wcześniej uzywałem zmodyfikowanego webcama i musiałem mieć przynajmniej filtr IR

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sullifan napisał:

Hej, czy do tej kamerki wskazane sa filtry IR lub UV do planet i Księżyca? Jest jakaś przedłużka wkręcana z czerwonawym szkiełkiem, ale nie wiem czy to filtr czy tylko zwykła szybka...

Pytam bo wcześniej uzywałem zmodyfikowanego webcama i musiałem mieć przynajmniej filtr IR

Ta szybka, to filtr UV/IR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, czy ta kamerka jest docelowo na USB 3.0 czy 2.0, bo na ali nie ma info, ktoś wcześniej pisał, ze 3.0

pytam, bo dostałem z nią kabel 2.0 i nie wiem czy jest sens kupować kabel 3.0 skoro i tak osiagam przy "ściszonej" ekspozycji podane dla niej maksy fps więc chyba i tak więcej nie wyciągną  przecież?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię temat :)
Planuje zakup T7 do guidingu i mam pytanie, czy wersja kolorowa da radę? Będzie słabsza od mono pod względem czułości? Wiem że wersja mono daje radę, ale kolorowa jest sporo tańsza (kolorową najdzie się poniżej 300zl a mono prawie 400zl) a budżet mam baaardzo ograniczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam  tej kamerki, z Astroberry Server -RPI,  działa bardzo dobrze  z szukaczem już przy expozycjach 1s.

 

@AstroNorm reklamowalem kilka rzeczy na Ali  (wprawdzie tańszych) nie miałem problemu ze  zwrotem kasy

 

 

@isset a czemu w OAG -u by się nie sprawdziła?

 

M.

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek01 napisał:

a czemu w OAG -u by się nie sprawdziła

Bo w OAGu i tak masz ograniczone pole, mniej gwiazd, więc kamera ma trudniejsze zadanie, a wiadomo że mono jest bardziej czuła niż kolor. Więc do OAGu bym jej nie kupił :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 22.12.2021 o 14:25, Miesilmannimea napisał:

Jaką ogniskową ma "kitowy" obiektyw kamerki T7C.

Wszędzie piszą, że to "szerokokątny 180st" ale ile ma mm ogniskowej to nie widzę...

Wiecie może?

 

M.

 

 

Nie znam dokładnej wartości ale biorąc pod uwagę ze matryca ma rozmiar  1/3" to ogniskowa poniżej 0.5mm...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na obiektywie nie jest napisana ogniskowa. Na pewno jednak nie ma on 180 stopni pola, tylko mniej. W każdym razie do allsky musiałem kupić szerszy obiektyw, taki: https://pl.aliexpress.com/item/32692393147.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.27425c0fLiuuq3 1,56 mm. Z niego jest taki obraz, w poziomie ponad 180, w pionie wciąż mniej:

image-20211214172804.jpg.3e1527798365fed8c298f251de754cd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Miesilmannimea napisał:

Co to za filtr, który jest w mocowaniu kamerki (taki mały kwadrat) i w jednym z pierścieni?

Chcę w ramach zabawy spróbować robić fotki - gwiazdy, DS (tak wiem ;)) raczej bez planet.

Czy filtr musi zostać czy warto go usunąć?

 

M.

UV/IR cut. Jeśli chcesz zrobić zwykłe zdjęcie RGB, to warto go zostawić. Jedynie przy użyciu innych filtrów jest sens go nie używać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.