Skocz do zawartości

T7 Astro Camera - tani klon ASI 120MM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu ja :)

 

Próbuję właśnie połączyć T7 z PHD2. Niestety nie daję rady zrobić darków.

Program nie ma problemu z krótkimi czasami do 1.5s włącznie. Przy 2s następuje timeuot.

Po prostu staje na pierwszej klatce 2s i nic. Kropka.

 

Czy ktoś z Was wie może co mogę z tym zrobić? Nie wiem czy czasy do 1.5s wystarczą...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

Znowu ja :)

 

Próbuję właśnie połączyć T7 z PHD2. Niestety nie daję rady zrobić darków.

Program nie ma problemu z krótkimi czasami do 1.5s włącznie. Przy 2s następuje timeuot.

Po prostu staje na pierwszej klatce 2s i nic. Kropka.

 

Czy ktoś z Was wie może co mogę z tym zrobić? Nie wiem czy czasy do 1.5s wystarczą...

 

M.

 

Mam bardzo podobny problem, przy czym mi przy czasach ekspozycji 0.1s wywala timeout. Zmieniłem w ustawieniach format na RAW8 bit i jest ok. Od czasu do czasu dostaję popsutą ramkę (kawałek nowego zdjęcia wymieszany z poprzednim).

Edytowane przez malebranchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, malebranchi napisał:

 

Ale ja nie mam problemów z tą kamerą jako-taką - przez SharpCapa działa dobrze.

Problem jest z czasami powyżej 1.5s 

 

Ps. Coś już wiem - to jest chyba kwestia kombinacji gain i czasu ekspozycji.
Zmieniłem trochę gain i poszło do 4s włącznie.

 

Teraz "tylko" czyste niebo i sprawdzę czy widzi gwiazdy...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem kamerę do guidingu. SharpCap ją ładnie widzi, PHD również.

Problem polega na tym, że ja w ogóle nie łapię nią gwiazd. To znaczy jedna albo dwie może złapię ale wydaje mi się że więcej gorących pikseli niż gwiazd.

 

często pojawia się również problem podziału klatki na pół.

 

Czy miał ktoś podobne problemy z kamerką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson_g napisał:

W jaki sposób można wykonać bibliotekę darków, mając nieaktywną tę opcję??

A nie masz przypadkiem klikniętego 'użyj mapy badpixeli'? Trzeba zmienić na użyj biblioteki darków i wtedy powinna się opcja aktywować. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam taki mały problemik, w jakimkolwiek programie kamera wykręca max. 7FPS i co chwila spada do 0,2 lub jeszcze mniej. Po chwili niby wraca ponownie do 6-7FPS ale dosłownie na kilka sekund.

Spotkał się może ktoś z taka przypadłością?

Dodam że sprawdzałem kamerę na USB3.0, zobaczę jeszcze jak to wygląda na starszym laptopie z USB 2.0 ale nie sądzę żeby to było problemem.

Zastanawiam się czy nie zaktualizować firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ftraw napisał(a):

Ja miałem. Brak miejsca na dysku. Zweryfikowalem to po paru nieudanych sesjach. Początek baja a po paru sekundach dramat. Sprawdź to w pierwszej kolejności.

Dzięki za szybką odpowiedź. To jednak nie to, na dysku ponad 150Gb.

Sprawdziłem przed chwilą na starszym laptopie z USB2.0 - śmiga rewelacyjnie.

Tylko problem w tym że jak będę chciał zabrać laptopa pod niego to ten dziaduszek nie wytrzyma więcej jak pół godziny, a ten nowy ma super baterię i trzyma nawet 5-6 godzin.

Co może być przyczyną problemów z tą kamerą na USB3.0.

A może to sam Windows, na starym laptopie WIN 7 na nowy WIN 10?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym komputerze do astro nie mam USB2.0 tylko same 3.0,  a kamerka śmiga bez problemów. Ilość miejsca na dysku też nie ma znaczenia. Problem leży w innym miejscu

 

sprawdź jak będzie działała z ROI np. 800x600 lub 640x480. Jeśli pójdzie normalnie to wąskim gardłem będzie transfer dysku. Pomóc może bufor RAM w programie do nagrywania

 

pozdrawiam

 

EDIT

zmieniłbym też kabel USB. Gorszej jakości kable mogą powodować problemy z jakością transmisji

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, artjur napisał(a):

A ja mam taki mały problemik, w jakimkolwiek programie kamera wykręca max. 7FPS i co chwila spada do 0,2 lub jeszcze mniej. Po chwili niby wraca ponownie do 6-7FPS ale dosłownie na kilka sekund.

Ale mówisz o podglądzie, czy rejestracji? Jeśli podgląd, to dysk nie ma nic do rzeczy, ram też. Wówczas winne jest USB, kamera, ewentualnie procesor (ale do T7 niewiele trzeba).

Dziwna jest zależność od wersji portu, bo kamera i tak ma USB2.0, więc nawet w porcie 3.0 komunikuje się tak samo jak na natywnym porcie 2.0. We wszystkich portach jest tak samo? Spróbuj może z jakimś hubem po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Sprawdzałem RAW8, RAW16, mniejsza rozdzielczość, wymieniałem kabel, dodanie HUB USB - nic nie pomaga.

Sprawa dotyczy podglądu, w Maximie nawet klatki nie wypluje, zawiesza się na odczycie z kamery, ekspozycja się wykonuje potem ma ściągnąć klatkę i nic się nie dzieje - Maxim stoi w miejscu.

Laptop na którym nie działa to dwuletni Lenowo ThinkPad P1 Gen 3, procek i7, 32Gb RAM i Dysk SSD 1Tb - więc za słaby raczej nie jest ;)

Natomiast działa normalnie na 12 letnim ASUS z I3 8Gb RAM i jakimś najtańszym SSD

Wydaje mi się że problem to jakaś konfiguracja USB, widać że odczyt z kamery w czasie podglądu co chwila spada nawet do 0, potem na kilka sekund wraca do 7-8FPS i ponownie spada do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.