Skocz do zawartości

Pierwsze narzędzie do obserwacji nieba.


Jerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Czy można kupić coś do obserwacji nieba za 600 pln? Mam do wydania teraz 1500 ale chciałem te pieniądze wydać na coś innego. Jakie są wasze propozycje? Domyślam się, że więcej znaczy lepiej, ale nie obserwowałem do tej pory nieba przez nic co ma soczewkę. Lornetka, luneta czy teleskop. Co macie do zaproponowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz na wsi i masz w nocy ciemne niebo (łatwo widzisz drogę mleczną) to ten

 

https://fotozakupy.pl/product-pol-996-Sky-Watcher-Dobson-6-MAPA-NIEBA.html

w każdym innym przypadku (albo jak wolisz mniejsze starania przygotowawcze ale trochę mniejsze powiększenie) to

https://fotozakupy.pl/product-pol-1080-Sky-Watcher-BK-909-AZ3-MAPA-NIEBA.html

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz na wsi i masz w nocy ciemne niebo (łatwo widzisz drogę mleczną) to ten

 

https://fotozakupy.pl/product-pol-996-Sky-Watcher-Dobson-6-MAPA-NIEBA.html

w każdym innym przypadku (albo jak wolisz mniejsze starania przygotowawcze ale trochę mniejsze powiększenie) to

 

https://fotozakupy.pl/product-pol-1080-Sky-Watcher-BK-909-AZ3-MAPA-NIEBA.html

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź.

Przemyślę obydwie propozycje. Drogę mleczną widzę więc raczej zdecyduję się na pierwszy. W przyszłości mam nadzieję, że będzie mnie stać na coś co pozwoli mi na szczegółowe poznawanie nieba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski seeing (stabilność atmosfery) jest taki sobie więc już tym 150/1200 dasz radę zobaczyć prawie wszystko z popularnych obiektów . Dwa razy większy (od tego) taki teleskop rzadko kiedy jest w pełni wykorzystywalny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania teleskop Sky Watcher 130/900 na montazu EQ2 z napędem ekonomicznym i rurką montowaną na głowicę używaną jako luneta biegunowa.

Zestaw ten wciągnął mnie w astronomię i uczyłem się na nim podstaw astrofotografii (ciężko ale się da). Dużą zaletą jest to że można go ustawić w tryb azymutalny i tak go używałem przy wizualu. Już dawno powinienem się z nim rozstać, ale chyba mam do niego sentyment.

 

Jeden element głowicy był naprawiany (element zewnętrzny a mianowicie obejma przy śrubie), mechanicznie i optycznie wszystko jest w 100% sprawne.

Brakuje szukacza, albo raczej tak, szukacz jest ale zgubiłem gdzieś jedno ze "szkiełek" w szukaczu. Dlatego też cena jest nieco niższa.

 

Nowy kosztuje 680zł + 100zł napęd. Mój sprzedam za 380zł (wliczając napęd).

W zestawie: tuba z głowicą, statywem i przeciwwagą, okulary 25 mm, 10 mm i barlow.

Jak będziesz zainteresowany to jutro albo w piątek mogę zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania teleskop Sky Watcher 130/900 na montazu EQ2 z napędem ekonomicznym i rurką montowaną na głowicę używaną jako luneta biegunowa.

Zestaw ten wciągnął mnie w astronomię i uczyłem się na nim podstaw astrofotografii (ciężko ale się da). Dużą zaletą jest to że można go ustawić w tryb azymutalny i tak go używałem przy wizualu. Już dawno powinienem się z nim rozstać, ale chyba mam do niego sentyment.

 

Jeden element głowicy był naprawiany (element zewnętrzny a mianowicie obejma przy śrubie), mechanicznie i optycznie wszystko jest w 100% sprawne.

Brakuje szukacza, albo raczej tak, szukacz jest ale zgubiłem gdzieś jedno ze "szkiełek" w szukaczu. Dlatego też cena jest nieco niższa.

 

Nowy kosztuje 680zł + 100zł napęd. Mój sprzedam za 380zł (wliczając napęd).

W zestawie: tuba z głowicą, statywem i przeciwwagą, okulary 25 mm, 10 mm i barlow.

Jak będziesz zainteresowany to jutro albo w piątek mogę zrobić zdjęcia.

Dzięki na tą chwilę myślałem o czymś większym, ale w ciągu tygodnia dam znać jak się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.