Skocz do zawartości

SCT 8" wygięta tuba


Rak-photo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że planujesz odbiór osobisty tej tubki, bo samo wgniecenie na obrazy wpływać nie będzie, ale takie ślady to zawsze solidny sygnał ostrzegawczy. Przy stłuczce może dojść nie tylko do rozkolimowania tuby, ale również do uszczerbienia lustra głównego (co nie jest trudno ukryć). Zalecam najwyższą ostrożność przy takich zakupach...

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej "organoleptycznie" i w obecnosci sprzedajacego. Ty masz pewnosc, ze kupiles dobrze, sprzedajacy - ze nic nie uszkodziles w czasie testu, gdy sie okaze ze optyka/mechanika do kitu i nie kupujesz...

 

Edit: na testach katadioptrykow sie nie znam, koledzy uzupelnia...

Napewno rozostrzyc na jasnej gwiezdzie we wyzszym alt - i popatrzec na krazki dyfrakcyjne ( symetria ), sprawdzic jaki obraz daje punktowa gwiazdka - od srodka w kierunku brzegu pola widzenia; chodzi o komę, czyli nie gwiazdę kropkę, ale przecinek :) Ale co jeszcze dobre a co juz nie, co jestes w stanie tolerowac a co juz nie - oto jest pytanie !!!

 

:)

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy teleskop ma byc wiec cholera przydała by sie pomoc. Ktoś mieszka w Londynie kto mógłby pomoc?

Trochę sie teraz boje czy sam zobaczę wszystko.

Angole są bardzo honorowi, więc żaden nie pozwoli sobie na wciskanie bubla. Wg mnie wystarczy kilka zdjęć i wszystko wiadomo, ale raczej żaden Ci tych zdjęć nie zrobi, bo to jest już posądzanie ich o złe zamiary, a tego nie lubią :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I za ten tekst powinieneś dostać bana i kopa w jednym.

 

Zdanie bezpośrednie i prowokacyjne-fakt.

No ale niestety, jakoś przez gardło nie chce mi się przecisnąć zdanie "Polacy etc. są ta samo bardzo honorowi jak naród angielski.

Nie bądźcie tacy delikatni...

A na "kopa" możemy się jeszcze umówić na jakimś zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdanie bezpośrednie i prowokacyjne-fakt.

No ale niestety, jakoś przez gardło nie chce mi się przecisnąć zdanie "Polacy etc. są ta samo bardzo honorowi jak naród angielski.

Nie bądźcie tacy delikatni...

A na "kopa" możemy się jeszcze umówić na jakimś zlocie.

 

Tak jest sporo honorowych i wspaniałych Polaków. Szkoda, że takich nie znasz. Moja rada - zmień towarzystwo.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jest sporo honorowych i wspaniałych Polaków. Szkoda, że takich nie znasz. Moja rada - zmień towarzystwo.

 

Dobra, nie chcę drążyć tematu, bo to do niczego nie prowadzi.

Wpis jest rzeczywiście niefortunny i nie do końca chodziło mi o to, co wyszło.

Jeśli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM (tak - potrafię jeszcze to powiedzieć publicznie).

 

A jeśli chodzi o ludzi...straciłem do nich zaufanie i strasznie się na większości zawiodłem,w szczególności w Naszym kraju.

Ale to opowieść nie teraz i nie tutaj.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jest sporo honorowych i wspaniałych Polaków. Szkoda, że takich nie znasz. Moja rada - zmień towarzystwo.

Na emigracji? W innym kraju? Powinnieneś znać zasadę ze na emigracji to nie zadajesz sie z Polakami. Na 98% złych zdarzy sie 2% dobrych ale to wszystko. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od ponad 30 lat mieszkam w Czechach, ale w Ojczyznie bywam czesto a w sumie zawsze ok.3 m-cy, no a realia angielskie tez znam z bezposrednich relacji osoby, ktora tam juz dlugo mieszka na stale i jest obiezyswiatem - krotko z innego punktu widzenia:

 

Szacun dla wampum, ze przeprosil - a ze wpis byl gorzki, czesciowo to wyjasnia nie tylko on

 

Nie - szacun dla tego pana, ktory zarzadzil bana i kopa. Tym tylko potwierdzil to, za co przeprosil wampum - niestety...

 

 

A ta osoba, ktora trwale mieszka w Londynie, po ostatnim pobycie w Ostrawie konstatowala m.in. , ze jeszcze nie wygrzebalismy sie z komunizmu, bezwladnosc przerazajaca - w postawach, reakcjach itd To mowila o swoich rodakach, zeby bylo jasne...

 

Jaskolka jeszcze tak na dobre nie czyni wiosny, bo przeciez zawsze sa wyjatki ( o ktorych wspomina JaLe ) - chcialo by sie, by wyjatkiem bylo dranstwo, tupet i inne nieladne poczynania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - na odległość bym jej nie kupował. Kolimację można poprawić, ale uszkodzoną optykę - już nie. Jeżeli cena jest atrakcyjna to warto pojechać i obejrzeć lustra, płytę korekcyjną, poruszać ostrością czy się nie zacina, co mogłoby świadczyć o skrzywieniu baffla centralnego.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od ponad 30 lat mieszkam w Czechach, ale w Ojczyznie bywam czesto a w sumie zawsze ok.3 m-cy, no a realia angielskie tez znam z bezposrednich relacji osoby, ktora tam juz dlugo mieszka na stale i jest obiezyswiatem - krotko z innego punktu widzenia:

 

Hej.

Tak jako off top...

Dość niedawno podwoziłem bezdomnego (prawdopodobnie) Czecha. Przez godzinę nasłuchałem się opinii o polakach od człowieka, który ma odniesienie do Naszej kultury sprzed 20-30 i dalej lat no i nie mieszka w Polsce.

Powiem bardzo krótko - facet był w wielkim szoku, najczęściej powtarzające się zdanie to "co się z Nami (przyp. Polakami) stało", wielki wyścig szczurów, znieczulica społeczna, sarkazm i najlepiej wyśmiać i opluć niż uśmiechnąć się i okazać trochę serca i rozsądku. Tej rozmowy nigdy nie zapomnę.

Pozdrawiam.

 

Aha, co do tuby - kurde chyba trzeba jechać i obejrzeć. Ja tak niedawno drałowałem 100km po to aby kupić zdezelowanego Newtona. W szczególności montaż paralaktyczny był niekompletny, ale naprawiłem go sobie własnymi środkami. Z drugiej strony - ostatnio oglądałem kolejnego Newtona, ale się nie zdecydowałem bo: pourywane ząbki przy r&p, brak dekla górnego, brak okularów i szukacza, montaż EQ1 lub 2, w ogóle nie trzymał , tuba sama opadała, teleskop działał chyba jako zabawka dla dziecka. Oczywiście na zdjęciach i w opisie nie było wszystkich tych informacji (chyba tylko o wyciągu). No ale to Polska.

Zasada jest jedna - jak kupujesz używany i wydajesz jakąś znaczącą kasę, jedź i oglądaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oftop, to oftop ;-).

Niedawno wracałem do domu, po drodze szybkie zakupy w Biedrze. Wychodzę i widzę starszą parę. Angole. Usiłują dowiedzieć się czegoś, wszyscy ich olewają. Nikt nie rozumie inglś. Zadupie koło lotniska. Pytam co im trzeba. Okazuje się, że przylecieli 6 godzin wcześniej, wypożyczyli samochód i od tego czasu błąkają się usiłując dojechać na jakąś uli ę bliżej centrum gdzie wynajeli kwaterę. Gdańsk, tu nikt nie przejmuje się tymi co nie 'banglają polski'.

Zatem poprowadziłem ich pod dom. Kilka kilometrów ale korki. Na koniec wychodzę, pokazuję im gdzie co jest. A oni dają mi kilka funtów. Uśmiechnąłem się, podziękowałem. Rozmawiamy chwilę. Mówię im, że pomogłem, bo tego potrzebowali. Nie dla kasy. Długo musiałem się bronić. Zmieniłem więc temat. Pogratulowałem im decyzji o brexicie. Znowu szok. Ale mówią, że ich przyjaciele, Polacy mieszkający od lat w Londynie, też są za. A oni spodziewali się, że w naszym dzikim, postkomunistycznym kraju, jak coś takiego powiedzą, to ich po prostu pobiją. A tu okazuje się, że nie tylko brytole nie kochają Brukseli...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od ponad 30 lat mieszkam w Czechach, ale w Ojczyznie bywam czesto a w sumie zawsze ok.3 m-cy, no a realia angielskie tez znam z bezposrednich relacji osoby, ktora tam juz dlugo mieszka na stale i jest obiezyswiatem - krotko z innego punktu widzenia:

 

Szacun dla wampum, ze przeprosil - a ze wpis byl gorzki, czesciowo to wyjasnia nie tylko on

 

Nie - szacun dla tego pana, ktory zarzadzil bana i kopa. Tym tylko potwierdzil to, za co przeprosil wampum - niestety...

 

 

A ta osoba, ktora trwale mieszka w Londynie, po ostatnim pobycie w Ostrawie konstatowala m.in. , ze jeszcze nie wygrzebalismy sie z komunizmu, bezwladnosc przerazajaca - w postawach, reakcjach itd To mowila o swoich rodakach, zeby bylo jasne...

 

Jaskolka jeszcze tak na dobre nie czyni wiosny, bo przeciez zawsze sa wyjatki ( o ktorych wspomina JaLe ) - chcialo by sie, by wyjatkiem bylo dranstwo, tupet i inne nieladne poczynania...

Oczywiście nie ma wszystkie nasze kontakty mamy wpływ. Dlatego najlepiej się izolować od złych ludzi i środowisk - jak tylko takie rozeznamy. Polecam każdemu :)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi rozsądnie. :) Mimo wszystko, pisz tu śmiało o swoich wątpliwościach, w razie jakiegokolwiek problemu. A ze swojej strony jak najpiękniejszych widoków Ci życzę! Teleskopy typu "betoniara" są naprawdę ekstra. :)

 

Sporadyczny brak polskich znaków. Piszę z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.