Skocz do zawartości

Sztywny materiał do DIY


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

co do śruby napędowej to kup albo zrób coś w ten deseń:

http://www.ebay.com/itm/LOW-COST-295-MM-CNC-M8-STAINLESS-STEEL-LEAD-SCREW-amp-DELRIN-NUT-1-set-/151217488674

 

masz dostęp do frezarki do cięcia sklejki?

Ciekawe, czy w Polsce można też dostać takie nakrętki ładne? :) Osobiście już się skłaniałem do potraktowania jakiegoś kawałka twardego plastiku gwintownikiem M10x1 albo M8x0,75. Mam dostęp do wiertarki i piłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurcze nie można. To jest dość tanie i precyzyjne jak diabli. Ten sam gość sprzedaje nawet kompletne prowadnice liniowe za 50$

http://www.ebay.com/itm/295-mm-Q-module-Linear-Guide-Lead-screw-system-1-set-/161721352839?hash=item25a7580287:g:CE8AAOSweW5Va2UF

 

A alternatywnie, to jaki byś polecał plastik na taką nakrętkę? Może to coś, co można kupić, nie wiem, jako końcówka kija od szczotki, wyciąć i wygwintować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krakowie masz fajny sklep poltech24 z wieloma fajnymi tanimi gratami. O ile nie planujesz wieszać na tym więcej jak kilka kilogramów, to jakoś bym się tym łożyskowaniem głównej osi nie przejmował szczególnie. Gorzej będzie z prowadnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Widzę, że materiał konstrukcyjny już chyba wybrany...

Ale z własnego doświadczenia podpowiem, że panele podłogowe nadają się doskonale na pewne elementy.

 

PS

to mój pierwszy post :-)

 

PS 2

jestem z Rzeszowa, niebo na razie podglądam lornetką KYOTO 12x35 oraz rosyjską lunetą 20x60

PS 3

pracuję jako operator lasera CO2

Edytowane przez jasiop
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Widzę, że materiał konstrukcyjny już chyba wybrany...

Ale z własnego doświadczenia podpowiem, że panele podłogowe nadają się doskonale na pewne elementy.

 

PS

to mój pierwszy post :-)

 

PS 2

jestem z Rzeszowa, niebo na razie podglądam lornetką KYOTO 12x35 oraz rosyjską lunetą 20x60

 

PS 3

pracuję jako operator lasera CO2

Uuu operator lasera mówisz... :) Będę miał parę pytań :) może masz jakieś tajne dojście do kostek światłodzielnych (beamsplitterów) ? W pobliskim wątku jest opis moich zmagań z interferometrią, może masz jakieś ciekawe rady? :) Byłbym bardzo wdzięczny :) Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopując temat:

Czy ktoś wie/orientuje się, jeśli chciałbym wyciąć jakieś stosunkowo proste kształty ze sklejki ale nie mam narzędzi - to komuś mogę to zlecić?

W sensie - np. - narysuję mu w CAD projekt a ktoś mi to wytnie ze sklejki? Nawet mogę swoją sklejkę przywieźć, ale żeby ktoś to ładne wyciął? :)

Najlepiej jakaś usługa online, bo mam mało czasu na łażenie po mieście :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.