Skocz do zawartości

Kolejne próby z wielką skalą M82


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły wynik, lepszej nie mam :P jakoś nie mam szczęścia do niej z seeingiem :)

No to choć w tym cię dogoniłem :D Ten seeing to pewnie przez wiatr, bo był bardzo mocny,ale to też powodowało problemy z prowadzeniem.

 

Ogólnie patrząc przez okular na księżyc np to wszystko super faktycznie dobry seeing fajne detale na księżycu, ale oczywiście po podłączeniu kamerki to średnio bym powiedział, no do układu słonecznego to ja się nie nadaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One na pojedyńczej klatce są już dość duże, nie wiem czy duży gain może być przyczyną, że je przepala czy coś? No ostrość robiona ręcznie i pierwszy raz przez maske bahtinowa, wczesniej była ustawiana "na oko", ale teraz przy masce raczej jest lepsza niż poprzednio.

 

I tak uważam, że co zdjęcie to one się trochę zmniejszają, ale właśnie wiem, że są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o gwiazdy same w sobie, lecz o fakt że duże średnie gwiazdy to dowód na to że plamka rysująca detal też jest plackiem a wiadomo że nam zależy by była jak najbardziej punktowa.

 

Wyższy gain prędzej wyostrzy niż rozmaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział która jest najlepsza, to bym wrzucił, a i dodam, że prawie nic na niej nie widać, więc nie wiem czy coś tam zobaczysz.

 

edit : dodam losową https://drive.google.com/file/d/0B97JpehoONr6d2pJRjRzdVJCZzg/view?usp=sharing

Edytowane przez TomekDw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwałę, a co do zdjęć z SCT to ktoś SCT zrobił taką fotę https://www.flickr.com/photos/neutronman/8297814480/in/faves-56955748@N03/ Co prawda z tym hyperstarem, ale i tak suuuuper.

 

Masakra, jaki szum. Widzę coraz więcej zdjęć z takimi kolorowymi plamami w tle. Dokąd zmierza ta astrofotografia, gdzie umiar w obróbce... co gorsza, takie zdjęcia się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobają mi się takie zdjęcia(nie wszystkie z tego linku tylko niektóre), a na pewno jest to lepsze niż np te próby Janusza z hyperstarem http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&p=299103choć wiem że to są jednoklatkowce .

 

edit: W sumie ciekawe jak to jest z tym hyperstarem, w Polsce chyba nikt na poważnie nie fotografuje takim czymś.

Edytowane przez TomekDw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
19 minut temu, TomekDw napisał:

wiem że nie umiem obrabiać takich zdjęć

Przesadzasz, to po 1, a po 2, to chyba najmniejszy problem? Najtrudniej jest mieć sprzęt i umiejętności zebrania takiego materiału, reszta rzecz nabyta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.