Skocz do zawartości

Nowa lepsza strona astrokraka!!!!!!!!!


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Może nawet zrobić tak, żeby była napisana dokładna liczba produktów, a po dodaniu do koszyka i wysłaniu zamówienia sama by się ona zmniejszała

Aż tak, to chyba nie. To sprzedający ma wiedzieć, ile ma towaru w magazynie. Kupującego interesuje, czy rzecz, którą chce nabyć jest dostępna, czy jej nie ma. No chyba, że ktoś chciałby kupić np. trzy jednakowe modele naraz...

 

Mysle ze dla sprawnego programisty nie powinno byc problemu napisac program ktory zarzadzalby baza danych o dostepnych produktach w firmie ktora byla widoczna na stronie WWW w miescu dostepne produkty.

Na pewno macie jakis program do fakturowania ktory jest sprzezony z jakas baza danych waszych produktow. Pozniej tylko napsiac cos co bedzie wspoldzialalo czy tez czerpalo z niej dane do strony.

 

W sieci jest mase darmowych rozwiazan tego typu..sam cos podobnego wdrazalem choc napisanie tego od zera nie powinno byl klopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona fajna. Otwieram ją w Operze i wszystko działa o.k.

W dziale sprzęt używany jest do kupienia Conopus.  

Czy to jest TUR`a 50ka? Trochę mnie to niepokoi bo i przeglądając ostanio intensywnie forum nie widziałem jego postów.

 

Spoko Wiesiek. To się nazywa optymalizacja sprzętu. Może sie starzeję :wink: i wolę teraz nosić 0.27 m niż 0.5m ! A przy okazji trochę bardziej przyglądam się kometom i meteorom.

PS. Niech się teraz inni napatrzą na te mgławicowe cuda przez 50-tkę !

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanami magazynu to nie taka prosta sprawa. Duże firmy mają całe systemy kontroli obrotu a i one nie zapewniają wiarygodnej informacji. Praktycznie wszystkie zakupy hurtowe dla mojej firmy realizuje przez systemy partnerskie to wiem jak to nieraz wygląda.

Taki przykład jak Janusz może wtopić:

Jest na magazynie nakładka bino. 1 szt. Janusz bierze ją na obseracje na Kudłacze i np. MirekD ją kupuje. W tym czasie ja wchodzę na strone i też ja kupuję. Dwa dni późnie po powrocie z obserwacji Janusz odpisuje mi że właśnie nakładki wyszły, a ja że mam to w d... bo na stronie była to i w magazynie powinna być. On mi pisze że następna dostawa za miesiąc.

A ja wtedy walę posta na forum : "Oferta ASTROKRAKA przedstawiaona na rozbuchanej stronie internetowej nie ma nic wspólego z rzeczywistością .... itd , itp. :)"

Już teraz opcja "kup teraz" przy procjonie wzbudza ambiwalentne uczucia bo ktoś powie że powinno tam być "Piotrze kup teraz"

 

Gdy firma nie zatrudnia wielu osób i nie ma dużych magazynów taki system tylko komplikuje pracę ponieważ nie zawsze jest możliwość natychmiatowej zmiany stanu magazynu.

 

P.S. sorry za używanie słów których zupełnie nie znam znaczenia ale za to ładnie brzmią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że gdyby Janusz chciał wziąść bino na Kudłacze to powinien je kupić w Astrokraku :buahaha:

albo zapytać szefa czy wolno... :buahaha:

 

ps. a poważnie to mółby je wtedy wypisac z magazynu, bo ich fizycznie tam niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkownika zza granicy strona ma się domyślnie wyświetlać w jęz. angielskim (jeszcze nie gotowa), z możliwością przełączania języków i walut (będzie wkrótce). Kodowanie jest raczej ok, bo w wersji angielskiej nie będzie polskich tekstów, ale muszę to jeszcze sprawdzić w wolnej chwili.

Ach więc Cieszyn jest za granicą! Domyślam się, że z powodu mojego egzotycznego systemu operacyjnego zostałem uznany za zagraniczniaka i przed zakupami muszę pobiec do kantoru po dolary ;-)

A konkretnie to proponuję:

1. Jak najszybciej dodać ręczne przełączanie języka.

2. Wprawdzie wszystko ładnie wygląda ale informacji odnajduję mniej niż kilka dni temu. Np. o Antaresie jest tylko cyt. "Never use your telescope to look directly at the sun. Permanent eye damage will result!" Poza tym o ile dobrze pamiętam podawane były ceny różnych konfiguracji (tuba, na dobsonie itd) a teraz jest tylko jedna cena.

 

Wiem jednak, że taka strona to dużo roboty i trzymam kciuki za szybkie jej wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkownika zza granicy strona ma się domyślnie wyświetlać w jęz. angielskim (jeszcze nie gotowa), z możliwością przełączania języków i walut (będzie wkrótce). Kodowanie jest raczej ok, bo w wersji angielskiej nie będzie polskich tekstów, ale muszę to jeszcze sprawdzić w wolnej chwili.

Ach więc Cieszyn jest za granicą! Domyślam się, że z powodu mojego egzotycznego systemu operacyjnego zostałem uznany za zagraniczniaka i przed zakupami muszę pobiec do kantoru po dolary ;-)

A konkretnie to proponuję:

1. Jak najszybciej dodać ręczne przełączanie języka.

2. Wprawdzie wszystko ładnie wygląda ale informacji odnajduję mniej niż kilka dni temu. Np. o Antaresie jest tylko cyt. "Never use your telescope to look directly at the sun. Permanent eye damage will result!" Poza tym o ile dobrze pamiętam podawane były ceny różnych konfiguracji (tuba, na dobsonie itd) a teraz jest tylko jedna cena.

 

Wiem jednak, że taka strona to dużo roboty i trzymam kciuki za szybkie jej wykończenie.

Jeżeli w tym systemie można ustawić opcje regionalne na polskie, to powinno to pomóc. Jeżeli nie, to proponuję wpisać w adresie http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?language=pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanami magazynu to nie taka prosta sprawa. Duże firmy mają całe systemy kontroli obrotu a i one nie zapewniają wiarygodnej informacji. Praktycznie wszystkie zakupy hurtowe dla mojej firmy realizuje przez systemy partnerskie to wiem jak to nieraz wygląda.

Taki przykład jak Janusz może wtopić...

W systemie sklepu znajduje się już moduł sprawdzania stanów magazynowych, trzeba tylko zrobić mały remanent w firmie i szybko je uaktualnić. Podczas składania zamówienia można już zobaczyć, czy dany towar znajduje się na magazynie. Nie wiemy jeszcze jak będzie się to spisywać, bo oprócz tego jest jeszcze fizyczna sprzedaż w sklepie i taki stan magazynu trzeba korygować na bieżąco :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny protestuję aby największy teleskop w ofercie Astrokraka nazywał się "Procjon" . Starzy wyjadacze różnych forów wiedzą że koleś o takiej ksywce latał z siekierą za M.S . Proponuję rozpisać konkurs z nagrodami na nazwę 60-tki . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natępny pajacyk :Filtr 2-calowy typu UHC .( wyrób czekolado podobny?) Tak nie można , piszcie w ofercie że jest to filtr mgławicowy firmy Antares ALP filter 2 cale . Dobrze byłoby w dziale : recenzje umieścić obiektywną ocenę tego filtra . Jest dwa razy tańszy od UHC Lumicona ale czy wart zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za tą uwagę o filtrze, po części masz rację i musimy zastanowić sie co zrobić z tym fantem, badaliśmy na spektrofotometrze jego widmo przepuszczalności i jest bardzo podobne do widma filtra UHC tylko trochę szersze i stąd podajemy ten typ jako najbardziej zbliżony do rodziny filtrów Lumicona ze wskazaniem na "UHC" :salu:

To taki jaśniejszy "UHC" z szerszym pasmem odpowiedniejszy do mniejszych niż 200mm teleskopów :lol:

Kurcze, wypadało bu pomierzyć widma wszystkich dostępnych w firmie filtrów Nebularnych ale to niestety dość droga i pracochłonna procedura, jeden filtr mierzy się prawie 5 godzin z próbkowaniem co 1 nm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy wyjadacze różnych forów wiedzą że koleś o takiej ksywce latał z siekierą za M.S

 

Faktycznie jest taki typ. Może dzisiaj nie nazywa się akurat Procjon ...

 

A stronka niczego sobie, ale poprzednia wydawała mi się bardziej czytelna. Zaczekam jednak na ostateczny efekt.

 

Nowa strona - nowe otwarcie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki jaśniejszy "UHC" z szerszym pasmem odpowiedniejszy do mniejszych niż 200mm teleskopów  

Czyli do mojego :lol: :wink: UHC Lumicona bardzo ściemniał obraz :(

Jeśli chodzi o uwagi Piotrka uważam, że są słuszne i warto to uwględnić. Zakładając, że ta 60-tka będzie wkrótce, a nazwa "Procjon" jej przyszłemu właścicielowi nie bardzo pasuje trzeba ją zmienić. Jako, że jest to największy wyrób Astrokraka nazwa też musi być wielka jak np. największej odkrytej gwiazdy, którą nazwano - LBV 1806 20 :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto by kupił 61cm teleskop o takiej nazwie "LBV 1806 20" :shock: , nawiązując do tradycyjnej lini nazewnictwa to powinna być to nazwa jakiejś wielkiej i jasnej gwiazdy, ładnie brzmiąca (wpadająca w ucho) i nie zalatująca za nadto arabskim bo to teraz nie na topie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.