Skocz do zawartości

Wielki wybuch , przemyślenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś nastąpi koniec świata,bo cała materia się tak rozproszy,że zaniknie strzałka czasu.Tak sobie pomyślałem o wielkim wybuchu ,że to co nazwano inflacją,to okres w którym wszechświat był absolutnie jednorodny i nie istniała po prostu w nim strzałka czasu.Dlaczego zakładamy że czas istniał od razu,a może go nie było.Nie było czasu i prędkości światła.Świat się rozszerzał aż pojawiły się fluktuacje i wtedy pojawiła się strzałka czasu i prędkość światła.Obserwator znajdujący się wewnątrz inflacji w żaden sposób nie mógł by zmierzyć ani czasu ani żadnej prędkości nie mając punktu odniesienia.Jestem dyletantem,naoglądałem się telewizji,a teraz proszę,wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem o wielkim wybuchu ,że to co nazwano inflacją,to okres w którym wszechświat był absolutnie jednorodny i nie istniała po prostu w nim strzałka czasu.Dlaczego zakładamy że czas istniał od razu,a może go nie było.Nie było czasu i prędkości światła.Świat się rozszerzał aż pojawiły się fluktuacje i wtedy pojawiła się strzałka czasu i prędkość światła.Obserwator znajdujący się wewnątrz inflacji w żaden sposób nie mógł by zmierzyć ani czasu ani żadnej prędkości nie mając punktu odniesienia.

Skąd się wzięły fluktuacje w idealnie jednorodnym wszechświecie? :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik zewnętrzny? To może Bóg? Tylko to już wchodzimy w metafizykę :)

 

Wybitni fizycy miewają alternatywne koncepcje

 

http://wiadomosci.onet.pl/religia/stephen-hawking-wielki-wybuch-nie-potrzebowal-boga/x3td2j

 

Ponadto mamy niewykluczoną koncepcje cyklicznego wszechświata (zgęszczanie odbicie rozgęszczanie)

a nie można wykluczyć hipotezy asymptotycznie gęstego od zawsze który aktualnie akurat tak wygląda jak wygląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybitni fizycy miewają alternatywne koncepcje

 

http://wiadomosci.onet.pl/religia/stephen-hawking-wielki-wybuch-nie-potrzebowal-boga/x3td2j

 

Ponadto mamy niewykluczoną koncepcje cyklicznego wszechświata (zgęszczanie odbicie rozgęszczanie)

a nie można wykluczyć hipotezy asymptotycznie gęstego od zawsze który aktualnie akurat tak wygląda jak wygląda.

 

Pozdrawiam

Ja tam niewykluczam hipotezy Boga :)

 

No, ale dość offtopa, nie o tym temat :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkiego wybuchu i tego z skąd on pochodzi to mamy jeszcze dość kontrowersyjną teorię Próżni Fizycznej Szypowa. Która jest takim hmm dość specyficznym połączeniem fizyki i metafizyki. A zakłada ona że cały wszechświat wyłania się z zera, absolutnego nic opisywanego przez relację 0=0. Hmm a to zero dość mocno kojarzy się z Apejronem Anaksymandra z Miletu i jego filozofią przyrody. Gdzie ów Apejron ma być poszukiwanym Arche, czyli praprzyczyną wszystkiego co istnieje. A jak dodamy do tego koncepcje wieloświata to możemy spekulować że całe multiwersum wyłania się z owego "nic". Jest tylko jeden poważny problem z tą teorią, gdyż jest ona nieuznawana i mocno krytykowana przez innych naukowców. Sam Szypow został usunięty ze swojej alba mater za jej publikację.

 

To tak bardziej jako ciekawostkę tu dodałem, gdyż mówię ta teoria jest dość specyficzna i raczej stanowi ubocze nauki . W sumie sam Szypow o tym piszę, że po publikacji swoich koncepcji był nieustannie krytykowany z wielu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.