Skocz do zawartości

Kupno działki w Bieszczadach


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko mówiąc zrobienie fundacji aby kupić wielką działkę gdzieś w Bieszczadach dla kilkudziesięciu czy kilkuset osób to bardzo zły pomysł.

Zanim się wszyscy dogadamy minie wiele lat a nawet jak cudem coś juz kupimy to każdy będzie miał 127 pomysłów na organizację tego terenu.

 

Uważam że to pomysł do rozważenia dla kilku najwyżej kilkunastu osób ale dysponujących troszkę większymi możliwościami finansowymi

 

I tak wracając do przykładowej działki w Roztokach (oferta stąd http://dom.gratka.pl/tresc/407-9830503-podkarpackie-roztoki-gorne.html) o powierzchni około 1000 m2 znalazłem na Geoportalu (po porównaniu ze zdjęciami z oferty) naszą działeczkę.

 

 

Tu większy rejon wraz z naszym dawnym schroniskiem

okolica.jpg

 

tu działka z nr i powierzchnią

działka do rysunku.jpg

 

działka.jpg

 

Proponuję na niej wybudować do pięciu domków cztero - sześcioosobowych dla np. 5,10 czy 20u udziałowców.

Wtedy każdy miałby własny domek na wyłączność lub na spółkę z jedną lub kilkoma osobami ( oczywiście wszystko zapisanie w księgach wieczystych), każde media osobno z licznikami, no może poza wspólnym dołem szczelnym na nieczystości.

 

Uproszczony szkic zagospodarowania, główną uwagę skupiłem na tym by domki wzajemnie nie blokowały sobie światła słonecznego a na południowym narożniku działki znalazło się miejsce na plac obserwacyjny z wbudowanymi pierami i doprowadzonym prądem.

 

szkic osiedle Roztoki.jpg

 

Oczywiście to tylko wstępna koncepcja, w przypadku innej działki, innej wielkości ilość domków i wzajemne rozmieszczenie może się różnić. Chodzi o pokazanie wstępnych założeń.

Podałem też program funkcjonalny jak i wstępne oszacowanie kosztów budowy samych domków.

Domki mają 25 m2 powierzchni zabudowy i kilka takich już działa na terenie Podhala.

 

(jeśli to nie naruszy regulaminu to podam www z tymi domkami do wglądu - nie są moje-tylko je projektowałem, ale to w końcu może być reklama)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na działce o numerze 169/21?

Czy to nie jest jakiś początek rozbudowy Roztok Górnych i w konsekwencji końca najczarniejszego nieba w Polsce?

No bo patrząc na cenę działki, to jak na "koniec świata" cena jest dość wysoka, więc albo ktoś powariował, albo raczej istnieje realna szansa, że w niedalekiej przyszłości stanie tam więcej domków i co wtedy?

Wystarczy że zrobi się tam osiedle domków letniskowych i będzie dupa z astrowioski :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to widzisz to rzeczywiście koniec świata , zacznijmy zbierać znaczki :)

Ale innym wyjściem jest wykupić pozostałe działki.

 

Poza czarnym niebem dla nas ta lokalizacja pod domki letniskowe dla pozostałej części ludzkości jest moim zdaniem słabo atrakcyjna*

 

*choćby fakt że jest daleko do sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to widzisz to rzeczywiście koniec świata , zacznijmy zbierać znaczki :)

Ale innym wyjściem jest wykupić pozostałe działki.

 

Poza czarnym niebem dla nas ta lokalizacja pod domki letniskowe dla pozostałej części ludzkości jest moim zdaniem słabo atrakcyjna*

 

*choćby fakt że jest daleko do sklepów

 

Ty coś chyba wiesz.... :icon_cool: Gadaj nam tu zaraz wszystko! :sterb003:

Zresztą co ja się męczę, skoro niedługo zlot i chłopaki wezmą Cię na przesłuchanie i tortury :piwa::stout::pijacy:

Żartowałem ;)

 

Ale tak wracając do tematu, to jeśli inne działki nie mają statusu "budowlanej" to sprawy nie było, ale jak to ma być organizacja zbiorowa, to lepiej dmuchać na zimne.

Mnie cały czas zastanawia cena tej działki, no bo jak na cenę działki budowlanej na Podkarpaciu to patrząc na lokalizację, trochę to drogo i dlatego mój post powyżej.

Czyżby ktoś liczył właśnie na to, że ktoś zbuduje sobie astro domek letniskowy?

Pozdro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na działce o numerze 169/21?

Czy to nie jest jakiś początek rozbudowy Roztok Górnych i w konsekwencji końca najczarniejszego nieba w Polsce?

Wszyscy którzy bywali w Roztokach na zlotach od 2003 wiedzą że ten domek już tam stał. :smokin:

I od tego czasu z tego co widzę na mapie nic nie przybyło.

 

Dla mnie to wręcz optymistyczna wiadomość, "inwestorzy" omijają ten teren.

 

 

ps. ups... 5k postów, będzie impreza. :Beer:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy bywali w Roztokach na zlotach od 2003 wiedzą że ten domek już tam stał. :smokin:

I od tego czasu z tego co widzę na mapie nic nie przybyło.

 

Dla mnie to wręcz optymistyczna wiadomość, "inwestorzy" omijają ten teren.

 

 

ps. ups... 5k postów, będzie impreza. :Beer:

 

O kurcze, a ja tej chaty nie pamiętam? :icon_eek:

Katastrofa! Człowiek się starzeje... :santa:

Skoro tak to wygląda w kwestii inwestorów, to ja proponuje przejść z tym tematem "do podziemia" zanim cena działki pójdzie jeszcze w górę ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.