Skocz do zawartości

Eta Carinae - wersja hardcore B/W


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bardzo wielkim problemem byłoby dla Ciebie nagrywanie takich obróbek?

Bez komentarza, sam obraz, poprostu REC i juz ;-)

 

Hej, co jakiś czas tak robię. Wrzucałem gdzieś tu film z kompletnej obróbki. Prawie zawsze wygląda ona u mnie tak samo, więc nie wiem, czy jest sens was irytować co chwilę nowym filmem. Nie chciałbym nadwyrężać cierpliwości, a ostatnio i tak sporo produkuję ;)

 

Mam newsa... cholera - chyba zrobiłem najlepsze zdjęcie w życiu. Mam ciary. Kolor dla "cariny" jest kosmiczny. Muszę jeszcze raz poskładać i obrobić czerwony kanał, bo zrobiłem go po łebkach i wylazł szum. Dlatego jeszcze nie pokazuję całego. Będzie lepiej.

 

Co tu się dzieje...!!! Masakra. Tyle godzin nie pójdzie na marne (mam nadzieję) :)

prev.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obrabiasz kanały osobno, to każdy lecisz wg uznania, czy nagrywasz akcje i zapuszczasz dla pozostałych?

 

Ten drugi sposób trochę mija się z celem, ponieważ to jednak jak obrabianie wszystkiego tak samo.

 

Totalnie osobno. Nie da się tego zunifikować i zautomatyzować na każdy kanał w narrowband, tym bardziej, że one się bardzo różnią (jeden ma więcej sygnału, inny mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czy miałeś coś w torze optycznym, bo prawie wszystkie jaśniejsze gwiazdki mają w górnej części jakieś "dziubki"?

Pytam, bo jak już ma być ideał to niech będzie ideał, a jak w torze siedział OAG to uważam że trzeba o tym pisać, żeby się nikt nie czepiał jak ja ;)

Pozdro :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czy miałeś coś w torze optycznym, bo prawie wszystkie jaśniejsze gwiazdki mają w górnej części jakieś "dziubki"?

Pytam, bo jak już ma być ideał to niech będzie ideał :)

 

Pozdro :Beer:

 

Są potencjalnie dwa powody:

1. wybierałem "na oko" 28 klatek H-alpha z blisko 60, bo... chmury, szalejący guider.

2. pamiętaj, że to jest uber mały piksel, a to zawsze ma znaczenie (mikrosoczewki) - ten teleskop i tak szokująco dobrze się sprawował (wg mnie największy hit wyjazdu), więc ew. mu daruję tę przypadłość. Da się to usunąć w PS, ale już trochę nie mam siły ;)

 

Muszę zestackować kilka najlepszych klatek i sprawdzić, czy to nie guiding poszarpany chmurami. Ale na razie załóżmy, że tego nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są potencjalnie dwa powody:

1. wybierałem "na oko" 28 klatek H-alpha z blisko 60, bo... chmury, szalejący guider.

2. pamiętaj, że to jest uber mały piksel, a to zawsze ma znaczenie (mikrosoczewki) - ten teleskop i tak szokująco dobrze się sprawował (wg mnie największy hit wyjazdu), więc ew. mu daruję tę przypadłość. Da się to usunąć w PS, ale już trochę nie mam siły ;)

 

Muszę zestackować kilka najlepszych klatek i sprawdzić, czy to nie guiding poszarpany chmurami. Ale na razie załóżmy, że tego nie widzę ;)

 

Nie usuwaj, bo i tak ledwo to widać!

Myślałem tylko że miałeś OAG-a :D

W sumie też myślałem że to była wina seeingu, ale zmylony zostałem tym detalem samej mgławicy, którego ostrością można się ogolić :D

 

:Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. To jest aspekt optyczny. Widać to na pojedynczej ostrej klatce. Pewnie dałoby się to poprawić złączką do "tiltowania", ale... serio - normalnie z małym pikselem są tak ogromne problemy, żeby uzyskać płaskie pole, a to out of the box było świetnie, że nawet się innym kwestiom nie przyglądałem. To teleskop Janka i uważam, że trafił genialny egzemplarz. Szczerze - lepiej performował, niż stojący obok Takahashi FSQ85.

2017-05-13 (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. To jest aspekt optyczny. Widać to na pojedynczej ostrej klatce. Pewnie dałoby się to poprawić złączką do "tiltowania", ale... serio - normalnie z małym pikselem są tak ogromne problemy, żeby uzyskać płaskie pole, a to out of the box było świetnie, że nawet się innym kwestiom nie przyglądałem. To teleskop Janka i uważam, że trafił genialny egzemplarz. Szczerze - lepiej performował, niż stojący obok Takahashi FSQ85.

 

Adam jak masz możliwość pokazania kiedyś klatek do porównania to zrób to proszę, bo ja wiem o czym piszesz, ale wiele osób w tym momencie pewnie myśli że jeszcze się nie obudziłeś ;)

Niestety Tak strzelił sobie w stopę, wsadzając te separatory w obiektyw zamiast zrobić wszystko jak w 106EDX czy starej 106ED. A szkoda!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A co do narrow - rozumiem, że pewnie "zbyt kolorowe"? Zdaję sobie sprawę, że tego typu balansowanie koloru jest z deka inne, niż to, do którego przyzwyczaiły nas dotychczasowe wzorce. Podziel się swoimi uwagami. Warto się ciągle uczyć, a bez uwag niczego się nie nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.