Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Miałem okazję wypróbować tą najnowszą lorntekę Nikona 10x50 WX. Jej pole widzenia to aż 9 stopni, do tego niesamowite pole pozorne sięgające aż 90 st. Podobno to była światowa premiera szkła wartego okolo 30 tys. złotych pod nocnym niebem. Przestrzenny obraz obłoków gwiezdnych Drogi Mlecznej w tak szerokim polu bezcenny. Efekt rozglądania się. Więcej. Jakby zniknęło pole widzenia, a człowiek został uniesiony, tam, w górę i obserwował bez pośrednictwa szkieł swoimi nowymi oczami... Obłęd po prostu. Choć lornetka nie pokazała wczoraj w pełni swojego pazura, z uwagi na panoszący się zamglony syfek. Wrażenie było takie, że obraz ostry, jasny i kontrastowy po krawędzie. Mimo syfku ładnie oddane kolory gwiazd. Lornetka troszeczkę ma tendecję do winietowania (?), na pewno trzeba zadbać o osiowe patrzenie. Ze statywu ku zenicie niezbyt wygodne jest jej użycie. Dla mnie wogóle była niemożliwa wygodna obserwacja przy odsuniętych muszlach okularów. Ale ogólne wrażenie mówiąc bardzo łagodnie było bardzo dobre! Tylko ta cena oczywiście...

Na zlot dotarła do na lornetka

Nikon WX 10x50

Jest moc, nigdy nie miałem do czynienia z tak doskonałą lornetką! Nigdy!!!......

2.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez robi
  • Lubię 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak tam chłopaki na warsztatach? Mam czego żałować? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chłopaki mógłby ktoś z Wawy zabrać dla mnie niewielki element do teleskopu od Pablito, niestety zawodowo mi sie skisilo

i nie mogłem jechać...:( piszcie proszę na PW, z góry dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja właśnie wróciłem. Było super. Jak zawsze już się nie można doczekac następnego :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już w domu, fajnie było, pogoda się udało i oby taka była następnym razem, do zobaczenia :)

• Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję, że atmosfera, frekwencja i pogoda będzie podoba we wrzesniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też się melduję w domu. Dzięki ludzie za kilka fajnych dni, Wasze przemiłe gęby będą mnie długo, acz pozytywnie prześladować.

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

UNIKAT!

Darek Bobak na zdjęciu :-)

attachicon.gif20170518_181706.jpg

Czy ktoś wcześniej widział Darka z telefonem a nie za Canonem ? Co się dzieje z tym światem :szczerbaty:

A przy okazji , dziękuję wszystkim za wspaniałe towarzystwo, a Adamowi za ogarnięcie tego całości . Nie mogę pominąć w podziękowaniach jeszcze Agatki za Astromafię , zabawa była świetna.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1h 20 min w trasie i jestem w domu, fajnie że mam blisko.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla organizatorów Adama i wszystkich którzy go wspierali, i Pawła za poprowadzenia warsztatów.

Szczęśliwego powrotu do MSD. Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój pierwszy raz ale na pewno nie ostatni. Miło było zobaczyć znane twarze z forum w realu. Dzięki i do rychłego zobaczenia! :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co tutaj pisać... super atmosfera! Jak zwykle nie zabrakło atrakcji, fajnych konkursów i dobrej zabawy! Dzięki za wspólny zlot i do następnego!

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już dojechałam do domu. Było pięknie! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W domu.

Dziękujemy, było super. Szczególne podziękowania dla Adamo za całokształt organizacyjny.

POGODA - po prostu na nią zasłużyliśmy.

P.S. Gdyby się okazało, że ktoś ma dodatkową kurtkę - istnieje prawdopodobieństwo, iż to moja :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też już w domu - dziękuję Wszystkim za towarzystwo, wspólne obserwacje i świetną zabawę :)

Do zobaczenia!

Organizacja zlotu jak zwykle super. O Adamo nie będę pisał, bo byłaby to kalka z poprzednich lat, Uli jak najbardziej należał się "złoty identyfikator", a Agatkowi podziękowania za zajefajną zabawę w Astromafię. O ile ze strony organizatorów wszystko było w najlepszym porządku, o tyle właściciele ośrodka przegięli. Rozumiem, że biznes itd..., ale lampy zmieniły to miejsce w Las Vegas. Dosłownie. :( Astrofoto dawało jakoś radę, lecz wizual to była totalna porażka. Do tego goście z innych grup z lubością napierdzielający po oczach tysiącwatowymi halogenami, "bo coś się dzieje i trzeba zobaczyć co". Chyba naprawdę trzeba będzie kupić działkę. ;)

PS. Zasłyszane podczas wędrówki od teleskopu do teleskopu. Jakaś pani do pana (inni goście): "-Szkoda, że nie ma Księżyca, można by były popatrzeć, no i łatwiej do ośrodka wrócić". Nosz motyla noga!!! Może jeszcze frytki do tego????

Paweł, trafione w punkt - nic dodać nic ująć!

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fantastycznie było Was wszystkich poznać - osobiście :) Dzięki za super atmosferę no i oczywiście podziękowania dla Adamo za trud zorganizowania całości!

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta