Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miszuda    169

To tego, i ja wrzucę coś w temacie naszego wieczornego posiedzenia :)

PS. Czy ktoś ma kontakt do Agaty (Agatek) inny niż tu? Np. Fb ?

• Lubię 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
olsza1    4
Napisano (edytowane)

Organizacja zlotu jak zwykle super. O Adamo nie będę pisał, bo byłaby to kalka z poprzednich lat, Uli jak najbardziej należał się "złoty identyfikator", a Agatkowi podziękowania za zajefajną zabawę w Astromafię. O ile ze strony organizatorów wszystko było w najlepszym porządku, o tyle właściciele ośrodka przegięli. Rozumiem, że biznes itd..., ale lampy zmieniły to miejsce w Las Vegas. Dosłownie. :( Astrofoto dawało jakoś radę, lecz wizual to była totalna porażka. Do tego goście z innych grup z lubością napierdzielający po oczach tysiącwatowymi halogenami, "bo coś się dzieje i trzeba zobaczyć co". Chyba naprawdę trzeba będzie kupić działkę. ;)

PS. Zasłyszane podczas wędrówki od teleskopu do teleskopu. Jakaś pani do pana (inni goście): "-Szkoda, że nie ma Księżyca, można by były popatrzeć, no i łatwiej do ośrodka wrócić". Nosz motyla noga!!! Może jeszcze frytki do tego????

Wdech i wydech Pawełku ;) Pani się nie znała i nie wiedziała, że Księżyc jest niewskazany.

Edytowane przez olsza1
  • Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adamo    1750

Wdech i wydech Pawełku ;) Pani się nie znała i nie wiedziała, że Księżyc jest niewskazany.

Pani wszystko wie bo zrobiłem jej dwa wykłady :) jeden we środę a drugi w niedzielę.

Tylko biznes to biznes.

Może to czas żeby zrobić długi wypoczynkowy zlot od niedzieli do piątku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fantastyczne spotkanie :-) a "dziki bez" pozostanie niezapomniany :-)

Normalnie aż się zawstydziłem :-) Dzięki Mateusz za miłe słowa - cieszę się, że było fajnie i pomocnie. Na pewno nie były to ostatnie warsztaty.

Ależ żal....

Fajnie było Was Wszystkich poznać :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
olsza1    4

Pani wszystko wie bo zrobiłem jej dwa wykłady :) jeden we środę a drugi w niedzielę.

Tylko biznes to biznes.

Może to czas żeby zrobić długi wypoczynkowy zlot od niedzieli do piątku :)

Paweł pisał o turystce, nie o dyrekcji :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziki    3364

Ooo jeszcze by się przydały fotki z tego drona! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Winter    396
Napisano (edytowane)

UWAGA UWAGA !
Ostatnie badania w dziedzinie fizyki donoszą o odkryciu nowego rodzaju energii, której nazwa jeszcze nie została sprecyzowana. Jej niewidoczna forma jest odczuwalna wśród uczestników zlotów od pierwszego dnia do bliżej nieokreślonej daty. Ta niesamowita energia wypełnia ich umysły i ładuje humorem, szczęściem tworząc najprawdziwszą w świecie przyjacielską atmosferę. Osoby poddane po raz pierwszy na ekspozycję tej energii już nigdy nie opuszczą żadnego zlotu. Ci, którzy byli po raz kolejny przybywają w to miejsce by uzupełnić jej zapasy. Tych, których nie było, przybędą by dać ponieść się tej fali energii wprost do gwiazd !

DZIĘKUJĘ !

Edytowane przez Winter
  • Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ooo jeszcze by się przydały fotki z tego drona! :D

Pewnie będą ale muszą doleżeć, ;) , z tego co wiem to ten dron namłodził ponad 100GB materiału w 4K , najprędzej chyba zobaczysz na fejsie na profilu Marka, bo on tutaj chyba nie ma konta.
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Winter    396

Chciałbym Cię zabrać, ale nie mogę...
Byłbym głupi gdybym nie chciał przez Ciebie spojrzeć :icon_eek:

IMG_20170519_202720.jpg

• Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sawes1    659
Napisano (edytowane)

No dobra... Wszyscy foty, foty, to ja się podzielę tym, co widziałem w okularze. Poza klasykami typu M13 czy Triplet Lwa w swojej dwunastce udało mi się ustrzelić kolidujące NGC 3226 i 3227. Jeden mały kłaczek, który widzieliśmy z Markiem. Potwierdziliśmy iż "dyć łun" przez dwadzieścia cali Mirka. Tam już było nawet kropeczki jąder widać. Obie oczywiście lekko odseparowane. Udało się też zobaczyć wszystkie dwie ;) galaktyki z gromady czterech o nazwie Hickson 44. Świet(L)ne warunki tylko na tyle pozwoliły. I pomyśleć, że w Roztokach widziałem całą tę grupę. :( Marne to były obserwacje, gdyż człowiek miotał się pomiędzy okularem i znajomymi, z którymi widuje się czasem i raz do roku. Ciężki wybór, który jakoś dało się pogodzić. :) Oby następny zlot był pod mniejszym LP, ale w tak samo świetnym towarzystwie.

PS. Co do tajemniczej energii, to Winter ma rację. Jej oddziaływanie nie pozwoliło mu wyjść z naszego domku do rana. Jest moc!!! :D

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11610

Uwaga! Poniższy wpis zawiera lokowanie produktu!

Mieliśmy taki paradoks na zlocie - gdzie się człowiek nie ruszył, tam jakiś Nikon. W porównaniu do jesieni, kiedy nie mogłem znaleźć nikogo kto poratowałby ładowarką do baterii tejże firmy, w Stężnicy niczego z pod tego znaku nie brakowało :)

Najpierw mieliśmy przybliżenie 100-letniej historii marki czego (jako miłośnik historii wszelakiej optyki) słuchałem jak dobrej opowieści:

DSC_0966.JPG

Następnie za testy potężnego zestawu lornetek zabrało się zacne grono ekspertów:

DSC_0912.JPGDSC_0960.JPGDSC_0963.JPG

W swoim naturalnym środowisku można było dostrzec również przedstawiciela gatunku Homo Binocularis:

DSC_0928.JPG

...i właściwie wszystkich, którzy akurat kręcili się w okolicy:

DSC_0933.JPGDSC_0934.JPGDSC_0977.JPGDSC_0971.JPGDSC_0929.JPG

W końcu na miejsce dotarła nowa perełka od Nikona, której sprzedaż pozwoliłaby opłacić zakwaterowanie dla prawie całego zlotu :D

DSC_0012.JPGDSC_0016.JPG

• Lubię 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lopezhot    25
Napisano (edytowane)

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moją Astromafię. Miałam obawy, że nie zbierze się odpowiednia ilość osób albo, że nie będzie się wam podobało, a wyszło naprawdę fajnie. Mam nadzieję, że na następnym zlocie również znajdą się chętni do gry. :)

Czas odkryć karty ;) Nie wiem jakim cudem za każdym razem miałem tę samą. Dziękuję za wszystko, zlot był mistrzowski!

mafia.jpg

Edytowane przez lopezhot
  • Lubię 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin_G    249

Uwaga! Poniższy wpis zawiera lokowanie produktu!

Mieliśmy taki paradoks na zlocie - gdzie się człowiek nie ruszył, tam jakiś Nikon. W porównaniu do jesieni, kiedy nie mogłem znaleźć nikogo kto poratowałby ładowarką do baterii tejże firmy, w Stężnicy niczego z pod tego znaku nie brakowało :)

Najpierw mieliśmy przybliżenie 100-letniej historii marki czego (jako miłośnik historii wszelakiej optyki) słuchałem jak dobrej opowieści:

Następnie za testy potężnego zestawu lornetek zabrało się zacne grono ekspertów:

W swoim naturalnym środowisku można było dostrzec również przedstawiciela gatunku Homo Binocularis:

...i właściwie wszystkich, którzy akurat kręcili się w okolicy:

W końcu na miejsce dotarła nowa perełka od Nikona, której sprzedaż pozwoliłaby opłacić zakwaterowanie dla prawie całego zlotu :D

O jak ty mnie dobrze zrobiłeś.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta