Skocz do zawartości

Wrocław po zaćmieniu


DaVe

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie w tej sekundzie wszedlem do domu .

jednym okiem jeszcze patrze na koncowke zjawiska z drugim jzu tu na monitor.

Musze przyznac ze miejsce na obserwacje mielismy zaj......te

na wzgorzach trzebnickich , widok od samego tylko wschodu. (wygladalo jak by rekin po choryzoncie zaczynal grasowac :) oj mocno mnie to ruszylo , mocno uczciwie przyznac trzeba . a jakie Wy macie wrazenia po zacmieniu ?

 

pozdr

jeszcze troche zacmiony DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było świetnie i brawa dla Dave'a że zatrzymał chłopaków przed piątą i przekonał, że zaćmienie się dopiero zaczyna. A w ogóle niesamowita noc, po zaćmienie było po powrocie z Jezior o czym Dave nie napisał. Tam też były udane obserwacje, chociaż wszystko po nocy było mokre od wilgoci. Dopiero co wróciliśmy do Wrocławia więc napiszę jeszcze jak się wyśpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jak zwykle lekko zacmiony po piatkowym wieczorze, tez udalem sie poogladac nasze Sloneczko. Oczywiscie musialem poprzekrecac godziny i wstalem o 5:20, gdzie zacmienie zblizalo sie juz do maksymalnej fazy, a ja myslalem, ze o tej godzinie dopiero mamy sunset 8). Widok rewelacja. Seeing swietny - ladnie widoczne byly plamy sloneczne pozerane przez tarcze Ksiezyca. A widoczne tez byly miejscami nierownosci na krawedzi tarczy, moze jakies gory czy kratery...Wszystko obserwowalem filtrem szklanym Astrokraka przez mojego Plutosa.

A i jeszcze jedna sprawa: dzisiaj po raz pierwszy zobaczylem, ze zupelnie inaczej widze na jedno oko i inaczej na drugie. Chodzi o rozpoznawanie barw Slonca przez filtr. Zadnym daltonista nie jestem, ale przez jedno oko Slonce bylo zielonkawe, a przez drugie pomaranczowe!!! Z innymi obrazami na codzien nie widze zadnej roznicy, jedynie podczas obserwacji przez ten filtr cos takiego zauwazylem....Moze ktos wie w czym rzecz? Az sie przerazilem 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.