Skocz do zawartości

eMka osiemdziesiąta pierwsza i druga + dodatek


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, super fotka! Popracowałbym tylko nad kolorystyką galaktyk - subiektywnie patrząc są ciutkę za ciepłe. Za to gwiazdkom brakuje koloru :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wrzucisz gdzieś 1:1 ??

Tak, wrzucę z domu. Wieczorem.

 

Paweł, super fotka! Popracowałbym tylko nad kolorystyką galaktyk - subiektywnie patrząc są ciutkę za ciepłe. Za to gwiazdkom brakuje koloru :D

Dzięki Maćku, trochę posiedzę nad tym jeszcze, chociaż na razie muszę odpocząć od tych galaktyk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - ta galaktyka jest pod katem koloru trudna. Ten jasny obszar z nałożonym kolorem właśnie wpada w takie bordo bez extra kroków - pamiętam ze swojego przypadku. Może potrzeba na warstwach opanować sygnał aby nie był tak mocny i stosownie do tego zobaczyć co daje saturacja.

Rozumiem że tego IFNa traktowałeś drastycznie ale oddzielnie aby zobaczyć co tam w tle widać dzięki temu możesz tak go nakładać łatwo ?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - ta galaktyka jest pod katem koloru trudna. Ten jasny obszar z nałożonym kolorem właśnie wpada w takie bordo bez extra kroków - pamiętam ze swojego przypadku. Może potrzeba na warstwach opanować sygnał aby nie był tak mocny i stosownie do tego zobaczyć co daje saturacja.

Rozumiem że tego IFNa traktowałeś drastycznie ale oddzielnie aby zobaczyć co tam w tle widać dzięki temu możesz tak go nakładać łatwo ?

 

Marcin, jakoś sobie ubzdurałem, żeby właśnie dość mocno ją kolorem potraktować... złożyło się też, że Jesion udostępnił swój tutorial o saturacji w Labie i... jakoś się nie mogłem powstrzymać, a i tak przed publikacją dosyć mocno desaturowałem :-)

 

To zdjęcie robiłem zupełnie jak puzzle, gwiazdy robiłem oddzielnie (choć nie jestem do końca z nich zadowolony), IFN'a oddzielnie i galaktyki oddzielnie, potem to razem poskładałem.

 

Główną ideą jaka mi przyświecała przy tej fotografii to pokazać, że na 300sek klatkach z CMOS'a widać IFN i to zadanie mi się udało.

 

Odpocznę i usiądę do tego materiału raz jeszcze - zobaczę co można zrobić ze świeżym umysłem, tym bardziej, że lekko zmodyfikowałem swój workflow.

 

 

W każdym razie kamera jest czuła w czerwonej części widma, M82 ładnie wyszła.

Tak, to prawda. Jest bardzo czuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, zdjęcie jak zawsze klasa. Jednakże zawsze przy zdjęciach z IFN razi mnie to, iż wszystkie galaktyki zanurzone są niezmiennie w "halo" z IFN a to nie jest prawdą. Kolory tutaj mi nie pasują nigdy. Gradient galaktyki powinien zmierzać do czarnego, nie szarego. Masz może pomysł, jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.