Skocz do zawartości

60-tka w budowie ---zdjęcia


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że elementów konstrukcyjnych nie będziemy zmieniać ale dzięki Waszym podpowiedzim będzie wentylacja lustra . To co radził Mateusz jest też niezwykle istotne bo kręcenie kluczami po nocach jest niewygodne , należy zastosować inne rozwiązanie .

 

Inne rozwiązanie powiadasz ??? może inną koncepcja tematu Hmmm..., :scratchhead: widzę tu taką z <_< może się spodoba, Baby na Allegro ostatnio się pojawiły i to dosć tanio to może jako firma powinniśmy do takich dużych teleskopów dodawać służącego gratis w dobrym stanie to zapewne rozwiązało by naszym klientom masę, masę problemów.

Mówiąc tak Panie i podając w nienagannej Liberii na srebrnej tacy paletę Naglerów na delikatne skinienie reką zapewne byli by niezastąpieni :D:helo:B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz , wiem że z Liberią to był żart . Odpowiem pół żartem pół serio : "Zaprawdę powiadam Ci że czasem warto być mądrym mądrością swoich przyjaciół" . Tą maksymę sobie wydrukuj i powieś nad biurkiem .

 

Liczę na dalsze uwagi forumowiczów odnośnie 60-tki . Wiadomo ze pewnych zmian zrobić się już nie da , innych bym nie chciał a na inne będę nalegał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam już chyba ponad 10-ty ten wątek i zastanawiam się nad jednym: czy to ma być mebel ( ozdoba ) czy teleskop ?? Bo chyba ten nakrętki nie będą miały wpływy na obraz dawany przez teleskop więc po co zawracać producentowi głowę takimi pierdołami wiadomo że jak coś jest (wychodzi) z Astrokraku to musi być cacy :D . No ale cóż klient płaci klient wymaga :Boink::Beer:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie powinny być ośmiokątne. Dużo lepiej by to wyglądało.

Zapewne 12 kątne, 16 kątne lub wręcz idalnie okrągłe "skrzynie" też by się sprawdziły w odbiorze wizualnej formy ale są surowe prostopadłościenne bo takie było założenie projektowe prostej formy za rozsądną cenę z możliwie największą użyteczną średnicą lustra :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Janusz_P.
Janusz, jaka wage przewidujesz dla calosci po slozeniu? Ofcoz z lustrami :)

 

Jezeli pisales, to sorki... nie doczytalem!

 

Waga całości powinna się zamknąć w 75-80kg tak z szacunku na oko bo nie ważyłem tego jeszcze w całości, samego lakieru proszkowego zostało zużyte ponad 1,5kg B)

 

Teraz pozostało jeszcze wyciąć laserem metalową, nierdzewną bieżnię pod łożyskowanie osi azymutalnej, dokończyć konstrukcję Dobsona i całość złożyć do próbnych obserwacji po zamontowaniu 3 kanałowego ASCT :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja tylko powiem, ze po zapowiedziach na forum, obiecalem dziecku jadac do Jodlowa, ze zobaczy baaaaaardzo ogromny teleskop (wiecie ktory). Dziecko bylo bardzo gleboko rozczarowane... Przyzeklem mu, ze to byl tylko problem chwilowy i na tym zlocie to juz bedzie napewno... Chcialbym zauwazyc, ze zaryzykowalem caly dzieciecy entuzjazm do astro mojego dziecka. Jezeli znowu nie bedzie mu dane popatrzec przez ten teleskop...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem, ze po zapowiedziach na forum, obiecalem dziecku jadac do Jodlowa, ze zobaczy baaaaaardzo ogromny teleskop (wiecie ktory). Dziecko bylo bardzo gleboko rozczarowane... Przyzeklem mu, ze to byl tylko problem chwilowy i na tym zlocie to juz bedzie napewno... Chcialbym zauwazyc, ze zaryzykowalem caly dzieciecy entuzjazm do astro mojego dziecka. Jezeli znowu nie bedzie mu dane popatrzec przez ten teleskop...

 

Pozdrawiam.

 

Lepiej kup od razu jakieś fajne zabawki żeby je przekupić i nie stracić do cna zaufania dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Janusz, jaka wage przewidujesz dla calosci po slozeniu? Ofcoz z lustrami :)

 

Jezeli pisales, to sorki... nie doczytalem!

Zważyłem ostatnio tuż przed sprzedażą komisowego Canopusa 500mm i teleskop ważył 75kg i około 35 kilo stalowy Dobson z obrotową podstawą, ten będzie jakieś 30%-40% cięższy tak na oko B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.