Skocz do zawartości

60-tka w budowie ---zdjęcia


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz weź pod uwagę jeszcze to że jak już mamy jechać te setki kilometrów to muszą na końcu być spełnione następujące warunki:

- fajne ludziska - są

- ciemne niebko - ma być

- żuberki - będą pewnikiem

- i 60siątka - .........

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj kolejne zdjęcia , tym razem konstrukcja stalowa teleskopu .

 

stal1.jpg

 

 

 

stal2.jpg

 

Teraz ma to zostać pomalowane proszkowo i chyba wszystkie elementy już są gotowe . Do zlotu już tylko trzy tygodnie i choć producent pewnie napisze że zdąży to doping mu nie zaszkodzi . Jeżeli więc ktoś chce w Bieszczadach zobaczyć obiekty w tym sprzęcie to piszcie , piszcie ,piszcie aż zobaczymy zdjęcie gotowej kolubryny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalony termin odbioru to 15 marca tego roku . Nie mam sygnałów od producenta aby miał jakieś trudności więc pewnie już tylko głaskanie szmatką zostało .

 

Och jak się cieszę! Być może już dzisiaj obejrzę na AF fotki ukończonego działa. Wszak dzisiaj jest 15 marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalony termin odbioru to 15 marca tego roku . Nie mam sygnałów od producenta aby miał jakieś trudności więc pewnie już tylko głaskanie szmatką zostało .

Po tym co przedstawiasz to raczej nie głaskanie szmatką, a papier scierny, podkład i lakier się przydają. Wprawdzie lakier do 7 kwietnia wyschnie, więc jestem dobrej myśli B) Ciekawe czy moja część do EQ6 dotrze na czas :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można się jeszcze bardziej cofnąć:

 

Aktualny termin zapisany w stosownym dokumencie to koniec grudnia tego roku . Dwa tygodnie poślizgu są ewentualnie do przyjęcia .

 

choć z drugiej strony, Wielkie Dzieła, też dłuuugo powstawały

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jeszcze części przewiduje producent do wykonania a ile ma już gotowych . Cierpliwy byłem faktycznie przez trzy lata ale i moja cierpliwość ma swoje granice . Obiecałem publicznie że na wiosennym zlocie w Bieszczadach sześciesiątka będzie i albo przyjadę z teleskopem albo ze wstydem . Ten termin jest ostatnim jaki mogę zaakceptować po tak długim oczekiwaniu i niewykonanie zlecenia potraktuję jako zerwanie kontraktu z całymi konsekwencjami . Tak że po 10-tym kwietnia sześciesiątka w budowie nie była by już dla mnie robiona i każdy mógłby nabyć ją w opcji "kup teraz" , dać zaliczkę i czekać .

 

Ja te słowa traktuję bardzo poważnie a więc Bieszczady albo muerte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

oglądałem fotki tej ramy, nie widzę w niej nic nadzwyczajnego.

Zwykła rama z czarnej stali profilowanej.

W firmie której kiedyś pracowałem, od pobrania materiału do zakończenia

pracy przy takiej ramie, pracownik nie mógłby przekroczyć 40 minut - 60 minut

z oszlifowaniem na zero.

Nie widzę tam otworów zaczepowych do malowania proszkowego w piecu.

Dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jeszcze części przewiduje producent do wykonania a ile ma już gotowych . Cierpliwy byłem faktycznie przez trzy lata ale i moja cierpliwość ma swoje granice . Obiecałem publicznie że na wiosennym zlocie w Bieszczadach sześciesiątka będzie i albo przyjadę z teleskopem albo ze wstydem

 

Jeśli przyjedziesz bez sześćdziesiątki to nie o wstydzie lecz o kompromitacji bym raczej pomyślał i NIE TWOJEJ, wszyscy forumowicze wiedzą czyjej!

 

Bywa że.... wykonanie JEDNEGO EGZEMPLARZA zupełnie standardowego ustrojstwa jest publicznie przedstawiane jako.... PROJEKT MANHATTAN. Nieodgadnione koszty (oprócz ceny która chyba JEST w kontrakcie), nieokreślone terminy, zagadkowe rezultaty. A to jest tylko.... wymyślanie prochu. :D

 

Powodzenia w SFINALIZOWANIU przedsięwzięcia! :Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwy byłem faktycznie przez trzy lata ale i moja cierpliwość ma swoje granice .

Piotrze, wybacz, bo nie wiem którą ikonkę wstawić Ci za cierpliwość :notworthy::Boink:

Co do pomalowanej ramy w błyskawicznym tempie mogę wstawić tylko takie :banan::helo: Oby reszta była również na czas :respect::respect::respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio by było Piotrze rezygnować tak po wykonaniu 90% prac nad tym kolosem. Tuba jest niby już gotowa, a w montażu już tylko wiercenie i mechanika do wmontowania.

 

Tak więc Janusz i jego podwykonawcy powinni się już sprężyć na finiszu i dokończyć to w krótkim czasie. Tak dla poprawy renomy firmy ;-) :rolleyes: W przeciwnym wypadku na Twoim miejscu Piotrze, brałbym to co już jest i domagał się zwrotu małej części zaliczki za to co jeszcze nie skończone. Razem z Leszkiem J. napewno dokończylibyście go sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła internetu i Astro-Forum jest wielka , konstrukcje pomalowano na nocnej zmianie . Podobno do końca tygodnia teleskop ma być złożony .

 

A ja myśłałem że NOCNA ZMIANA u PRODUCENTA TELESKOPÓW służy tylko do TESTÓW SPRZĘTU. Pewnie "jak nie ma gwiazd" to na... ODSUNIĘTYCH DO NIESKOŃCZONOŚCI LATARNIACH. :D

A tu - okazuje się - można w nocy to i owo zmalować! :helo:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę co za solidność, dla klienta gigant astronomiczny otwiera bramki, wpuszca robotników (nawet pewnie ten biedny chorujący wiecznie tokarz dał radę), uruchamia zegary i nawet płaci pracownikom za nocne nadgodziny. To nie to samo co jakaś tam badziewna firemka oszczędzająca na jarzeniówkach. Oby tak dalej, więcej tych zmian bo termin odbioru już TUŻ TUŻ. Zagar tyka... :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwnym wypadku na Twoim miejscu Piotrze, brałbym to co już jest i domagał się zwrotu małej części zaliczki za to co jeszcze nie skończone.

Jaja sobie robisz :blink: Kto to ma skonczyć? To miało być skończone "wieki" temu i podziwiam Piotrka za cierpliwość :notworthy::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę co za solidność, dla klienta gigant astronomiczny otwiera bramki, wpuszca robotników (nawet pewnie ten biedny chorujący wiecznie tokarz dał radę), uruchamia zegary i nawet płaci pracownikom za nocne nadgodziny. To nie to samo co jakaś tam badziewna firemka oszczędzająca na jarzeniówkach. Oby tak dalej, więcej tych zmian bo termin odbioru już TUŻ TUŻ. Zagar tyka... :burza:

 

Oszczędza na jarzeniówkach żeby zmniejszyć... light polution!

 

TERMIN ODBIORU????? :buahaha: Ile ich już minęło?

 

Może wreszcie SAM ODBIÓR nadchodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.