Skocz do zawartości

Droga mleczna z kitowca V2


Eberline

Rekomendowane odpowiedzi

Sobotni wieczór był pogodny więc postanowiłem przewietrzyć sprzęt:) Ustrzeliłem Drogę Mleczną z kitowca ponieważ jak zwykle problem z ustawieniem montażu i co się dowiedziałem bo trafiłem akurat na innych astromaniaków metoda dryfu najlepszą jest , niestety nie miałem aż tyle czasu:( Sprzet standardowy Nikon D3300 Star Adventurer posadzony na eq2 i jak w tytule kitowy obiektyw 18-55. Byłem też świadkiem ciekawego zjawiska i powinienem go umieścić w innym dziale ale nie chce tworzyć specjalnie tematu więc podpinam tutaj. Udało mi sie zaobserwować czyste niebo ale w dole horyzontu szalała burza pierwszy raz w życiu widziałem coś takiego:D zdjęcie przekoszone bo robione z dovetail adventurera;) Mam nadzieję ,że Sz.P Admin nie zbanuje mnie za lekki off:)

post-31265-0-65253900-1496056038_thumb.jpg

post-31265-0-37181500-1496056103_thumb.jpg

post-31265-0-63951900-1496056239_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szerokich kadrów nie ale jak bym chciał większą ogniskowa to tak.Fakt , że ludzie z którymi rozmawiałem mają opanowane to dosłwonie na kilkanaście minut roboty to i tak czeka mnie sprawdzenie lunetki biegunowej:/ ale na YT znalazłem tutorial ma ten temat autorstwa jednego z forumowiczow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szerokich kadrów nie ale jak bym chciał większą ogniskowa to tak

 

200mm powiesisz to i tak SWA nie pociagnie bez guide.

50-100 to optimum na uzywanie bez stresu (po 3-4min klatka). W tym zakresie ustawienie na lunetke + apka PolarFinder w zupelnosci wystarczy.

 

oczywiscie zakladam, ze rozpoznajesz w lunetce biegunowej gwiazdy poludniowego nieba :)

wykombinuj sobie inne podswietlenie lunetki. Ustawienie bieguna, a potem zalozenie dovetila to idealny sposob na przestawienie ustawionego juz montazu :( ...bylo o tym juz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do guide mam już gotowy sprzęt:) ASI 120 podłączone do obiektywu 50mm.Główne konstelacje rozpoznaje do tego stopnia ,że już Żona nie chce ze mną wieczorem wychodzić na spacer:D Ustaw sobie w stellarium lokalizacje Sydney i spróbuj znaleźć Octans i Australis Polaris przy średnim light polotion i zobaczysz ,że nie mam łatwo .Zwłaszcza ,że południowa strona z mojej miejscówki jest mocno zaświetlona:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilny jest na 100% :)Tylko chodzi o to ,że tu nie bardzo mam warunki na większy sprzęt choć pokusa jest... na dzień dzisiejszy plan jest taki ,że jak będe miał kawałek swojego trawnika to wtedy będzie grany guiding i metry kabli oraz czajnik elektryczny do herbaty;)Chce wykorzystać SWA w 100% i przez ten czas spokojnie odkładać monety na poważny sprzęt.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.