Skocz do zawartości

M81/M82


Miszuda

Rekomendowane odpowiedzi

Na zlocie w Bieszczadach, tj, 20 maja zrobiłem swoje pierwsze zdjęcie kamerą ASI1600MMC w 5 filrach. Tu, tylko LRGB, bo nie wiem jeszcze jak się zabrać za Ha :)
O ile mnie pamięć nie myli to 20x90s na każdy z filtrów, bez guidingu, bin2.

 

Bardzo proszę o konstruktywne opinie. Wiem że zdjęcie blade i pozbawione kolorystyki, ale ciągle się uczę i to moje pierwsze takie zdjęcie składane z kanałów :)

M81-LRGB_2.jpg

 

I po croppie

M81-LRGB_1.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amadeusz luminacje robiłeś też 20x90 ?? Jeżeli tak , to zdecydowanie za mało.

Dorób jeszcze przynajmniej 120sztuk . Zobaczysz że obróbka będzie przyjemniejsza.

Luminacja w LRGB to podstawa.

 

Niestety kamerka pożyczona, może jeszcze kiedyś będę miał okazję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest lepiej w porównaniu do pierwszych wersji. Ściągnij  trochę zielonego, wyrównaj kanały i obetnij poziomy z lewej strony.mmm.jpg.a4b85a665e8d496f9c08f4039fcfcf7a.jpg Korzystasz z PSa i Astronomy Tools?

Tak moja skromna propozycja, tylko z jpg. po ściągnięciu zielonego zostały "dziury".

edit: Proponuje zamieszać fotki po resize, z twojej matrycy nawet do 50%.

 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr4d napisał:

Jest lepiej w porównaniu do pierwszych wersji. Ściągnij  trochę zielonego, wyrównaj kanały i obetnij poziomy z lewej strony.mmm.jpg.a4b85a665e8d496f9c08f4039fcfcf7a.jpg Korzystasz z PSa i Astronomy Tools?

Tak moja skromna propozycja, tylko z jpg. po ściągnięciu zielonego zostały "dziury".

edit: Proponuje zamieszać fotki po resize, z twojej matrycy nawet do 50%.

 

Niestety nie. Nie mam pojęcia jak je zainstalować, a nie jestem mega biegły jeszcze w tym na Macu

 

2 minuty temu, Nowok76 napisał:

Za żółte jądra,a w ramionach widać zieleń. Ale kolorystyka to kwestia gustu :-)

Po to założyłem ten temat, żeby słuchać subiektywnych opinii, które poprawią mój warsztat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Nowok76 napisał:

Popieram przedmówcę ,teraz widzę na monitorze.  Na dodatek z M82 dzieje się coś niedobrego, coś pomarańczowego do niej się przyczepiło :-)

Ja też widzę, ale na zdjęciu Piotra. Coś przerabiałeś, że się napaćkało?

 

50 minut temu, Tayson napisał:

W czasie obrobki sprawdź czy przypadkiem jakas astroakcja (o ile ja używasz) nie zmienia Ci zdejcia na 8bit.

 

U mnie tak się dzieje między innymi przy gXt. 

 

Tomku nie korzystam z żadnych akcji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.