Skocz do zawartości

Bieszczady 2018 nowe warunki!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dostałem kalkulację cenową na przyszły zlot.

Wygląda to następująco:

 

zakładając, że zlot będzie na 130 osób jak w tym roku

 

Zlot od czwartku do niedzieli

z dziuplą na 3 dni

bez ośrodka na wyłączność

brak możliwości wyłączenia świateł jak będą inne grupy na ośrodku.

Koszt 470 zł

 

Zlot od poniedziałku do czwartku

z dziuplą na 3 dni

ośrodek na wyłączność

światła zgaszone

Koszt 410 zł

 

Czekam na wasze opinie.

Możemy zrobić ankietę, co wy na to?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że prawie pięć stówek mocno mnie zaniepokoiło. Dla dwóch osób + dojazd + zaopatrzenie (przekąski, napoje itp) to wyjdzie jakieś 1300zł.

Nie chcę wyrokować, ale może mi się nie udać przyjechać w przyszłym roku :(

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, ze musimy być w Naturaparku do końca życia.

Trzeba szukać innego ośrodka gdzieś w Polsce.

Zwracajcie uwagę na fajnie ośrodki i dawajcie znać.

 

Już miałem to napisać, ale się bałem :)

Poszukajmy wspólnie czegoś innego!

Adamo, ostatecznie może zlot wiosenny zrobić tam gdzie ostatnio był jesienny (Roztocze)

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już miałem to napisać, ale się bałem :)

Poszukajmy wspólnie czegoś innego!

Adamo, ostatecznie może zlot wiosenny zrobić tam gdzie ostatnio był jesienny (Roztocze)

pk

Tez tak myślałem ale tam na śledzia wejdzie tylko 90 osób a w sali konferencujnej tez sie nie pomieścimy.

Napisałem tez do jednego ośrodka daleko pod Litewską granicą. Tam jest dosyć ciemno ale daleko.

Cóż trzeba szukać. W ilości siła.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie pod uwagę, że na północy kraju mniej więcej od połowy maja do końca lipca Słońce nie chowa się na przepisowe 18° pod horyzontem.

Tak więc najpóźniejszym sensownym wiosennym terminem jest kwiecień.

Tak, kwiecień z chmurami deszczem i śniegiem. 😜

W kwietniu juz nie zrobię zlotu, zbyt kapryśna pogoda.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co rozwodzić, tylko szukać konkretów, z których będzie można coś wyłowić.

 

Poniżej 4 opcje, które wyselekcjonowałem z uwagi na położenie i ilość miejsc:

 

 

perła.jpg

 

 

zatwarnica.jpg

 

 

rudawka.jpg

 

poprad.jpg

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudawka Rymanowska mogła by być całkiem ciekawą propozycją.

12km na wschód mieszkają moi teściowie i niebo jest tam całkiem dobre o ile nie bardzo dobre. Okoliczne wsie wygaszają lampy o 22-giej i wtedy robi się rewelka.

Od południa ciemno, ciemno, ciemno, a LP od północy nie jest porażające, choć na pewno nie można powiedzieć że go nie ma.

Nie mam zdjęć LP od strony Krosna, ale od strony Sanoka mam takie zdjęcie zrobione w zeszłym roku 02.08 godzina 23.42

Niestety Canon 60D niemodyfikowany + Jupiter 37AM 135mm f/5.6 ISO 800 210 sec, wysokość 45 stopni nad horyzontem w kierunku na Sanok właśnie.

Usiłuję znaleźć jakieś zdjęcie gdzie widać LP, tylko nie wiem gdzie takie mam, bo na pewno LP na północy widać tego jestem pewien, ale załączone zdjęcie pokazuje że źle na pewno nie jest.

 

 

 

 

 

IMG_9917a.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w okolicy po słowackiej stronie i nie ma nic w tej okolicy. Są ale dalej na południe i z większym LP. Czyli bez sensu.

 

To co podał Daniel to ciekawa opcja w dwóch przypadkach:

1. Rudawka jak pisał Piotrek ale tu niebo może być dużo słabsze niż w Stężnicy (granica zielonego i jasnoniebieskiego na mapie LP)

2. Mój faworyt na teraz : Zatwarnica (obszar ciemnoniebieski - jak w Wołosatem)

 

Pozostałe przykłady są wg mnie albo bardzo drogie ( hotel Perła to 900 zł za 3 dni po sezonie) albo w jasnym otoczeniu (żółto pomarańczowe LP w okolicach Muszyny- Andrzejówka)

 

Pasowałoby kto ma najbliżej sprawdzić nocą i wykonać testowe zdjęcia okolic dwóch tu wymienionych pierwszych lokalizacji i następnie odezwać się z prośbą o ofertę na wynajem całego ośrodka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo w Zatwarnicy też nie wychodzi źle , co prawda pakiet na 5 dni to wg oferty 320-560 zł ale przy trzech na pewno będzie 40 % (lub więcej *) mniej.

http://www.zatwarnica.bieszczady.pl/oferty-i-pakiety/105-pakiet-wiosna-w-zatwarnicy

 

* Znając Adamo na pewno wynegocjuje lepsze warunki gdy bierzemy cały obiekt.

 

ps. korzystałem dziś z najnowszych map LP http://www.waarnemen.com/darkskies/:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.