Skocz do zawartości

Bieszczady 2018 nowe warunki!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

To faktycznie nie wygląda za dobrze. Znalazłem jeszcze taki ośrodek: http://www.osadamagury.pl/ mają w ofercie "Gwieździste niebo" ;)

O qurka to mogłoby być świetne miejsce z rewelacyjnym niebem. Wskaźniki stąd https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=16&lat=6304328&lon=2493406&layers=0BFFFTFFFF mówią o niebie jak w Roztokach Górnych. :Wave:

Adamo jak masz jeszcze czas do rezerwacji to wybadaj tę miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak odwiedziłem kilka miejsc w poszukiwaniu bazy na zimowy Zlot i między innymi przebadałem Zatwarnice. Ośrodek sam w sobie jest ok ale świecące latarnie do godziny 21 w przypadku zimowego zlotu to tak nie za bardzo. Główna droga kilka metrów od wejścia. Kilka domostw w sąsiedztwie Wygodne pole obserwacyjne po drugiej stronie drogi w lekkiej dolince (zimą jest tam ponad metr śniegu), ale przed ośrodkiem też by się rozłożył, z tym że przejezdzajacy samochód może wszystko zepsuć... Pomimo że świeciły latarnie i lampiony przy ośrodku (piękne  kule walące prosto w zenit) to droga mleczna była pięknie widoczna, jak to wszystko pogaśnie to musi być super. Brakowało mi tam efektu "końca świata" natomiast w Lipowcu jest go aż za nadto :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylałem się wcześniej ze względu na warunki bytowe do lokalizacji Połoniny zamiast Zatwarnicy, ale teraz myślę mocno też o Osadzie Magura .

Zbierzmy co wiemy na ten temat

Połoniny

-zalety:

-dobra baza noclegowa , atrakcje na terenie

-blisko zalewu ( to niestety też wada z uwagi na wilgoć)

wady:

-wilgoć od rzeki

-droga publiczna z lampami na południe od ośrodka

-najbliższa górka przesłania 6.3stopnia południowego horyzontu

-niebo wg mapy delikatnie gorsze od Stężnicy, czyli tak sobie a nawet średnio

 

Osada Magura

zalety:

-niebo wg mapy rewelacyjne podobne do Roztok Górnych

-fajne ciepłe 7o osobowe domki z kominkami

-brak źródeł światła

-taniej niż w Połoninach

wady:

-góry przesłaniają 6.8 stopnia horyzontu w kierunku południowym

-Tu nic nie znalazłem na temat wyżywienia czy jakiejś salki, chyba to wyłącznie domki z wyżywieniem we własnym zakresie.

 

Ostatnie może całkowicie dyskwalifikować znaną nam formułę zlotu, chociaż mi osobiście nie przeszkadza konieczność samodzielnego robienia śniadań i obiadów.( w końcu jeżdżąc na Lastovo , Teneryfę czy Kos przetrwaliśmy ten okres i to w dodatku bez kobiet :)  ).

Myślę że pewnym rozwiązaniem tego problemy byłoby wypożyczenie imprezowego namiotu , są wersje wypożyczenia z nagłośnieniem, podłogą czy stołami biesiadnymi (to gównie firmy na wesela plenerowe) pytanie czy to się opłaci, chociaż przy 100 osobami nie będzie to wiele na głowę.

O tu pierwsza z brzegu firma http://plansystem.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.