Skocz do zawartości

Przewod do pilota od Lx600


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze - z wygladu wyglada na klasyczna ale mniejsza jest od takiek typu telefonicznej itp.

Musze to szybko ogarnac bo teleskop "wariuje" czasami bez pr,yczyny zmienia polozenie itp

Jeden z przewodow jest zerwany - niby go polaczylem ale nadal teleskop potrafi sam ruszyc...

IMG_20170602_133003.jpg

IMG_20170602_132935.jpg

IMG_20170602_132904.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to RJ 10, bo walczyłem z RJ 11 przez ostatnie 2 tygodnie. RJ11 ma 6 " rowków" a w nich może być 4 lub 6 kabli.

A RJ10 jest mniejszy i ma tylko 4 rowki.

 

Skoro już mowa o tym kablu, to czy taki z wtyczką R10 da radę pociągnąć taki krokowiec?

Wydaje mi się że kabelki wychodzące z krokowca są grubsze, niż te kupione z wtyczką R10 lub R11.

http://www.omc-stepperonline.com/nema-14-bipolar-stepper-54v-08a-18ncm255ozin-14hs130804s-p-93.html

 

Edytowane przez Adm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest RJ10, czyli taki z 4 stykami i 4 rowkami. Klasyczna, popularna wtyczka do dostania w jakiś sklepach elektronicznych (nie komputerowych). Jak coś, powinienem mieć w domu takie wtyczki, mam też kabel i zaciskarkę, więc mogę Ci taki zrobić i wysłać (choć zapewne prościej jak znajdziesz sklep w Radomiu).

 

72_1218112147.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o tym kablu, to czy taki z wtyczką R10 da radę pociągnąć taki krokowiec?

Wydaje mi się że kabelki wychodzące z krokowca są grubsze, niż te kupione z wtyczką R10 lub R11.

http://www.omc-stepperonline.com/nema-14-bipolar-stepper-54v-08a-18ncm255ozin-14hs130804s-p-93.html

Pociągnąć pociągnie, kwestia tylko jakie będą straty. Musiałbyś znaleźć, jaka jest grubość żyły takiego kabla i to policzyć (lub znaleźć tabelkę). Tak na oko powinno być rozsądnie, choć to raczej dolna granica grubości dla takiego silnika (silnik nie jest bardzo prądożerny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest RJ10, czyli taki z 4 stykami i 4 rowkami. Klasyczna, popularna wtyczka do dostania w jakiś sklepach elektronicznych (nie komputerowych). Jak coś, powinienem mieć w domu takie wtyczki, mam też kabel i zaciskarkę, więc mogę Ci taki zrobić i wysłać (choć zapewne prościej jak znajdziesz sklep w Radomiu).

 

Dzięki Mateusz

Masz piwko u mnie;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 6/2/2017 o 9:06 PM, Adm2 napisał:

I also believe it's RJ 10 because I've been battling RJ 11 for the last 2 weeks. RJ11 has 6 "grooves" and there can be 4 or 6 cables in them.

And RJ10 is smaller and only has 4 grooves.

 

Speaking of this cable, will the one with the R10 plug be able to pull such a crocodile?

It seems to me that the cables coming out of the stepper are thicker than those bought with the R10 or R11 plug.

http://www.omc-stepperonline.com/nema-14-bipolar-stepper-54v-08a-18ncm255ozin-14hs130804s-p-93.html

 

 

https://www.oyostepper.com/goods-17-Nema-14-Stepper-Motor-Bipolar-High-Torque-18-deg-18Ncm-255ozin-08A-574V-35x35x34mm-4-Wires.html

czy mogę użyć tego zamiast tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.