Skocz do zawartości

Wycinanie klatek z dłuższego nagrania


plesniak

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrałem dzisiaj 45GB Księżyca żeby skleić z tego całą dzisiejszą tarczę. Pomysł prosty - nagrywam ciągiem fragmenty księzyca po 20 sekund jeden fragment. Potem wycinam z tego fragmenty jako avi po 20 sek. oczywiście zapominając momenty orzestawiania, stackuje i sklejam. Niestety nie wiem czym pociąć ten avi. PIPP mi się buntuje. AS!2 nie chce zaczynać od określonych klatek i kończyć na określonej klatce (ustawiałem limit frames). Jakieś pomysły? Avi ma wymiary 3096x2080 kolor.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 00:00, HAMAL napisał:

 

 

Dokładnie. Plik /zapisz sekwencję zdjęć

Za to właśnie lubię Virtual Duba :)

 

Można też użyć funkcji "direct stream copy" dla plików avi. Wtedy program nie ingeruje w zawartość klatek, tylko rozdziela je od określonego miejsca i tworzy nowy plik avi. Kiedyś nawet mój kumpel używał jakiegoś plugina VirtualDuba do stackowania zdjęć, z kilku klatek o rożnym czasie naświetlania składał jedną wyjściową, a z takich zestackowanych klatek dopiero był składany timelaps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak do Virtual Duba zamontuje się odpowiedni darmowy plugin i ma się zainstalowane kodeki to można pracować na plikach mkv, mp4, avc i innych. Jest też kompilacja kodeka ffmpg do virtual duba która wypluwa całkiem zgrabne filmy w mpg4, tylko bez dźwięku. Są nawet pluginy astrofoto do virtual duba :) : http://celestial-spells.com/en/logs/2012/04/kagayaki.php

http://celestial-spells.com/en/logs/2012/04/virtualdub-afterimage-filter.php

...i chyba jeszcze jakiś jeden.

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy tu straszny OT ale VD to temat na oddzielne duże forum (które posiada)

Filtrów jest miriad, wiele z nich, mimo że nie dedykowane do astronomii znajdzie zastosowanie przy timelapsach.

Np. ten: (no dobra, ten jest akurat dedykowany do timelapsów ;))

http://www.guthspot.se/video/deshaker.htm

 

VD ma też zaskakujące możliwości jeśli chodzi o obsługę live stream.

Co do problemów z "intuicyjnością", cóż, motto na stronie twórcy programu brzmi:

"Virtual Dub - proof, that I had too much free time in college"

Jest darmowy, stary, nierozwijany - jak na taki jest niezwykle wartościowy - tylko się trzeba troszkę nagłowić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.