Skocz do zawartości

Maxim Dl -długo namierza obiekt.


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu Maxim ma problem z szybkim dotarciem do celu.

Kiedyś po odparkowaniu montażu i wybraniu danego DSO ,obiekt bardzo szybko został "znaleziony" .Wystarczyło kilka korekt w osi RA i DEC.Teraz zanim " wstrzeli" się w obiekt ,to podjeżdża wiele razy ,czasem jakby go przestrzeliwując. W sumie z tym jeszcze potrafiłbym żyć,ale problem pojawia się w momencie kiedy Maxim zbiera materiał i po 2 klatce robi analizę i koryguje położenie obiektu.Wcześniej nie było problemu,po analizie zdjęcia wykonał w ciągu 1-2s Pin Point i ponownie zaczął naświetlać klatki. Teraz " tańczy" i trwa to z 10s.

Przeinstalowałem EQMod Ascom wer. 1.29 , ale nadal sytuacja się powtarza :(

Ma ktoś z Was pomysł co i jak?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jarek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony do Maxima katalog GSC1.1?

Ile procent masz ustawiony obszar przeszukiwania pinpiont?

W settings poprawnie ustawione parametry teleskopu?

 

Jeżeli poprawnie ustalisz home position to mont od razu po ustawieniu na biegun powinien trafić bardzo blisko celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson nie wiem czy dobrze się wyraziłem,ale mi chodzi o to że:

- z katalogu wybieram sobie jakiś obiekt,

- wskazuję aby program podjechał do niego,

- patrząc na " zoom" w maximie,widzę jak podjeżdża pod wybrany obiekt z tym,że kiedyś wystarczyło kilka poprawek w osiach i już go namierzył . Teraz podjeżdżając pod obiekt wiele razy koryguje zanim go wycentruje.

PinPoint jak pamiętam 256%

Katalog GSC1.1 corrected ,a path \GSC11\

 

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mateusz,raczej powinno być w temacie EQMod,bo to on steruje całością.Maxim tylko wysyła komendy.

Jak można usunąć w pełni z XP informacje o EQMod i ASCOM? Kiedy odinstalowałem EQMod ,teoretycznie usunąłem wpisy do rejestrów ,to po ponownym zainstalowaniu EQMod'a były wpisane dane mojej miejscówki obserwacji itp.

 

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mateusz,raczej powinno być w temacie EQMod,bo to on steruje całością.Maxim tylko wysyła komendy.

Jak można usunąć w pełni z XP informacje o EQMod i ASCOM? Kiedy odinstalowałem EQMod ,teoretycznie usunąłem wpisy do rejestrów ,to po ponownym zainstalowaniu EQMod'a były wpisane dane mojej miejscówki obserwacji itp.

 

Właśnie, wyczyszczenie ustawień daje szansę na jakiś sukces. Pliki ini masz w folderze %appdata%\eqmod (ukryty). Zapewne nie usuwają się przy odinstalowywaniu.

http://eq-mod.sourceforge.net/faqs/files.html

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o Maximie mowa niech mnie ktoś oświeci. Po kalibracji montaży w osi x,y włączam Tracking. I teraz nie wiem od czego to zależy - Maxim prowadzi w jednej osi a drugą nie. Trwa to różnie. Czasem 300s czasem 600s. Po tym czasie widać że zaczyna prowadzić już w obu osiach. Czy on robi jakieś obliczenia błędu polarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek76, próbowałeś kompletnie prozaicznej rzeczy jaką jest wyczyszczenie punktów synchronizacji w eqmodzie? Dwa przyciski po rozwinięciu panelu, jak trzeba to służę printscreenem (tylko muszę w tym celu włączyć kompa dlatego najpierw słowo pisane ;))

 

Spirit jakie masz ustawienia w Camera Control - Guide - Settings - Advanced?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o Maximie mowa niech mnie ktoś oświeci. Po kalibracji montaży w osi x,y włączam Tracking. I teraz nie wiem od czego to zależy - Maxim prowadzi w jednej osi a drugą nie. Trwa to różnie. Czasem 300s czasem 600s. Po tym czasie widać że zaczyna prowadzić już w obu osiach. Czy on robi jakieś obliczenia błędu polarnej?

Po pierwsze, tracking powinieneś włączyć od początku.

Nie, maxim nie robi żadnych dodatkowych i inteligentnych rzeczy, powinien prowadzić tak samo od początku.

Opisz trochę jaśniej problem, co to znaczy, że nie prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.