Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

Fajną opcją jest pojawianie się okienka po najechaniu kursorem na nazwę tematu (można na szybko przeczytać 1 post i ostatni napisany)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pav1007 napisał:

Ja sobie zmniejszyłem skalowanie strony do 90% i jest git...

Tak to być może jest rozwiązanie.  Wcześniej chyba forum miało jakąś mniejsza rozdzielczość lub inaczej się wpasowywało, bo teraz rozwala mi się po całym ekranie 1920x1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szuu napisał:

gratuluję migracji i upgradu, od razu widać powiew nowych trendów designowych :)

 

duży plus za to, że po raz pierwszy w historii nie ma minimalnej wymaganej szerokości okienka, zajmowanej przez głupoty po bokach.

gigantyczny mega minus za czcionkę, prawdopodobnie wybraną dla ekranów dużej gęstości.

na starych monitorach jest nieczytelna - jak będę miał czas to poprawię to w Stylish i wrzucę info.

 

tak jak JaLe, ubolewam, że wszystkie fora wyglądaja dzisiaj tak samo, ale to już kwestia gustu, ten obowiązucjący powszchnie wygląd nie jest zły tylko po prostu nudny.

Czysto, sterylnie - nijako :(  tak bym to podsumował.  Ale da się z tym żyć, a niektórym się nawet podoba ;)

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ciekawe, trzeba się przyzwyczaić do nowości. Faktycznie po zmniejszeniu do 90% jest lepiej. Dużo miejsca zajmuje część "avatarowa" po lewej stronie, jeśli ktoś napisze 2-4 linijki zdania to zostaje dużo pustego miejsca pod spodem (mam wrażenie, że wcześniej tak nie było).

 

A może by rozmiar czcionki tekstu pod nickiem (te "Syriusze" i inne) oraz pod avatarem ("Społeczność Astopolis" i to poniżej) zmniejszyć o 1-2 jednostki?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szuu napisał:

gratuluję migracji i upgradu, od razu widać powiew nowych trendów designowych :)

 

(....)

tak jak JaLe, ubolewam, że wszystkie fora wyglądaja dzisiaj tak samo, ale to już kwestia gustu, ten obowiązucjący powszchnie wygląd nie jest zły tylko po prostu nudny.

 

Nie tylko wszystkie fora są jednakowe - wszytkie sklepy, wszystkie strony, stają się takie same, wordpressowo-responsywno-nijakie.

To nie jest kwestia gustu tylko fakt. Takie są "nowe trendy".

W tym sensie szkoda mi dawnego forum - miało fajny sznyt.
Cieszę się oczywiście, że Adam uratował je przed zapaścią, mam jednak nadzieje, że na tym "this could be anywhere" designie się nie skończy,

i będziemy przynajmniej trochę różnić się od tysięcy innych podobnych forumów, żeby taka pół-ślepa dziadyga jak ja nie mylił

ich ze sobą (konsekwencje mogły by być straszne!) ;)

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pav1007 napisał:

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

Fajną opcją jest pojawianie się okienka po najechaniu kursorem na nazwę tematu (można na szybko przeczytać 1 post i ostatni napisany)

 

Dokładnie, brakuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komórce ładnie się prezentuje - jest spójność estetyczna z wersją "stacjonarną", tylko minus: nie widać tego paska z boku (nawigacji po forum), tylko najnowsze tematy, więc nie można sobie "tak o" wejść np. do działu DIY/ATM - chyba, że o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, astrokarol napisał:

Ja bym dodał margines lewy przy liście tematów tak jak było kiedyś. I tak jak inni piszą, zmniejszył litery. Może też trochę zmniejszyć tą tabele z prawej strony z listą działów.

 

Zmniejszona. Po to właśnie pisałem o konieczności ograniczenia ilości działów, żeby wygodnie się je tam zmieniało. Już w tej chwili zmniejszona jest ta ilość o połowę. Myślę, że da się jeszcze z tego wycisnąć 30%, ale to za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pav1007 napisał:

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

Fajną opcją jest pojawianie się okienka po najechaniu kursorem na nazwę tematu (można na szybko przeczytać 1 post i ostatni napisany)

 

To powinno tak działać. Chyba bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Pav1007 said:

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

 

można też kliknąć na datę ostatniej odpowiedzi (po prawej) wtedy przenosi do tego ostatniego postu, który często jest ostatnim nieczytanym - zawsze to lepiej niż wejście do pierwszego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Agent Smith napisał:

 

Nie tylko wszystkie fora są jednakowe - wszytkie sklepy, wszystkie strony, stają się takie same, wordpressowo-responsywno-nijakie.

To nie jest kwestia gustu tylko fakt. Takie są "nowe trendy".

W tym sensie szkoda mi dawnego forum - miało fajny sznyt.
Cieszę się oczywiście, że Adam uratował je przed zapaścią, mam jednak nadzieje, że na tym "this could be anywhere" designie się nie skończy,

i będziemy przynajmniej trochę różnić się od tysięcy innych podobnych forumów, żeby taka pół-ślepa dziadyga jak ja nie mylił

ich ze sobą (konsekwencje mogły by być straszne!) ;)

 

Ten trend wynika z zupełnie czegoś innego. Kiedyś internet był przeładowany masą bajerów i estetycznych dodatków. Trzeba było godzinę szukać przycisku, żeby coś zrozumieć. Badania UX (użyteczności i doświadczeń użytkownika) prowadzą wszystkich do bardzo podobnej puenty. Zawsze, ale to zawsze, kiedy za priorytet stawiasz sobie użyteczność, szybkość, skalowalność, obsługę wielu urządzeń, dojdziesz do podobnych wniosków. Treść i użyteczność jest najważniejsza. Nie można dzisiaj doprowadzać do tego, żeby każdy użytkownik musiał uczyć się każdego portalu. To znaczy - można, ale efekt będzie taki, że zostaniesz w portalu sam.

 

Astropolis to narzędzie do komunikacji i patrzę na nie przez ten pryzmat. Ma przede wszystkim umożliwić szybką i prostą komunikację.

 

Jest tu jeszcze wiele rzeczy, które można usunąć - i tak też pewnie z czasem się stanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam  - sugestia: może w Galerii przydałby się dział "Filmy" ? (animacje, timelapsy itp)
Będzie ich coraz więcej z biegiem czasu, bo temat (np. timelapsów) zyskuje na popularności a nie bardzo

wiadomo gdzie to wrzucać - jest wiele kategorii ale żadna do timelapsów nie pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szuu napisał:

 

można też kliknąć na datę ostatniej odpowiedzi (po prawej) wtedy przenosi do tego ostatniego postu, który często jest ostatnim nieczytanym - zawsze to lepiej niż wejście do pierwszego postu

 

Faktycznie - zmieniono model klikania. Trzeba będzie się przestawić i klikać w datę ostatniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignisdei napisał:

Uuuu.....cóż widzę Astropolis w wersji 4.x :flirt:

Gratuluję odwagi w nowych wyzwaniach !

 

Forum startowało kiedyś na phpBB (zupełnie inny silnik), potem zmigrowałem (na początku wieku, gdzieś w 2004 roku) na komercyjny IPB. Problem polega na tym, że to było w czasach, gdzie nie istniały komórki, tablety, a nawet nie używało się kodowanie UTF8. To migracje zbudowały nam ogromny ogon niekompatybilności (na pewno widzieliście sypiące się polskie znaki). Część bazy była w ISO, cześć w UTF. Trzeba było w końcu odciąć ten ogon, przebudować bazę danych, kupić nowe rzeczy i... wykonać ten skok do wody.

 

Spodziewam się wiele krytyki - jak zawsze, w takich sytuacjach. To konieczna cena, ale jestem też przekonany, że jak za kilka lat będziemy przechodzić na kolejny system, to przeczytamy te same uwagi: "ech, ten poprzedni był taki wygodny i idealny".

 

Spokojnie zapisuję sobie uwagi, większość wprowadzam natychmiastowo. Za 3 miesiące popatrzę na dane analityczne i będę już wiedział, czy poszliśmy do przodu - i jak bardzo ;)

 

Proszę Was o normalne użytkowanie forum i za tydzień, czy dwa, napiszcie, jak to wszystko działa. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam_Jesion napisał:

 

Forum startowało kiedyś na phpBB (zupełnie inny silnik), potem zmigrowałem (na początku wieku, gdzieś w 2004 roku) na komercyjny IPB. Problem polega na tym, że to było w czasach, gdzie nie istniały komórki, tablety, a nawet nie używało się kodowanie UTF8. To migracje zbudowały nam ogromny ogon niekompatybilności (na pewno widzieliście sypiące się polskie znaki). Część bazy była w ISO, cześć w UTF. Trzeba było w końcu odciąć ten ogon, przebudować bazę danych, kupić nowe rzeczy i... wykonać ten skok do wody.

 

Spodziewam się wiele krytyki - jak zawsze, w takich sytuacjach. To konieczna cena, ale jestem też przekonany, że jak za kilka lat będziemy przechodzić na kolejny system, to przeczytamy te same uwagi: "ech, ten poprzedni był taki wygodny i idealny".

 

Spokojnie zapisuję sobie uwagi, większość wprowadzam natychmiastowo. Za 3 miesiące popatrzę na dane analityczne i będę już wiedział, czy poszliśmy do przodu - i jak bardzo ;)

 

Proszę Was o normalne użytkowanie forum i za tydzień, czy dwa, napiszcie, jak to wszystko działa. 

Pewno, że pójdzie do przodu. Mam prośbę, nie wiem czy to możliwe, gdyby można było dodać inne wersje tła, jakieś bardziej stonowane, bo ta jasna nawet gdyby Ktos chciał podczas sesji foto włączyć będzie  szkodliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

 

Ten trend wynika z zupełnie czegoś innego. Kiedyś internet był przeładowany masą bajerów i estetycznych dodatków. Trzeba było godzinę szukać przycisku, żeby coś zrozumieć. Badania UX (użyteczności i doświadczeń użytkownika) prowadzą wszystkich do bardzo podobnej puenty. Zawsze, ale to zawsze, kiedy za priorytet stawiasz sobie użyteczność, szybkość, skalowalność, obsługę wielu urządzeń, dojdziesz do podobnych wniosków. Treść i użyteczność jest najważniejsza. Nie można dzisiaj doprowadzać do tego, żeby każdy użytkownik musiał uczyć się każdego portalu. To znaczy - można, ale efekt będzie taki, że zostaniesz w portalu sam.

 

Astropolis to narzędzie do komunikacji i patrzę na nie przez ten pryzmat. Ma przede wszystkim umożliwić szybką i prostą komunikację.

 

Jest tu jeszcze wiele rzeczy, które można usunąć - i tak też pewnie z czasem się stanie.

 

Adam, wiem, że obiektywnie masz rację - przeze mnie przemawia raczej tęsknota za czasami gdy badania UX, sprawność i wydajność nie były najważniejsze, a strony internetowe (oraz "parę innych rzeczy") starały się mieć także indywidualność i wizualny charakter... wierzę, że Astropolis z czasem oprócz odnowionej użyteczności i używalności (za co wielkie dzięki!) odzyska odrobinę byłego fajnego wizualnego sznytu - bo oczywiście to forum różni się od innych swą treścią, dzięki Wam wszystkim, wyjątkowym ludziom. :)
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.