Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

peter5    27
2 minuty temu, JaLe napisał:

O w końcu mogę

O w końcu mogę odpowiedzieć :)     O tym doczepianiu to takie subiektywne odczucia wynikające z oświadczeń z innego (nie astronomicznego) forum. Wygląd jest po prostu bliźniaczo podobne do tego o którym wspominałem. Oczywiście nowa szata graficzna ma sporo plusów,  nowe funkcje też są bardzo interesujące. Denerwujące jest  jednak to że muszę się tak nakręcić   scrollem :(  żeby  przeglądać posty.  Avatary i opisy po lewej są zdecydowanie za duże, proponuję je zmniejszyć co najmniej o 50%

Zdecydowanie za duże, w ogóle teraz wszystko jakieś wielkie, a wcale nie jest wyraźniejsze jak dawniej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
1 minutę temu, JaLe napisał:

O w końcu mogę

O w końcu mogę odpowiedzieć :)     O tym doczepianiu to takie subiektywne odczucia wynikające z oświadczeń z innego (nie astronomicznego) forum. Wygląd jest po prostu bliźniaczo podobne do tego o którym wspominałem. Oczywiście nowa szata graficzna ma sporo plusów,  nowe funkcje też są bardzo interesujące. Denerwujące jest  jednak to że muszę się tak nakręcić   scrollem :(  żeby  przeglądać posty.  Avatary i opisy po lewej są zdecydowanie za duże, proponuję je zmniejszyć co najmniej o 50%

Ale wiesz, że post zajmuje sporo mniej miejsca na ekranie niż poprzedni? Dlatego zwiększyłem ilość wyświetlanych postów na stronie (z 20 do 40). To ogranicza konieczność częstszego klikania. Na ogół odwrotną strategię promują podmioty, które żyją z banerów (odsłaniają ich wtedy więcej).

Czy dobrze rozumiem, że wolałbyś więcej klikać i przeładowywać strony, niż mieć na 1 stronie więcej treści i przesuwać ją sobie rolką?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3103

Ja sobie zmniejszyłem skalowanie strony do 90% i jest git...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szuu    3663

gratuluję migracji i upgradu, od razu widać powiew nowych trendów designowych :)

duży plus za to, że po raz pierwszy w historii nie ma minimalnej wymaganej szerokości okienka, zajmowanej przez głupoty po bokach.

gigantyczny mega minus za czcionkę, prawdopodobnie wybraną dla ekranów dużej gęstości.

na starych monitorach jest nieczytelna - jak będę miał czas to poprawię to w Stylish i wrzucę info.

tak jak JaLe, ubolewam, że wszystkie fora wyglądaja dzisiaj tak samo, ale to już kwestia gustu, ten obowiązucjący powszchnie wygląd nie jest zły tylko po prostu nudny.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Behlur_Olderys    999
Napisano (edytowane)

Łał! Wygląd bardzo nowoczesny - mogę sobie tylko wyobrazić nostalgiczne wzdychanie za  poprzednim layoutem.

Ale myślę, że można się szybko przyzwyczaić. Wszyscy mają po angielsku interfejs, czy tylko ja? :)

EDITED: nie ma stopki? Trochę szkoda :)

Edytowane przez Behlur_Olderys

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yogi3e    35

Dobra robota wygląda świetnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3103

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

Fajną opcją jest pojawianie się okienka po najechaniu kursorem na nazwę tematu (można na szybko przeczytać 1 post i ostatni napisany)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
astrokarol    167

Ja bym dodał margines lewy przy liście tematów tak jak było kiedyś. I tak jak inni piszą, zmniejszył litery. Może też trochę zmniejszyć tą tabele z prawej strony z listą działów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JaLe    4916
12 minut temu, Pav1007 napisał:

Tak to być może jest rozwiązanie.  Wcześniej chyba forum miało jakąś mniejsza rozdzielczość lub inaczej się wpasowywało, bo teraz rozwala mi się po całym ekranie 1920x1200.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JaLe    4916
Napisano (edytowane)
12 minut temu, szuu napisał:

gratuluję migracji i upgradu, od razu widać powiew nowych trendów designowych :)

duży plus za to, że po raz pierwszy w historii nie ma minimalnej wymaganej szerokości okienka, zajmowanej przez głupoty po bokach.

gigantyczny mega minus za czcionkę, prawdopodobnie wybraną dla ekranów dużej gęstości.

na starych monitorach jest nieczytelna - jak będę miał czas to poprawię to w Stylish i wrzucę info.

tak jak JaLe, ubolewam, że wszystkie fora wyglądaja dzisiaj tak samo, ale to już kwestia gustu, ten obowiązucjący powszchnie wygląd nie jest zły tylko po prostu nudny.

Czysto, sterylnie - nijako :(  tak bym to podsumował.  Ale da się z tym żyć, a niektórym się nawet podoba ;)

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziki    3270

No ciekawe ciekawe, trzeba się przyzwyczaić do nowości. Faktycznie po zmniejszeniu do 90% jest lepiej. Dużo miejsca zajmuje część "avatarowa" po lewej stronie, jeśli ktoś napisze 2-4 linijki zdania to zostaje dużo pustego miejsca pod spodem (mam wrażenie, że wcześniej tak nie było).

A może by rozmiar czcionki tekstu pod nickiem (te "Syriusze" i inne) oraz pod avatarem ("Społeczność Astopolis" i to poniżej) zmniejszyć o 1-2 jednostki?

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agent Smith    622
Napisano (edytowane)
15 minut temu, szuu napisał:

(....)

Nie tylko wszystkie fora są jednakowe - wszytkie sklepy, wszystkie strony, stają się takie same, wordpressowo-responsywno-nijakie.

To nie jest kwestia gustu tylko fakt. Takie są "nowe trendy".

W tym sensie szkoda mi dawnego forum - miało fajny sznyt.
Cieszę się oczywiście, że Adam uratował je przed zapaścią, mam jednak nadzieje, że na tym "this could be anywhere" designie się nie skończy,

i będziemy przynajmniej trochę różnić się od tysięcy innych podobnych forumów, żeby taka pół-ślepa dziadyga jak ja nie mylił

ich ze sobą (konsekwencje mogły by być straszne!) ;)

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    7096
8 minut temu, Pav1007 napisał:

Jeszcze jedna uwaga - poprzednio, kliknięcie na temat przenosiło do ostatniego nieczytanego postu, teraz po prostu otwiera wątek.

Fajną opcją jest pojawianie się okienka po najechaniu kursorem na nazwę tematu (można na szybko przeczytać 1 post i ostatni napisany)

Dokładnie, brakuje tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Behlur_Olderys    999

Na komórce ładnie się prezentuje - jest spójność estetyczna z wersją "stacjonarną", tylko minus: nie widać tego paska z boku (nawigacji po forum), tylko najnowsze tematy, więc nie można sobie "tak o" wejść np. do działu DIY/ATM - chyba, że o czymś nie wiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
30 minut temu, Pav1007 napisał:

Na głównej stronie stuningowałem wielkości fontów. Są już o kilka punktów mniejsze.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
20 minut temu, astrokarol napisał:

Ja bym dodał margines lewy przy liście tematów tak jak było kiedyś. I tak jak inni piszą, zmniejszył litery. Może też trochę zmniejszyć tą tabele z prawej strony z listą działów.

Zmniejszona. Po to właśnie pisałem o konieczności ograniczenia ilości działów, żeby wygodnie się je tam zmieniało. Już w tej chwili zmniejszona jest ta ilość o połowę. Myślę, że da się jeszcze z tego wycisnąć 30%, ale to za chwilę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Miszuda    164

Ekstra! Może jakiś zlot z okazji 15- lecia w przyszłym roku?

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
24 minuty temu, Pav1007 napisał:

To powinno tak działać. Chyba bug.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szuu    3663
24 minutes ago, Pav1007 said:

można też kliknąć na datę ostatniej odpowiedzi (po prawej) wtedy przenosi do tego ostatniego postu, który często jest ostatnim nieczytanym - zawsze to lepiej niż wejście do pierwszego postu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
18 minut temu, Agent Smith napisał:

Nie tylko wszystkie fora są jednakowe - wszytkie sklepy, wszystkie strony, stają się takie same, wordpressowo-responsywno-nijakie.

To nie jest kwestia gustu tylko fakt. Takie są "nowe trendy".

W tym sensie szkoda mi dawnego forum - miało fajny sznyt.
Cieszę się oczywiście, że Adam uratował je przed zapaścią, mam jednak nadzieje, że na tym "this could be anywhere" designie się nie skończy,

i będziemy przynajmniej trochę różnić się od tysięcy innych podobnych forumów, żeby taka pół-ślepa dziadyga jak ja nie mylił

ich ze sobą (konsekwencje mogły by być straszne!) ;)

Ten trend wynika z zupełnie czegoś innego. Kiedyś internet był przeładowany masą bajerów i estetycznych dodatków. Trzeba było godzinę szukać przycisku, żeby coś zrozumieć. Badania UX (użyteczności i doświadczeń użytkownika) prowadzą wszystkich do bardzo podobnej puenty. Zawsze, ale to zawsze, kiedy za priorytet stawiasz sobie użyteczność, szybkość, skalowalność, obsługę wielu urządzeń, dojdziesz do podobnych wniosków. Treść i użyteczność jest najważniejsza. Nie można dzisiaj doprowadzać do tego, żeby każdy użytkownik musiał uczyć się każdego portalu. To znaczy - można, ale efekt będzie taki, że zostaniesz w portalu sam.

Astropolis to narzędzie do komunikacji i patrzę na nie przez ten pryzmat. Ma przede wszystkim umożliwić szybką i prostą komunikację.

Jest tu jeszcze wiele rzeczy, które można usunąć - i tak też pewnie z czasem się stanie.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta