Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że taki "ponowny start" był potrzebny również dla mnie osobiście :) Nowy wygląd, nowe wyzwania, nowy początek. Można nieco "zresetować" głowę i lecimy dalej ;)

 

 

P.S. Lista kategorii na pasku bocznym to było moje marzenie i postulat od dawna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 uwagi:

  • chmurka która pojawia się po najechaniu na temat prosi się o delikatny margines od dołu,
  • wywaliłbym też informacje o tym kto promuje polecane wątki, wiadomo że któryś z adminów forum, zajmuje niepotrzebnie miejsce w pionie.

Poza tym :Beer:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie ale znajduję już kilka ale.

Pierwsze to nierozwiązany problem od lat możliwości powiększania tekstu. Dalej aby przeczytać coś muszę używać skalowania a to psuje wygląd forum. Szkoda że nie mogę zwiększyć samego tekstu. (Uprzedzając pytania mam wadę wzroku i nawet po korekcji tekst jest dla mnie zbyt mały aby go swobodnie czytać)

Po drugie  nie wiem czy to miało wyglądać nowocześnie ale gdy przechodzę na kolejną stronę tematu jest animacja skrolowania i napis ładowanie, który znika po kilku dziesiętnych sekundach. Czy nie mogłoby być bez tej animacji?

Brakuje mi tej kropki co po kliknięciu przenosiła do pierwszego nowego posta w danym temacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

 

 

 

Galeria mi się w operze 45.0 rozjeżdża ( monitor 21:9 ) po otworzeniu jest ok, powiększa się w prawo pojawiają się suwaki .... dzieje się tak tylko na głównej stronie w google chrome ok. Brak też rozsądnego dostępu do statusów dokładniej chodzi o komentowanie cudzych, wcześniej miałem możliwość komentowania z głównej strony teraz za dużo klikania i przewijania.

Edytowane przez Tomek_P
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Mam tylko 2 uwagi:

  • chmurka która pojawia się po najechaniu na temat prosi się o delikatny margines od dołu,
  • wywaliłbym też informacje o tym kto promuje polecane wątki, wiadomo że któryś z adminów forum, zajmuje niepotrzebnie miejsce w pionie.

Poza tym :Beer:

 

 

To systemowy moduł. Też mi się to nie podoba. Usunę w kolejnej iteracji i dam możliwość minimalizowania tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wrzuciłem poniższe do Supportu, ale skoro tutaj o tym dyskutujemy, do wrzucam i tu:

------------------------

Podobało mi się, że w "poprzednim Astropolis" było można dać Lajka, ale nie było "dislajka". Myślę, że "dislajki" ("confused" itp) mogą być źródłem hejtu, którego wolałbym tu nie widzieć. Nie chciałbym też, aby koleżanki czy koledzy unikali "głupich pytań" w obawie, że będą źle ocenieni albo zniechęcali się do pisania, bo ich pisanie części użytkowników może się nie podobać.

Proszę o rozważenie usunięcia negatywnie wartościujących ocen.

 

Pozdrawiam,

Gajowy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Confused" to nie jest dislike. Jeżeli pojawi się takie zjawisko, o którym piszesz, to oczywiście będę reagował. Nie mniej - jak swoje działania staram się opierać na danych, bo niestety takie zjawiska opierają się logice (są, jak to mówią - counter intuitive). Zanim to ocenimy, musimy przetestować, bo z drugiej strony możesz puścić komuś jasny sygnał (ale subtelny),  że czegoś nie akceptujesz, że nie podoba Ci się treść/zachowanie. To jest pewna forma wywierania nacisku społecznego, a że z drugiej strony masz pozytywne oceny, to wierzę w samo-balansowanie się systemu (motywacja i efekt skali).

 

Zobaczymy za jakiś czas. Gwarantuję, że bardzo mocno to monitoruję (w jaki sposób używane są te "oceny") i jak wpływają na treść i relacje. (sam dostałem już jednego "confused" i jest to dla mnie ważne info)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... chyba czas zainwestować w monitor 4K. Nie dość ze fotki z nowych CMOSów musze przewijać na kilka rolek aby oglądnąć to i nową główną AP szło by łatwiej ogarnąć :) Moje 1366x768 to juz stone age... Ciekawe czy dostane za rozsądne pieniądze lapka z monitorem 4K w jakimś net-markecie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polecane" są WCIĄŻ zdecydowanie za duże - tak wygląda mój ekran - posty, jak u HAMALa - pod widoczną częścią ekranu. Myślę, że mogłby być po prawej stronie - nad "Społecznością" - do której ja pewnie zaglądał będę rzadko, nota bene. Pzdr, G.

 

image.png

 

 

 

Edytowane przez Gajowy
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, wywal bańkę, kup LCDka ;)

 

"Polecane" trochę duże, fakt, natomiast jedno rolkowanie myszką w dół załatwia sprawę.

Na miejscu możnaby zaoszczędzić lekko zmniejszając wysokość tych brązowych menu "przeglądaj / sklep / pliki ..."  i poniżej "forum / polecane blogi ..." i tego co poniżej. I powyżej.  Radykalnie się tego chyba odchudzić nie da, tak żeby od razu widać było wątki.

 

A co mi tam, wrzucam prtscr. Zaznaczyłem obszary, które w moim subiektywnym odczuciu możnaby ściąć o parę pikseli, teraz te przestrzenie sprawiają dla mnie wrażenie niewykorzystanego miejsca.

 

edit: oczywiście łatwo jest przegiąć z "jest luźno" na "jest naciapane" ;)

empty_space.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać, że by się przydało aby po kliknięciu na nazwę tematu z nową zawartością pojawiała się nowa zawartość ale potem "odkryłem", że wystarczy kliknąć na licznik jaki minął od edycji posta ale... może można wprowadzić coś takiego - jednak intuicyjnie klika się na nazwę tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawcio napisał:

Miałem napisać, że by się przydało aby po kliknięciu na nazwę tematu z nową zawartością pojawiała się nowa zawartość ale potem "odkryłem", że wystarczy kliknąć na licznik jaki minął od edycji posta ale... może można wprowadzić coś takiego - jednak intuicyjnie klika się na nazwę tematu..

 

Już tak jest. Wątki, w których coś się pojawiło od Twojej ostatnie wizyty powinny w ten sposób reagować.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.