Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Agent Smith    601

Adam  - sugestia: może w Galerii przydałby się dział "Filmy" ? (animacje, timelapsy itp)
Będzie ich coraz więcej z biegiem czasu, bo temat (np. timelapsów) zyskuje na popularności a nie bardzo

wiadomo gdzie to wrzucać - jest wiele kategorii ale żadna do timelapsów nie pasuje :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adam_Jesion    9326

@Agent Smith - zobacz, czy teraz wiedziałbyś, gdzie wrzucić taki film. Zrobiłem małą zmianę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326
9 minut temu, szuu napisał:

można też kliknąć na datę ostatniej odpowiedzi (po prawej) wtedy przenosi do tego ostatniego postu, który często jest ostatnim nieczytanym - zawsze to lepiej niż wejście do pierwszego postu

Faktycznie - zmieniono model klikania. Trzeba będzie się przestawić i klikać w datę ostatniego posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ignisdei    13

Uuuu.....cóż widzę Astropolis w wersji 4.x :flirt:

Gratuluję odwagi w nowych wyzwaniach !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326
5 minut temu, ignisdei napisał:

Uuuu.....cóż widzę Astropolis w wersji 4.x :flirt:

Gratuluję odwagi w nowych wyzwaniach !

Forum startowało kiedyś na phpBB (zupełnie inny silnik), potem zmigrowałem (na początku wieku, gdzieś w 2004 roku) na komercyjny IPB. Problem polega na tym, że to było w czasach, gdzie nie istniały komórki, tablety, a nawet nie używało się kodowanie UTF8. To migracje zbudowały nam ogromny ogon niekompatybilności (na pewno widzieliście sypiące się polskie znaki). Część bazy była w ISO, cześć w UTF. Trzeba było w końcu odciąć ten ogon, przebudować bazę danych, kupić nowe rzeczy i... wykonać ten skok do wody.

Spodziewam się wiele krytyki - jak zawsze, w takich sytuacjach. To konieczna cena, ale jestem też przekonany, że jak za kilka lat będziemy przechodzić na kolejny system, to przeczytamy te same uwagi: "ech, ten poprzedni był taki wygodny i idealny".

Spokojnie zapisuję sobie uwagi, większość wprowadzam natychmiastowo. Za 3 miesiące popatrzę na dane analityczne i będę już wiedział, czy poszliśmy do przodu - i jak bardzo ;)

Proszę Was o normalne użytkowanie forum i za tydzień, czy dwa, napiszcie, jak to wszystko działa. 

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JaLe    4726
7 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Forum startowało kiedyś na phpBB (zupełnie inny silnik), potem zmigrowałem (na początku wieku, gdzieś w 2004 roku) na komercyjny IPB. Problem polega na tym, że to było w czasach, gdzie nie istniały komórki, tablety, a nawet nie używało się kodowanie UTF8. To migracje zbudowały nam ogromny ogon niekompatybilności (na pewno widzieliście sypiące się polskie znaki). Część bazy była w ISO, cześć w UTF. Trzeba było w końcu odciąć ten ogon, przebudować bazę danych, kupić nowe rzeczy i... wykonać ten skok do wody.

Spodziewam się wiele krytyki - jak zawsze, w takich sytuacjach. To konieczna cena, ale jestem też przekonany, że jak za kilka lat będziemy przechodzić na kolejny system, to przeczytamy te same uwagi: "ech, ten poprzedni był taki wygodny i idealny".

Spokojnie zapisuję sobie uwagi, większość wprowadzam natychmiastowo. Za 3 miesiące popatrzę na dane analityczne i będę już wiedział, czy poszliśmy do przodu - i jak bardzo ;)

Proszę Was o normalne użytkowanie forum i za tydzień, czy dwa, napiszcie, jak to wszystko działa. 

Pewno, że pójdzie do przodu. Mam prośbę, nie wiem czy to możliwe, gdyby można było dodać inne wersje tła, jakieś bardziej stonowane, bo ta jasna nawet gdyby Ktos chciał podczas sesji foto włączyć będzie  szkodliwa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marek M    3

Bardzo przejrzyste, super wygląd. Dziękujemy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6843

Tak wygląda strona główna po otwarciu u mnie w pracy, to co najważniejsze jest pod kreską :ermm:

DT.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agent Smith    601
Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Ten trend wynika z zupełnie czegoś innego. Kiedyś internet był przeładowany masą bajerów i estetycznych dodatków. Trzeba było godzinę szukać przycisku, żeby coś zrozumieć. Badania UX (użyteczności i doświadczeń użytkownika) prowadzą wszystkich do bardzo podobnej puenty. Zawsze, ale to zawsze, kiedy za priorytet stawiasz sobie użyteczność, szybkość, skalowalność, obsługę wielu urządzeń, dojdziesz do podobnych wniosków. Treść i użyteczność jest najważniejsza. Nie można dzisiaj doprowadzać do tego, żeby każdy użytkownik musiał uczyć się każdego portalu. To znaczy - można, ale efekt będzie taki, że zostaniesz w portalu sam.

Astropolis to narzędzie do komunikacji i patrzę na nie przez ten pryzmat. Ma przede wszystkim umożliwić szybką i prostą komunikację.

Jest tu jeszcze wiele rzeczy, które można usunąć - i tak też pewnie z czasem się stanie.

Adam, wiem, że obiektywnie masz rację - przeze mnie przemawia raczej tęsknota za czasami gdy badania UX, sprawność i wydajność nie były najważniejsze, a strony internetowe (oraz "parę innych rzeczy") starały się mieć także indywidualność i wizualny charakter... wierzę, że Astropolis z czasem oprócz odnowionej użyteczności i używalności (za co wielkie dzięki!) odzyska odrobinę byłego fajnego wizualnego sznytu - bo oczywiście to forum różni się od innych swą treścią, dzięki Wam wszystkim, wyjątkowym ludziom. :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Winter    355

Czy istnieje wersja mobilna ? Ta wersja dla mnie jest nie do przyjecia na telefon :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11281

Mam wrażenie, że taki "ponowny start" był potrzebny również dla mnie osobiście :) Nowy wygląd, nowe wyzwania, nowy początek. Można nieco "zresetować" głowę i lecimy dalej ;)

P.S. Lista kategorii na pasku bocznym to było moje marzenie i postulat od dawna :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Miszuda    141

W mailach, ktore przychodzą jako powiadomienie jest zły odnośnik w linku. NIe prowadzi tu a na jakiś serwer bez przypisanej domeny.

• Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzychoo226    1117

Mam tylko 2 uwagi:

• chmurka która pojawia się po najechaniu na temat prosi się o delikatny margines od dołu,
  • wywaliłbym też informacje o tym kto promuje polecane wątki, wiadomo że któryś z adminów forum, zajmuje niepotrzebnie miejsce w pionie.

Poza tym :Beer:

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakub880    166

Wygląda ładnie ale znajduję już kilka ale.

Pierwsze to nierozwiązany problem od lat możliwości powiększania tekstu. Dalej aby przeczytać coś muszę używać skalowania a to psuje wygląd forum. Szkoda że nie mogę zwiększyć samego tekstu. (Uprzedzając pytania mam wadę wzroku i nawet po korekcji tekst jest dla mnie zbyt mały aby go swobodnie czytać)

Po drugie  nie wiem czy to miało wyglądać nowocześnie ale gdy przechodzę na kolejną stronę tematu jest animacja skrolowania i napis ładowanie, który znika po kilku dziesiętnych sekundach. Czy nie mogłoby być bez tej animacji?

Brakuje mi tej kropki co po kliknięciu przenosiła do pierwszego nowego posta w danym temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326
51 minut temu, Miszuda napisał:

W mailach, ktore przychodzą jako powiadomienie jest zły odnośnik w linku. NIe prowadzi tu a na jakiś serwer bez przypisanej domeny.

Dziękuję. Już naprawione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomek_P    267
Napisano (edytowane)

image.png

Galeria mi się w operze 45.0 rozjeżdża ( monitor 21:9 ) po otworzeniu jest ok, powiększa się w prawo pojawiają się suwaki .... dzieje się tak tylko na głównej stronie w google chrome ok. Brak też rozsądnego dostępu do statusów dokładniej chodzi o komentowanie cudzych, wcześniej miałem możliwość komentowania z głównej strony teraz za dużo klikania i przewijania.

Edytowane przez Tomek_P
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326
50 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Mam tylko 2 uwagi:

• chmurka która pojawia się po najechaniu na temat prosi się o delikatny margines od dołu,
  • wywaliłbym też informacje o tym kto promuje polecane wątki, wiadomo że któryś z adminów forum, zajmuje niepotrzebnie miejsce w pionie.

Poza tym :Beer:

To systemowy moduł. Też mi się to nie podoba. Usunę w kolejnej iteracji i dam możliwość minimalizowania tego modułu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326
34 minuty temu, jakub880 napisał:

Brakuje mi tej kropki co po kliknięciu przenosiła do pierwszego nowego posta w danym temacie.

Teraz kliknięcie w tytuł wątku, w którym jest coś nowego, przenosi do tego nowego posta (już działa).

• Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hans    1720

Untitled.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta