Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Wrzuciłem poniższe do Supportu, ale skoro tutaj o tym dyskutujemy, do wrzucam i tu:

------------------------

Podobało mi się, że w "poprzednim Astropolis" było można dać Lajka, ale nie było "dislajka". Myślę, że "dislajki" ("confused" itp) mogą być źródłem hejtu, którego wolałbym tu nie widzieć. Nie chciałbym też, aby koleżanki czy koledzy unikali "głupich pytań" w obawie, że będą źle ocenieni albo zniechęcali się do pisania, bo ich pisanie części użytkowników może się nie podobać.

Proszę o rozważenie usunięcia negatywnie wartościujących ocen.

Pozdrawiam,

Gajowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Confused" to nie jest dislike. Jeżeli pojawi się takie zjawisko, o którym piszesz, to oczywiście będę reagował. Nie mniej - jak swoje działania staram się opierać na danych, bo niestety takie zjawiska opierają się logice (są, jak to mówią - counter intuitive). Zanim to ocenimy, musimy przetestować, bo z drugiej strony możesz puścić komuś jasny sygnał (ale subtelny),  że czegoś nie akceptujesz, że nie podoba Ci się treść/zachowanie. To jest pewna forma wywierania nacisku społecznego, a że z drugiej strony masz pozytywne oceny, to wierzę w samo-balansowanie się systemu (motywacja i efekt skali).

Zobaczymy za jakiś czas. Gwarantuję, że bardzo mocno to monitoruję (w jaki sposób używane są te "oceny") i jak wpływają na treść i relacje. (sam dostałem już jednego "confused" i jest to dla mnie ważne info)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało się wprowadzić kolejną waszą prośbę na głównej stronie. Rozmiar "polecanych" na górze został zmniejszony - wypadły avatary osoby, która poleca treść. Zmniejszyłem też wielkości fontów, teraz powinno być ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adam, ujednoliciłbym język w tych "lajkach", pod jednym jest Sad, Confused czy Like a zaraz obok "Dziękuję".

• Lubię 2
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ehh... chyba czas zainwestować w monitor 4K. Nie dość ze fotki z nowych CMOSów musze przewijać na kilka rolek aby oglądnąć to i nową główną AP szło by łatwiej ogarnąć :) Moje 1366x768 to juz stone age... Ciekawe czy dostane za rozsądne pieniądze lapka z monitorem 4K w jakimś net-markecie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale nowy silnik ci powinien skalować zdjęcia. Nie robi tego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przydał by się przycisk "Góra"  przewijający automatycznie na początek  strony. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

"Polecane" są WCIĄŻ zdecydowanie za duże - tak wygląda mój ekran - posty, jak u HAMALa - pod widoczną częścią ekranu. Myślę, że mogłby być po prawej stronie - nad "Społecznością" - do której ja pewnie zaglądał będę rzadko, nota bene. Pzdr, G.

image.png

Edytowane przez Gajowy
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda ascetycznie - tak jak lubię :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Główna strona będzie zmieniona. Dajcie mi trochę czasu. Priorytety były inne. Patrzcie na to, jak na pracujący prototyp - początek prac.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całkiem ładnie i czytelnie wyglada na telefonie. Świetna robota. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hans, wywal bańkę, kup LCDka ;)

"Polecane" trochę duże, fakt, natomiast jedno rolkowanie myszką w dół załatwia sprawę.

Na miejscu możnaby zaoszczędzić lekko zmniejszając wysokość tych brązowych menu "przeglądaj / sklep / pliki ..."  i poniżej "forum / polecane blogi ..." i tego co poniżej. I powyżej.  Radykalnie się tego chyba odchudzić nie da, tak żeby od razu widać było wątki.

A co mi tam, wrzucam prtscr. Zaznaczyłem obszary, które w moim subiektywnym odczuciu możnaby ściąć o parę pikseli, teraz te przestrzenie sprawiają dla mnie wrażenie niewykorzystanego miejsca.

edit: oczywiście łatwo jest przegiąć z "jest luźno" na "jest naciapane" ;)

empty_space.jpg

• Lubię 2
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adam dajemy Ci trochę czasu ;) Ludzie piszą na bieżąco co im wpadnie do głowy.

Poza tym, super robota - nowa szata forum już mnie kupiła :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem napisać, że by się przydało aby po kliknięciu na nazwę tematu z nową zawartością pojawiała się nowa zawartość ale potem "odkryłem", że wystarczy kliknąć na licznik jaki minął od edycji posta ale... może można wprowadzić coś takiego - jednak intuicyjnie klika się na nazwę tematu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Pawcio napisał:

Miałem napisać, że by się przydało aby po kliknięciu na nazwę tematu z nową zawartością pojawiała się nowa zawartość ale potem "odkryłem", że wystarczy kliknąć na licznik jaki minął od edycji posta ale... może można wprowadzić coś takiego - jednak intuicyjnie klika się na nazwę tematu..

Już tak jest. Wątki, w których coś się pojawiło od Twojej ostatnie wizyty powinny w ten sposób reagować.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Pawcio napisał:

strona wcześniej :-)

i przy okazji kolejna fajna rzecz - po wklejeniu linku do posta - od razu mamy jego podgląd!

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Pav1007 napisał:

strona wcześniej :-)

10 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Już tak jest. Wątki, w których coś się pojawiło od Twojej ostatnie wizyty powinny w ten sposób reagować.

Super, jednak po kliknięciu na temat gdzie jest więcej niż strona tekstu np. "Ucięta bańka i mgławica Crescent" upps po nowemu https://astropolis.pl/topic/59243-ucięta-bańka-i-mgławica-crescent/ lub chociażby żeby dużo nie szukać ten nasz główny wątek po kliknięciu (przynajmniej u mnie) przenosi mnie na pierwszy post tematu... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Strona jest za cukierkowata, za miękka no ale jak trzeba się przyzwyczaić to to zrobię. Osobiście layout A.D. 2017 mi się nie podoba.

Edytowane przez 21szpak
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo już w nim byłeś, ale jeżeli w międzyczasie pojawi się coś nowego, to znowu będzie prowadził do najnowszego posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Historia edycji jest zbyt uproszczona, powinna jeszcze zawierać ścieżki ruchów kursora myszki ;)

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta