Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pav1007 napisał:

Jeśli polecane mają być na dole, to lepiej je w ogóle wyłączyć - poproszę tylko o baner astrowizji na górze :-) Żeby był widoczny bez domyślania się, że jest (może) pod postami. (może być nawet w pasku bocznym).

 

@HAMAL mi zabronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Paether napisał:

Gdy wejdziesz na mapę z tego linku - https://astropolis.pl/membermap/ wyświetla Ci wszystkich zaznaczonych. Jest też na górnym pasku pod przyciskiem "Member Map". Gdy wchodzisz z własnego profilu pokazuje Tylko Ciebie.

 

Faktycznie, wchodziłem ze swojego profilu. Rozumiem, że z profilu widać tylko lokalizację oglądanego użytkownika. A może dałoby się zrobić tak, żeby po odświeżeniu mapa pozostawała w ustawionym wcześniej powiększeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wejściu na forum bardzo zaskoczyła mnie niespodzianka związana ze zmianą wyglądu. Na pewno na początek będzie trochę głosów niepewności. Jestem tu jednak na tyle długo, że pamiętam niejedną zmianę i po prostu zawsze trzeba jakiegoś czasu, aby każdy się przyzwyczaił. Całość wygląda bardzo ciekawie. Z jednej strony grafika jest nieco uproszczona, ale z drugiej pojawiło się sporo "bajerów", które dopiero odkrywam.

 

Właściwie mam tylko dwie uwagi, które zresztą pojawiły się już wcześniej w tym wątku. Po pierwsze brakuje mi opcji podglądu posta przed wysłaniem. Zawsze przywiązuję wysoką staranność do pisanych wiadomości i lubię dokładnie sprawdzić je przed umieszczeniem na forum. Po drugie zaś niezbyt podoba mi się animacja przy przechodzeniu na kolejną stronę w danym temacie, a więc pojawiająca się informacja o ładowaniu i przewijanie się do góry. Jak dla mnie może to być dość uciążliwe, szczególnie gdybym chciał szybko przejrzeć po kolei wiele stron danego wątku.

 

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie. Na Operze wyskakuje mi komunikat o zaakceptowaniu bądź nie powiadomień z Astropolis. Czego dokładnie to dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kuba_mar napisał:

Po pierwsze brakuje mi opcji podglądu posta przed wysłaniem. Zawsze przywiązuję wysoką staranność do pisanych wiadomości i lubię dokładnie sprawdzić je przed umieszczeniem na forum. Po drugie zaś niezbyt podoba mi się animacja przy przechodzeniu na kolejną stronę w danym temacie, a więc pojawiająca się informacja o ładowaniu i przewijanie się do góry. Jak dla mnie może to być dość uciążliwe, szczególnie gdybym chciał szybko przejrzeć po kolei wiele stron danego wątku.

 

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie. Na Operze wyskakuje mi komunikat o zaakceptowaniu bądź nie powiadomień z Astropolis. Czego dokładnie to dotyczy?

Podgląd masz jako ostatni przycisk na pasku :)

Powiadomienia to takie wyskakujące z prawej na dole małe okienka z informacją. Pojawiają się jak ktoś napisze PW, zacytuje itp, podobnie jak te powiadomienia u góry koło PW. Działa to tylko, jak forum jest włączone. Coś podobnego jest na FB, Gmailu itp.

 

A co do animacji zmiany strony - popieram usunięcie :) Choć to akurat nie tak bardzo mi przeszkadza, dla mnie sprawa drugorzędna.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kuba_mar napisał:

Na sam koniec mam jeszcze jedno pytanie. Na Operze wyskakuje mi komunikat o zaakceptowaniu bądź nie powiadomień z Astropolis. Czego dokładnie to dotyczy?

 

To jest system notyfikacji - np. w Chrome działa nawet wtedy, kiedy strona jest zamknięta, albo jestem zupełnie poza astropolis. Używam i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

@MateuszW Rzeczywiście, nie zauważyłem tej ikonki z lupą. Tak jak wspomniałem wcześniej, minie trochę czasu aż odkryje się wszystkie nowości ;) Przy okazji widzę, że wprowadzono bardzo fajne kierowanie odpowiedzi do danej osoby (@nick). Świetna sprawa!

 

@Adam_Jesion Już chyba widzę jak to ma działać z tymi powiadomieniami. Wygląda to interesująco.

 

EDIT: Wow, to mój post numer 1000 :flirt: W sam raz, aby z kolejnym tysiącem wejść w "nowe" Astropolis.

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

 A nawet jak inna słuszność jest słuszna, to ich słuszność jest słuszniejsza. Kopernik, mając na względzie "użyteczność i doświadczenie użytkownika", swoją teorię o ruchu ciał niebieskich spaliłby w piecu. 

 

Absurdalny argument. Jestem przekonany, że jak cos jest nieużyteczne, to pierwszy skrytykujesz. Czy chcesz, żeby twój czajnik wymagał 40 minutowej kontemplacji intelektualnej, żeby zagotować sobie wodę? Są żeczy ważne i nieważne. UX to interfejs do komunikowania się z bazą danych. Z tej perspektywy forum jest tylko takim czajnikiem, a jego główną wartością są ludzie, treść i komunikacja. Samo w sobie nie może być głównym mianownikiem i utrudniać te podstawowe czynności.

 

Zobacz, jakie padają argumenty w tym wątku. Problemem jest nawet przewinięcie rolką w myszce. I racja - bo jeżeli coś można zrobić bez przewijania, to po co kazać przewijać?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Zobacz, jakie padają argumenty w tym wątku. Problemem jest nawet przewinięcie rolką w myszce. I racja - bo jeżeli coś można zrobić bez przewijania, to po co kazać przewijać?

Przewijanie rolką to nie jest głupi argument. Zakładając, że tracisz na nie 1 sekundę, a przewijasz tak 100x dziennie, to po roku wychodzi, że zmarnowałeś 10 godzin swojego życia :) A w telefonie to i 5 s czasami trzeba przewijać...

 

Raz można przewijać, dwa razy można, ale jak trzeba za każdym razem, to znaczy, że czas to zmienić :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fotosnajper 12 napisał:

Wiesz ile czasu marnuję na to by klikać w ikonkę lubię? A teraz po wprowadzeniu kilku ikon to dopiero czasu stracę, by wybrać tą właściwą. Czy to jest potrzebny gadżet? Czy to podnosi merytorykę tematu?

 

Tak, i to bardzo (w socjologicznej makro-skali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astropolis.jpg.c717f6706206bcdb25453eb20c4354da.jpgJestem na forum akurat od momentu migracji na jego nową (bardzo przyjemną dla oka) wersję graficzną. Przegrzebuję się więc od tych niecałych dwóch dni przez sporą liczbę interesujących mnie tematów (zanim zacznę zadawać pytania) i jedna rzecz mnie niepokoi - nie wczytuje mi się mnóstwo zdjęć. Rozumiem, kiedy dotyczy to zdjęć dawno wrzucanych na zewnętrzne serwisy, ale niestety bardzo często są to zdjęcia bezpośrednio na astropolis, mające ścieżkę astopolis.pl/uploads/. Problem jest gdzieś po mojej stronie, czy jest to związane z przenosinami forum, czy spowodowane jeszcze czymś innym? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, mam sygnał że nie można - cytuję: "nie mam możliwość wpisywania postów przy swoich ogłoszeniach w dziale sprzedaż." - zerkniesz proszę na to?

 

edit: mapka userów jest FANTASTYCZNA, podobają mi się animacje i to że pokazuje w której części świata jest akurat noc :)

 

@Fotosnajper 12, jak nie chcesz tracić czasu na wybór ikonek, to możesz tak jak kiedyś klikać tylko w serduszko, od razu się zaznaczy. Wolny wybór - kiedyś w sklepach były tylko śrubokręty świecące, to można było sobie wetknąć w wolne gniazdka w domu (wszystkie) i świeciły (teraz widzę słabość tego dowcipu sprzed dekady - ktoś by musiał je dotykać palcem ;)). Dzisiaj głowa boli od opcji w MediaSaturnoRTVcośtam - ale znowu, od Ciebie zależy czy wejdziesz i co wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję dział giełdy (jak pozostałych 80 osób) i na pocztę przychodzą mi piękne, napisane po polsku powiadomienia (ba nawet z awatarem wystawiającego - wow!) ale nie pojawiają mi się powiadomienia na forum - Adam, wiem że walczyłeś z tym wcześniej ale koniec końców doszedłeś do ładu. W nowszej trzeba coś włączyć, czy może coś jeszcze trzeba poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym 

Godzinę temu, peter5 napisał:

..:sterb003:

Adam ma na głowie multum spraw i ustawień a pamiętajmy, że pracować i żyć trzeba przyjdzie czas i wszystko będzie ustawione przy takich przenosinach pracy jest multum bo nie dość, że inna platforma to jeszcze konwersja bazy bo inny silnik forum, ustawienia sprawy kompatybilności itp Uprzedzał przecież że to potrwa z padami włącznie ale pamiętajcie - per aspera ad astra"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeniesienia forum zniknęły działy tematyczne fora produktów Takahashi, ASA itp. To duży ból bo teraz tematy są rozwalone po całym dziale zakupowym i ich wartość jest znikoma, znów trzeba wszystko wyszukiwać. Można z tym coś zrobić?

Druga sprawa - nie mam możliwości aktualizacji swojego statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne tagi troche za bardzo rzucają sie w oczy na liscie wątków. W szczegolnosci na wersji mobilnej. Nikomu ich pokazywanie do szczescia nie jest potrzebne na liscie wątków. Moze zneutralizowac ich kolor albo całkowicie wyrzucic?

 

Podobnie uważam, że avatary przy tytule postu na liscie wątków wprowadzają dyskomfort przeglądania. Wnioskuje o ich usunięcie. 

 

Lista watków stała się taka trochę kolorowo-choinkowa w swej ekspresij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mnie cieszy zmiana serwera i nowa wersja forum. Podobnie jak MateuszW obawiałem się, że nowa wersja forum będzie podobna do forumastronomiczne.pl. Oba fora używają tego samego silnika. Najbardziej na FA brakuje mi przycisku "Nowe posty" w wersji mobilnej.  Zamiast tego jest mało użyteczna aktywność i cała aktywność.  Jednak na nowym AP zostało to dobrze rozwiązane, bo tematy są na głównej stronie i posortowane według ostatniej aktualizacji. Nie trzeba nic klikać, aby zobaczyć nową zawartość. Popieram zmniejszenie części zawierającej  astronomiczne zdjęcia dnia. Może zamiast tego powinny być losowe zdjęcia, bo odwiedzając forum kilka razy dziennie widzi się to samo. W wersji mobilnej w ogóle zrezygnowałbym z tych zdjęć. U mnie na telefonie słabo to wygląda i trzeba przewijać w bok. 

Za kilka dni zapomnę o starej wersji  silnika :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.