Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie pisanie postów na forum to udręka :ermm: czy może wrócić ta ikona?

 

http://vxyz.republika.pl/FRM/ICON.jpg

 

Wiem, że obecnie wszystko ma być graficzne dla debili, bez grzebania w kodzie postu, ale złożonych tematów z grafiką i tekstem nie da się napisać bez niej bez burdelu.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HAMAL napisał:

czy może wrócić ta ikona?

 

Też się o nią upomniałem, gdy forum SGL przeszło na nowszą wersję IPBoard. Odpisali, że tę funkcję usunięto. Tu można poczytać o tym więcej: https://invisioncommunity.com/forums/topic/417407-ips-40-the-current-state-of-bbcode-and-its-future-is-bbcode-officially-abandoned/

 

W skrócie: wydaje się, że obsługa BBCode (czyli tych tagów [ b ] itd.) jest stopniowo ograniczana; póki co można post w ten sposób napisać, ale już nie edytować (bo post po wysłaniu nie jest zapisywany w tej postaci). Zgadzam się, że edytor WYSIWYG (graficzny) czasem jest wkurzający. Może dostaniemy w przyszłości jakieś rozwiązanie (np. widok edycji w czystym HTMLu).

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta - niestety pokazuje html tym, którzy mogą wrzucać i edytować za pomocą html. Innego "kodu źródłowego" już nie ma.

 

Odpowiadając na nasuwające się niektórym (część pamięta bo już to przerabialiśmy) pytanie: Nie każdy może używać html na forum bo za jego pomocą można narobić sporych szkód, więc nie możemy ustawić tego "powszechnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od dzisiaj moje posty ograniczą się do "Suuuper focia" i "ale ekstra!!!!"

 

Jak pisałem, silniki For dla debili tworzą, bo nie wyobrażam sobie w ten sposób co obecnie pisać nowych złożonych tematów i postów. Za pół roku się wk.....e i ku uciesze kilku ;) przeniosę się na forum o szydełkowaniu ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zaczynałem robić strony www to dorwałem Dreamweaver MX Ale super myślę, nie będę musiał uczyć się tych wszystkich kodów bo jest panel graficzny i wystarczy poprzeciągać myszką i tabelki, ramki gotowe :D Budując jedną stronę będąc już mocno zaawansowanym z pracami utknąłem jednak na dziwnym pomieszaniu ramek. Kliknąłem wtedy na pokaż kody i zbaraniałem jaki tam burdel. W 3 min ręcznie wyp.. połowę kodu i uporządkowałem ramki. Do dziś strony ( co prawda proste) robię w notatniku i trzepie mnie na widok mojej bezradności walki z tym nowym forum :wacko: 

 

Miałem chwilę na początku źródło dokumentu o którym wspomniał Pav, po 3 min walki z walącym się postem wszedłem tak w kod.... i zapłakałem.:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Pytanie pomocnicze: czy już wszystkie obrazki są zassane?

Czy w ogóle to ktoś czyta?

 

Czyta. Dam stosowny komunikat, jak wszystkie zdjęcie się zindeksują. Póki co, procedura trwa.

 

Co do umieszczenia banerów na forum, mam to na liście zadań. Nie ma potrzeby przypominania :P

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HAMAL chyba kapeńkę przesadzasz. Po pierwsze to nie jest forum z konkursem na najbardziej zoptymalizowany kod postu w internecie, po drugie nie wiem w czym masz problem z pisaniem wiadomości - można cytować zaznaczając tekst i po chwili nad zaznaczeniem pojawi się okienko "cytuj", tak jak poniżej:

image.png

i można to robić wielokrotnie (jeśli chcesz odnieść się do kilku zdań czy wyrażeń) - uważam, że jest to spore ułatwienie w cytowaniu i ucinaniu tekstu cytowanego.

 

a po trzecie to chociażbyśmy bardzo tego chcieli do BBCode nie przywrócimy bo silnik IPB tego nie ma, a z html'em to racja - że może wyrządzić trochę szkód w niepowołanych rękach (nie mówię tutaj o Twoich oczywiście)

 

@Adam_Jesion jeszcze jedna BARDZO WAŻNA sprawa - Porównywarka Astrowizji która niestety teraz nie działa.... trzeba albo zrobić nową poddomenę albo gdzie indziej ją przerzucić (CC: @szuu)

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przyszło na starość :unsure: użycia ikonek się uczyć. Wklepał człek z kodu, miał wszystko pod kontrolą a teraz już tylko udręka czy zanim dokończę post pisać nie spierdzieli się całość na glebę. No nic. W windowsie odbierają ludziom swobodę działania gdzie tylko mogą, na Forach to samo, takie czasy :ermm:

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia, pewnie wynika z wczytywania pełnego rozmiaru.

 

Wchodzę tu https://astropolis.pl/topic/59243-ucięta-bańka-i-mgławica-crescent/?page=1 klikam foto otwiera się małe, klikam drugi raz, zamyka się małe, stwierdzam że większych nie będzie a na widokówki nie mam czasu i idę dalej. A tam jest dużo większa wersja ale nie otworzyła się po 2 kliknięciu bo się jeszcze nie wczytała, ale ja tego nie wiem a czekać 30 sek aby się przekonać za każdym razem przecież nie będę. Macie podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

klikam na miniaturkę (pseudo, bo jest duża :-) ), otwiera się zdjęcie w lightboxie na szarociemnym tle. Klikam na zdjęcie - otwiera się w osobnym oknie przeskalowane do okna przeglądarki. Klikam ponownie i mam full res.

Wszystkie fazy trwają max 1/2s

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pav1007 napisał:

Klikam na zdjęcie - otwiera się w osobnym oknie przeskalowane do okna przeglądarki.

 

To naprawdę najlepsze rozwiązanie i cieszę się, że zaimplementowali to w końcu. Chcesz szybko oglądać - używasz lightboxa, chcesz sobie zobaczyć 1:1 klikasz jeszcze raz z lupką i otwiera się po prostu nowy tab, gdzie możesz już zrobić co chcesz (włącznie ze zgraniem na dysk, etc.). Przeglądarka oczywiście skaluje sobie zdjęcie w widoku, dlatego trzeba kliknąć jeszcze raz (ale pewnie można to w opcjach przeglądarki wyłączyć). 

 

Przeglądarka Astrowizji już działa. Możesz @Pav1007 sprawdzić?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HAMAL napisał:

U mnie otwiera-zamyka-otwiera-zamyka i tak z 15-30 sek i dopiero wtedy otwiera się duży rozmiar a net bez problemu na YT ciągnie 1080pHD

 

Ktoś ma podobnie jak ja?

 

What? Na jakiej przeglądarce? Możesz masz jakieś mega zabezpieczenia i blockery js poodpalane jak w pentagonie ;) Przyznaj się, czego używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.