Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest status: 

  • ciągle indeksują się jeszcze załączniki - jest tam bardzo dużo małych zdjęć - do rana serwer powinien się z tym uporać.
  • tak samo awatary (może kilka brakować)
  • kilka działów jest chwilowo ukrytych, muszę się skonsultować, jak je ułożyć w nowej strukturze (wrócą jutro).
  • działy, które nie były aktywne, albo zawierały 4 wątki (tak, było kilka takich), zostały zintegrowane z innymi (wyższym hierarchicznie), większość została, ale mam nadzieję, że uda się to jeszcze uprościć.

Na górze strony macie dział Support (wsparcie) - tam możecie zgłaszać błędy, pomysły i uwagi. To nowość, ale pozwoli znacznie lepiej reagować w przypadku problemów (bezpośredni link na moją komórkę).
 

Spodziewam się utrudnień w działaniu w ciągu najbliższych kilku dni. Postaramy się jednak, żeby nie były uciążliwe.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, nowe forum wygląda ciekawie, trzeba się będzie na nowo przyzwyczajać gdzie, co i jak, ale mi się podoba.

Może w nowych szatach forum, zacznę  się więcej udzielać i może znowu Rzeszów i okolice powstaną, bo dzisiaj z nami jest marnie.

Forum się podniosło, to i Rzeszów się podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie stało się to co na kilku innych forach (nie astro), których jestem obecny.  Z jednej strony tendencje do sterylności w szacie graficznej, a z drugiej niczym nie różniący się wygląd od wielu współczesnych.    W pewnym forum  nagle prężnie działająca społeczność została doczepiona do platformy informacyjnej i sklepu.  Tak umarła pewna społeczność, ale narodziło się kolejne forum.   Mam nadzieję,  że tutaj tak się nie stanie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

W pewnym forum  nagle prężnie działająca społeczność została doczepiona do platformy informacyjnej i sklepu.

 

Nic mi nie wiadomo, o doczepianiu AP do sklepu, czy platformy informacyjnej. Co Ciebie sprowokowało do napisania tego komentarza? Zakładka "sklep"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu mogę

25 minut temu, Adam_Jesion napisał:

 

Nic mi nie wiadomo, o doczepianiu AP do sklepu, czy platformy informacyjnej. Co Ciebie sprowokowało do napisania tego komentarza? Zakładka "sklep"? :)

O w końcu mogę odpowiedzieć :)     O tym doczepianiu to takie subiektywne odczucia wynikające z oświadczeń z innego (nie astronomicznego) forum. Wygląd jest po prostu bliźniaczo podobne do tego o którym wspominałem. Oczywiście nowa szata graficzna ma sporo plusów,  nowe funkcje też są bardzo interesujące. Denerwujące jest  jednak to że muszę się tak nakręcić   scrollem :(  żeby  przeglądać posty.  Avatary i opisy po lewej są zdecydowanie za duże, proponuję je zmniejszyć co najmniej o 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr4d napisał:

Zaczynam powoli ogarniać nową szatę forum.  Tak na gorąco wszystko wygląda  Ok. Jedyne do czego mam zastrzeżenia, to infantylny znaczek serduszka. Nie dało by się go (serduszko) zastąpić  choćby "branżową" gwiazdką.

 

@Piotr4d - uwaga zapisana. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaLe napisał:

O w końcu mogę

O w końcu mogę odpowiedzieć :)     O tym doczepianiu to takie subiektywne odczucia wynikające z oświadczeń z innego (nie astronomicznego) forum. Wygląd jest po prostu bliźniaczo podobne do tego o którym wspominałem. Oczywiście nowa szata graficzna ma sporo plusów,  nowe funkcje też są bardzo interesujące. Denerwujące jest  jednak to że muszę się tak nakręcić   scrollem :(  żeby  przeglądać posty.  Avatary i opisy po lewej są zdecydowanie za duże, proponuję je zmniejszyć co najmniej o 50%

Zdecydowanie za duże, w ogóle teraz wszystko jakieś wielkie, a wcale nie jest wyraźniejsze jak dawniej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaLe napisał:

O w końcu mogę

O w końcu mogę odpowiedzieć :)     O tym doczepianiu to takie subiektywne odczucia wynikające z oświadczeń z innego (nie astronomicznego) forum. Wygląd jest po prostu bliźniaczo podobne do tego o którym wspominałem. Oczywiście nowa szata graficzna ma sporo plusów,  nowe funkcje też są bardzo interesujące. Denerwujące jest  jednak to że muszę się tak nakręcić   scrollem :(  żeby  przeglądać posty.  Avatary i opisy po lewej są zdecydowanie za duże, proponuję je zmniejszyć co najmniej o 50%

 

Ale wiesz, że post zajmuje sporo mniej miejsca na ekranie niż poprzedni? Dlatego zwiększyłem ilość wyświetlanych postów na stronie (z 20 do 40). To ogranicza konieczność częstszego klikania. Na ogół odwrotną strategię promują podmioty, które żyją z banerów (odsłaniają ich wtedy więcej).

 

Czy dobrze rozumiem, że wolałbyś więcej klikać i przeładowywać strony, niż mieć na 1 stronie więcej treści i przesuwać ją sobie rolką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję migracji i upgradu, od razu widać powiew nowych trendów designowych :)

 

duży plus za to, że po raz pierwszy w historii nie ma minimalnej wymaganej szerokości okienka, zajmowanej przez głupoty po bokach.

gigantyczny mega minus za czcionkę, prawdopodobnie wybraną dla ekranów dużej gęstości.

na starych monitorach jest nieczytelna - jak będę miał czas to poprawię to w Stylish i wrzucę info.

 

tak jak JaLe, ubolewam, że wszystkie fora wyglądaja dzisiaj tak samo, ale to już kwestia gustu, ten obowiązucjący powszchnie wygląd nie jest zły tylko po prostu nudny.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! Wygląd bardzo nowoczesny - mogę sobie tylko wyobrazić nostalgiczne wzdychanie za  poprzednim layoutem.

Ale myślę, że można się szybko przyzwyczaić. Wszyscy mają po angielsku interfejs, czy tylko ja? :)

 

EDITED: nie ma stopki? Trochę szkoda :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.