Skocz do zawartości

Ustawienia Camera


skuter202

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich potrzebuje pomocy w ustawieniu mojego aparatu nikon d40,

a dokładnie ostatnio zrobiłem 2 zdjecia Moon i nie mam pojecia jak ustawic aparat,ostrosc,iso itd

a nie moge znalesc nic na ten temat

zdjecie było robione 06.04 time 09.40 pm

jest to moja pierwsza stycznosc z astrografia wiec prosze o wyrozumiałość

Pozdrawiam

DSC_0019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nic,zrobiłem pierwsze 2 foto moon za dnia i sadze ze nie jest to co powinno dlatego potrzebuje pomocy

w ustawieniu aparatu zeby wychodziły jak najlepsze zdjecia jesli tak idzie,

niedługo sie przeprowadze na północ Anglii i tam bedzie mniej światła,bo tu w londynie to tragedia

Pozdrawiam

Edytowane przez skuter202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja tylko próbuje to właśnie ustalić bo... inaczej toczy się rozmowa z kimś kto na pytanie : masz ISO 3200, przesłona 8 i czas 1/1000, co zmienisz gdy zdjęcie za jasne ten błądzi oczami i duma a inaczej z kimś kto z uśmiechem odpowie ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem u Ciebie na zdjęciu to ostrość (której zabrakło), możesz to zrobić dwójnasób:

1. Celujesz aparatem w jasną gwiazdę, patrzysz przez wizjer (lub włączasz LiveView - nie wiem czy Twój aparat to ma) u kręcisz pierścieniem ostrości na obiektywie (przy wyłączonym autofocusie), znajdujesz tą najlepszą i cykasz zdjęcie. ISO ustaw sobie np na 800 i czas na 1/1400 sek (lub około) przy przysłonie ok f/5-6 jak wyjdzie za jasne lub za ciemne to zmniejsz/zwiększ czas. 

 

2. Celujesz w oświetlony obiekt naziemny (np. komin) znajdujący się bardzo daleko. Niech AF ustawi ostrość, potem wyłączasz AF na obiektywie i kierujesz na księżyc. Robisz zdjęcie z parametrami podanymi wyżej.

 

+ chyba pora zainwestować w lepszy obiektyw.

 

Trochę praktyki i dojdziesz do wprawy :-)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwicz też dużo w dzień, abyś nabrał obycia a aparatem i wyczuł jak korelują ze sobą ISO-przesłona-czas bo wielu początkujących ustawi na stałe jedno czy drugie i na siłę męczy pozostałe gdy najkorzystniejszym by było skorygować co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skuter202 napisał:

w sumie to nic,zrobiłem pierwsze 2 foto moon za dnia i sadze ze nie jest to co powinno dlatego potrzebuje pomocy

w ustawieniu aparatu zeby wychodziły jak najlepsze zdjecia jesli tak idzie,

niedługo sie przeprowadze na północ Anglii i tam bedzie mniej światła,bo tu w londynie to tragedia

Pozdrawiam

Hamalowi chodzi o ustawienia, które możesz odczytać w exifie.  Z Twojego zdjęcia wynika, że szybkość migawki wynosiła 1/125, ISO400 i zdjęcie było wykonane Nikonem D40.   W oparciu O te dane możesz  zmieniać/modyfikować ustawienia w swoim aparacie w trybie manualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skuter202 napisał:

Dziekuje Panowie nie moge dojsc gdzie sie ustawia czas 1/4000 sek.

A czy w teleskopie beda takie same ustawienia ?

czyli aparat zamontowany w teleskopie

Pozdrawiam

Strona 43 :)

 

http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/instrukcje/aparaty/nikon/instrukcja_nikon_D40x_pl.pdf 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.