Skocz do zawartości

_vk_

Rekomendowane odpowiedzi

Największy wpływ na pojechane gwiazdy miał obiektyw, który wcześniej rozkręcałem i pewnie żle złożyłem. Nauczka na przyszłość - jedna zmiana na raz. Teraz wygląda to lepiej. Za radą Mirka i Adm2 pokasuje bicie i zobaczę jaki wpłwy na ilość mikrokroków. Na razie miałem x64.deneb_50.jpg.03a71770c776c6b4a8cb9e739604929e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gwiazdki  wyglądają o wiele lepiej.

Co do zmiany mikrokroku to myślę że wystarczyłoby x32 -przekladnia całkowita mech+ elektr = 4 147 200- ja swego czasu doszedłem do ponad 10.000 000 i nic to nie dało. Niestety w pewnym momencie  jedynie wykonanie ślimaka i łozyskowanie   osi wpływa na poprawę dokładności  prowadzenia. Teraz mam przełożenie ok.4 600 000  i jest optymalnie do prób foto i do skoków GO TO.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej pewnej granicy (8-16 mikrokroków) dalsze ich rozdrabnianie nie przynosi już prawie żadnego zwiększania rozdzielczości z uwagi na samą dokładność silnika, ale daje coś innego - zmniejszenie drgań i zwiększenie płynności ruchu. Dlatego też warto dawać mikrokroków ile się da, aby własnie silnik pracował "gładko", bo mocne drgania mogą się przenieść na obraz (mimo że pozycjonowanie będzie praktycznie takie samo). Skoro mamy sterownik z możliwością 64 mikrokroków, to ich aktywowanie nic nas nie kosztuje, nic to nie pogarsza, a może nieco poprawić prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, przegląd i zmiana łożyskowania montażu to mój następny prioryted. Mateusz ten sterownik ma nawet x128 więc też mogę jeszcze wygładzać. Mam też jeszcze silnik 400 kroków, który jest słabszy, ale cachuje go większa płynność. Kombinacji sporo, ale czasu mało. Tak więc na pierwszy ogień pójdzie mechanika montażu.

Jak zawsze kolejne kroki zamierzam tu dokumentować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/24/2017 o 17:51, Adm2 napisał:

Nie wiem czy taki malutki luz pomiędzy zębatką na silniku a osią silnika będzie miał jakieś znaczenie, ale takie coś da się ulepszyć owijając oś silnika taśmą przezroczystą.

Robiłem tak kilka razy i działa. Tylko na śrubkę trzeba wyciąć w plastrze otwór.

Solidnie zamontowane :-)

Taśma sprawdza się niewiarygodnie dobrze. Polecam. Bicie skasowane do zera a poprawa pracy bardzo znaczna. Dzięki Adm2.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W metodzie dryfu dodałem jeszcze trzeci krok czyli na zdjęcie składa się z 15sek bez ruchu w RA, 70 sek śledzenia i 15 sek bez ruchu. Pozwala to łatwo dostrzec nawet niewielki błąd ustawienia montażu

.dryf_ok.jpg.4078fdad14a5b79e6dcbcfbe1e4011c3.jpgdryf_nok.jpg.e90eac80cc7809f9c85582796d291e89.jpg

Edytowane przez _vk_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.