Skocz do zawartości

W pół drogi do M 27


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy setup, nowe wyzwania, nowy sezon :D

Nie mogłem sobie odmówić przyjemności obróbki niedokończonego zdjęcia,bo wydało mi się fajne. To nie jest skończone dzieło, sporo brakuje ( jeszcze dojdzie sporo H i całe RGB).

Setup: Takahashi FS 128 bez korektora pola, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60, Nie guidowane. Skala 0.73 arcsec/piksel

Ha: 7x1200 sekund, OIII: 12x1200 sekund.

Z Warszawy.677ebcdfa8ce274b9f8cae9d466479ff.16536x1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, to jest półprodukt. Tlen jest ciut za mocno, ale to wszystko się poustawia. Najważniejsze że optyka się sprawdza z tym cholernie małym pikselem 3.69. A właśnie na giełdzie pojawił się FS 102  :D. Mało tego - miałem obawy bo to jednak F8 - no ale bez korektora- a dla takiej małej matrycy nie jest potrzebny - 300 sekund luminancji to jest dużo :) jednak sporo szkła jest niepotrzebne.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak może być bez korektora to nie znaczy lepiej bo on właśnie może poprawić jeszcze spot tego zestawu.

Skala fajna i gwiazdki widać malutkie choć wszystkie wykazują lekkie pociągnięcie w jedną stronę. Ciekawe czy to prowadzenie, kolimacja czy raczej któraś złączka minimalnie krzywa a może chip. Cholera zawsze jakieś zagadki. Tak czy siak wygląda to ładnie!!!

 

9 godzin temu, wessel napisał:

Hamal, to jest półprodukt. Tlen jest ciut za mocno, ale to wszystko się poustawia. Najważniejsze że optyka się sprawdza z tym cholernie małym pikselem 3.69. A właśnie na giełdzie pojawił się FS 102  :D. Mało tego - miałem obawy bo to jednak F8 - no ale bez korektora- a dla takiej małej matrycy nie jest potrzebny - 300 sekund luminancji to jest dużo :) jednak sporo szkła jest niepotrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przypomniałeś o 16x1200s Ha i 9x1200s OIII tego obiektu, które zebrałem prawie dwa lata temu spod ciemnego nieba :) Czas to wreszcie porządnie obrobić...

Być może wyjdzie mi mocniej ta otoczka mgławicy, choć środka Twojego raczej nie pobiję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca. Jak popatrzysz na zdjęcia M 27 w narrowbandzie to ona ma takie piękne falbany wokół. Tu jest ledwo ich ślad. 

Ten zestaw kompletowałem pod galaktyki, tyle tylko że jak już go mam to się w zasadzie sezon na galaktyki skończył. 

Wybieram się niedługo na  urlop pod ciemne niebo Broku, więc moźe jeszcze coś złapię chocisż mój ulubiony Łabędź już też będzie widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.