Skocz do zawartości

Finalna lista odkryć przez sondę Kepler - 19 czerwca 2017


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu poinformowałem o zbliżającej się konferencji NASA, która odbędzie się w dniach 19-23 czerwca 2017 roku. Nieco się pospieszyłem, gdyż początkowo spodziewałem się nowej listy odkryć. Szybko zauważyłem, że konferencja dotyczy bardziej indywidualnych zajęć, np. co udało się dodatkowego zaobserwować dla znanej już planety pozasłonecznej. W związku z tym, wątek skasowałem.

 

No ale powraca, gdyż zaledwie dwa dni później NASA opublikowała informację o najnowszych wynikach obserwacji sondy Kepler - chodzi o "kandydatki". Czyli nie ma innego wyjścia - musi to być nowa lista odkryć! https://www.nasa.gov/press-release/nasa-hosts-briefing-on-latest-results-of-exoplanet-hunting-mission/ Transmisja odbędzie się w poniedziałek o 17:00 czasu polskiego (11:00 EDT), 19 czerwca 2017 roku.

 

O tym, co dowiemy się w poniedziałek, możecie posłuchać w wywiadzie z Natalie Batalha (prowadząca NASA Kepler) mniej więcej po 24:45.

https://www.nasa.gov/sites/default/files/atoms/audio/nasa_in_silicon_valley_episode_44_natalie_batalha.mp3

 

W skrócie - czekamy na nową listę setek nowych egzoplanet już w poniedziałek! :sleepy: Tym samym, liczba znanych planet pozasłonecznych prawdopodobnie przekroczy cztery tysiące :)

 

A ponieważ odnalazłem też setki kandydatek wśród 54 tysięcy klasyfikacji w projekcie Exoplanet Explorers (exoplanetexplorers.org), powinno coś być również mojego! :)

54407.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co się dowiedzieliśmy? Pierwsza misja Keplera została jakby oficjalnie zamknięta - znaleziono tam 219 nowych kandydatek na egzoplanety (żadnych potwierdzonych). W tym 10 leży w ekosferze i są to skaliste planety. Co do K2 - cisza. A więc w projekcie EE nie mamy nic nowego do przekazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.