Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu szukam po necie jakiś informacji na temat wypraw astro do Czarnogóry. Będąc tam kiedyś na wycieczce zastała nas noc niedaleko masywu Durmitoru. Przyznam się że jeszcze takiego nieba nie widziałem nigdzie indziej odkąd interesuję się astro. Miejscowości w których chciał bym się zatrzymać to Trsa i/lub Nedajno. Mianowicie stąd moje pytanie, czy ktoś już coś takiego zorganizował? Wyprawa z rodziną/znajomymi w te rejony? Czy próbował tam obserwacji wizualnych jak i astrofoto? Czy jakieś problemy pojawiały się na przejściach granicznych z EU? Rad bym był każdej udzielonej informacji:)
Dzięki i pozdrawiam, Sebek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku będę jechał z rodziną do miejscowości Bar, będę ze sobą brał astrotraca i megreza72 plus statyw itd. Będę też chciał zabrać lornetkę 22x85, mam nadzieję że nie będę miał problemu z przewiezieniem tego przez granicę. Wyjazd planowo jest 4 sierpnia, a powrót po 13 sierpnia, więc dopiero wtedy będę mógł coś więcej napisać. Ale jeżeli jedziesz do Czarnogóry wcześniej , to koniecznie napisz jak będziesz już po odprawach na granicy, bo sam jestem ciekaw jak oni widzą taki sprzęt szpiegowski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jak widzę na mapach LP bardzo ciemne (prawie jak Wołosate :) ) ale znalazłem tylko jedną kwaterę w najbliższej okolicy. Więc słabo.

 

W dodatku czas dojazdu np. z Zakopanego to ponad 14 godzin, w 12 jesteśmy w Splicie by potem przez 4 byczyć się na promie na Lastovo mające jeszcze lepsze warunki i kilkanaście obiektów noclegowych.

 

ps. ale jako wczasy z pieszymi wycieczkami po górach za dnia to nawet niezłe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amper napisał:

Ja w tym roku będę jechał z rodziną do miejscowości Bar, będę ze sobą brał astrotraca i megreza72 plus statyw itd. Będę też chciał zabrać lornetkę 22x85, mam nadzieję że nie będę miał problemu z przewiezieniem tego przez granicę. Wyjazd planowo jest 4 sierpnia, a powrót po 13 sierpnia, więc dopiero wtedy będę mógł coś więcej napisać. Ale jeżeli jedziesz do Czarnogóry wcześniej , to koniecznie napisz jak będziesz już po odprawach na granicy, bo sam jestem ciekaw jak oni widzą taki sprzęt szpiegowski 

Wypad planujemy na 18-23 wrzesień więc będzie po Twoich:) też mam podobny problem, czy ma granicy nie będzie problemu z dobsonem 354/1650 + star adventurer statyw i pelny osprzęt. Z racji wielkości telepa musze umieścić na tylnym siedzeniu i tu nasuwa się kolejne pytanie. Czy wystarczy zapiąć to pasami dla pasażerów czy trzeba

dodatkowe zabezpieczenia?

 

Godzinę temu, Darek_B napisał:

Miejsce jak widzę na mapach LP bardzo ciemne (prawie jak Wołosate :) ) ale znalazłem tylko jedną kwaterę w najbliższej okolicy. Więc słabo.

 

W dodatku czas dojazdu np. z Zakopanego to ponad 14 godzin, w 12 jesteśmy w Splicie by potem przez 4 byczyć się na promie na Lastovo mające jeszcze lepsze warunki i kilkanaście obiektów noclegowych.

 

ps. ale jako wczasy z pieszymi wycieczkami po górach za dnia to nawet niezłe rozwiązanie.

Mam porównanie wizualne pomiędzy Trsa a Muczne( LP jak w Wołosate tylko po drugiej stronie Bukowego Berda) i różnica była widoczna a to tylko 1 lvl LP.

To Lastovo brzmi bardzo ciekawie:) trzeba się rozejrzeć na bookingu i doliczyć za bilet promem:) ( 5 noclegów w Czarnogórze to koszt 629zl bez wyżywienia)
Ten rejon Czarnogóry urzekł mnie niesamowitymi widokami, wydawał się taki nie realny, samotna droga przez dziki step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.