Skocz do zawartości

SW NEWTON 12", MODYFIKOWANY


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprzedam OTA

 

Teleskop taki jak np. tutaj;
http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2805_Skywatcher-Explorer-300PDS---12--f-5-newtonian---2--1-10-crayfor.html

 

Poddany modyfikacjom:
1.Wymienione LW na nowe stosowane przez SW w teleskopach 10" - wg moich obliczeń LW oryginalne nieco przewymiarowane - przynajmniej 
do astrofoto planet, co skutkuje nieco mniejszym kontrastem, ponieważ jestem planeciarzem zależało mi na mniejszej obstrukcji centralnej)
2.Napęd SW z długim kablem zasilającym.
3.OTA znajduje się w "klatce" obejmującej 2 obejmy zamknięte dovetailami z dwóch stron. Dovetail długi w standarcie Losmandy, taki jak tu:
http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8517_TS-Optics-Losmandy-level-dovetail-barl-w--flat-surfaces--356-mm-long.html

 

Sprzęt w stanie bardzo dobrym, jedna niewielka rysa widoczna na tubusie, zadnych wgnieceń itp. Optyka w stanie idealnym.
Ustawiony przeze mnie precyzyjnie offset.

Przykładowa fotka wykonana tym sprzętem oraz sam teleskop (niestety nie mam innego zdjęcia, oprócz tej zabawnej fotki :):),
sprzęt mam poza wawą, może po weekendzie coś wrzucę).

 

UWAGA: WYŁĄCZNIE odbiór osobisty, rejon wawy - w weekend lub póżnym popołudniem...
CENA: 2300,- PLN.

JUP26022016-1.jpg

newton 12.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się wykonac kilka fotek oferowanej OTA.
Sprzęt wyposażony dodatkowo w solidy uchwyt pomagający w przenoszeniu, oraz "wypasiony" extender WO.

 

Zapraszam na PW, wyjątkowa okazja cenowa za sprzęt w świetnym stanie i starannie wyjustowany.

 

Przypominam - odbiór WYŁĄCZNIE osobisty...
 

sw1.jpg

sw2.jpg

sw3.jpg

sw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna cena 1900,- czyli taniej się już nie da - z własnym odbiorem.

 

Jeśli ktoś nie dysponuje montażem klasy EQ-6 wystarczy pobawić się i zbudowac
podstawę, OTA na solidne szyny obustronne na dodanie czopów ciernych, można
z tego zrobić rewelacyjny teleskop do również wizualna :).

 

Zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.