Skocz do zawartości

Próbne strzały - Spirit


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kubaman napisał:

zaczynam podejrzewać, że mnie śledzisz :D

 

Teraz rozumiem jak zamieściłeś temat :)

IC410 5x10min , eeeh znów trzeba będzie robić bibliotekę darków 10min

kopnięte gwiazdki ale odległość reduktora w RCku chyba prawie prawie

Mean IC410 Scaled.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłożyłem kolimację RC6 bo nie mam wyciągu. Ale za to mam również ze stajni GSO 150/600mm 6" F/4 OTA M-CRF :) Szybka złączkologia, kolimacja Cheshire, korektor https://deltaoptical.pl/korektor-komy-sw?from=listing i lecę. Na stronie piszą że zwiększa światłosiłę. Ciekawe ile teraz ma? F3? 

Pierwszy strzał 1x 10min Ha.

Widać że minimalny ruch odległości korektora i jestem chyba w domu.

 

NGC896_GSO600_12102018_Ha-001_600 Scaled.jpg

GSO600.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 x 10 min i trochę obróbki z powyższego setupu. Wychodzi na to że światło to 3,6.

 

Copy-11-of-Group3.jpg

Jeszcze crop 1x1 - seeing dzisiaj niesamowity. Pierwszy raz udało mi się wyłapać delikatne pojaśnienie które wygląda jak gwiazda w środku mgławicy.

crop.jpg.67b9c0f6448b61447c78ce82f25830c1.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Wracając do RC6 GSO.

Dłuższy czas temu kupiłem wyciąg Moonlite który jest warty więcej niż sama tuba. Była świetna okazja za 1/2 ceny. Co do wyciągu. Jak to wziąłem do ręki do prawie doznałem orgazmu. Jakość wykonania, płynność - marzenie. Dokupiłem tilt adapter, zapakowałem wszystko co trzeba i wysłałem do Astrokraka. Sprawa się przedłużała, nikt mi nic nie mówił. W końcu udało się skontaktować z jeszcze żyjącym Panem Januszem. Odesłał wyciąg z dorobionym połączeniem do tilt adaptera a za tydzień już nie żył. Jak rozpakowywałem paczkę to miałem tysiąc różnych myśli: " po co Go (Janusza) naciskałem?, pewnie był chory a ja mu gitarę zawracałem" itd itd. Przykra sprawa. Jakoś nie miałem wtedy siły żeby to wszystko składać.

 

Przedwczoraj w końcu skompletowałem co trzeba i wczoraj w nocy na balkon. 

25x5 min Ha , RC6 + reduktor 0,75, niebo jasne od księżyca, niezbyt mocno wyciągane

 

 

 

1r_IC63_stacked.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kopiując adres obrazka zorientowałem się co to jest, wyłuskując fragment: NGC896. To najjaśniejsza cześć mgławicy Serce ( IC 1805 ).

Tak wyglądała ta mgławica  w czasach gdy w Egipcie co najwyżej raczkowała myśl o przyszłej budowie piramid.

 

To mgławica emisyjna czyli zjonizowanego gazu, który emituje kwanty o różnej energii (albo długości fali).

 

Siema
Linki do zdjęć na wikipedii

597px-NGC896_Nebula_from_the_Mount_Lemmo

 

220px-Heart_Nebula.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newton na razie w miarę opanowany. Zaczynam ćwiczyć z RC6. Będzie jazda.

34x 120s Ha

M76 - Małe Hantle.

RC6 reduktor 0,75

Po masakrującej gwiazdy dekonwolucji ale o mgławicę mi chodziło.

M76_dekonwolucja.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.