Skocz do zawartości

Próbne strzały - Spirit


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia takie anomalie zawsze były spowodowane okablowaniem, najczęściej wtyk/gniazdo kamerki, Wyeksploatowana końcówka kabla tzn nadwyrężona miedź w środku, słaby styk wtyczka/ gniazdo, wyrobione gniazdo kamerki, czasem wskazane przelutowanie gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że obiekt nisko to jeszcze zbierane dzisiaj w oknie pogodowym z cirrusem i księżycem. Straszne mleko.

Powoli budzi się nadzieja że może jednak coś z tego będzie.  Na reduktorze trzeba poprawić odległość- jest prawie. 

RC6 GSO mod (wyciąg Moonlite). reduktor 0,75, wyliczona ogniskowa z plate solve 1012mm, ASI 1600mmc, baader Ha 7nm. 33x 5minKijanki_crop.jpg.ddddd742ac7c877a5d2bb7b70d12dc35.jpg

 

IC410_rc6.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem przed chwilą mały eksperyment z filtrami O3 i UHC.

Skręciłem ze sobą dwa: pierwszy O3 (bliżej matrycy) za nim UHC.

3 x 120s bin1 - wiem że z samym o3 miałbym masakrę a tu ... Może to będzie sposób na tlen z miasta? ...

 

Mean IC1805 Copy Scaled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHC zaczyna puszczać przy SII do kawałek za Ha, potem tnie aż do rejonów OIII, gdzie szeeerokim pasmem puszcza tą okolice. OIII tnie wszyyystko, puszcza jedynie wąski wycinek spektrum w rejonie OIII jak wyżej, więc wycina przy okazji LP IR UV puszcza jedynie czyste OIII z małym zapasem, w OIII LP jest daaleko po za jego zakresem przepuszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że osłabiając sprawność OIII ściemniłeś tło nieba, mając większy kontrast, ale i słabsze też OIII masz wrażenie że masz lepszy wynik.

 

Ładnie to widać na pudełkach Baadera

UHC tnie LP na środku

uhc_s_l_booster_filter_1_1_4_d62.jpg

 

a OIII puszcza jedynie taki paseczek

 

baader-o-iii-85nm-ccd-narrowband-filter-

 

w czym może UHC pomóc OIII ? Co UHC miał by odrzucić czego OIII nie odrzuca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś zrobić porównanie 1 do 1 tej samej nocy po 5 klatek tak i 5 tak itd, wtedy by była pewność że faktycznie zachodzą jakieś niewyjaśnione okoliczności bo teoretycznie nie ma to prawa działać.

Tak dla pewności mówimy o Baader OIII CCD i UHC-S/L Baader ?

 

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

spróbuje

Jest jedno ale. Zmienia się ognisko. U siebie mam tak - idąc od telepa w stronę kamery - UHC<OIII<GPU< złączka<BaaderVarilock<kamera. Widać że płaszczyzna się zmieniła i musiałbym poprawiać odległość od korektora a nie chcę kręcić tylko ze względu na jeden filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ja nie mam korektora, a  ognisko to się u mnie zmienia co godzinę :D natywna ogniskowa za chwile barlow 1.3 za chwile 1.9 itd itd :)

Normalnie bym podejrzewał że Baader oszukuje i OIII coś puszcza a UHC to tnie, ale na spektroskopie czysto jest, zobaczymy, jeśli jest jak piszesz, choć teoretycznie nie ma prawa być, zawsze to nieoczekiwana korzyść, zostanie nazwana filtrem/duetem Spirita :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj noc nie nadaje się do zdjęć.

Rano na śpiocha poprawiłem lustro wtórne w TS 150/600. Ponownie kolimacja CatsEye. 

Przez mleko, cirrusy, księżyc. Wygląda jakby cały kadr był do przyjęcia. Po lekkim kropie na potrzeby stackowania.

17x5 min Ha

Dark + stary flat.

1ngc896.jpg

1ngc896_cr.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piękne to nie jest ale można powiedzieć że pierwsze światło zaliczone po kolimacji Hyperstara 6. Zaledwie 45x 3min Ha z gradientami od lamp, księżycem i później mgłą. Tylko MDark 120s - 3 minutowych jeszcze nie mam.

 

ic1805_1920.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, rozumiem, że jako nieuważny czytelnik nie wyłapałem, że to 2 różnie teleskopy. Sorry, za bezsensowny komentarz.

A co do kolimacji Hiperstara to na moje oko masz dobrze skolimowaną oś optyczną i prostopadłość matrycy. Powalczył bym tylko z odległością chipa od korektora. Po mojemu jest za blisko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.