Skocz do zawartości

Próbne strzały - ryszardo


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

A więc nie trzeba licencji na tytuł...:). Wobec tego będę trzeci, jeszcze na pudle. W dodatku robię w zasadzie tylko próby, czy jakoś tak.

Białe noce, a więc jasne obiekty.

Na początek kompletnie próbny wizard ( NGC 7380) nad ranem. Na razie nadal Newton 12" f/5 (stara rura z Dobsa - właśnie minęło jej 10 lat), Atik 314l+. Bez korektora komy.

Software to tylko DSS i fitswork...

Bicolor, Ha + OIII, po 12x300sek na kanał. Ha+OIII jako niebieski.

50% oryginału ze względu na brak umiejętności...:)

 

Kanał "niebieski"

Bluewizardjpg.jpg.04957edbb028f872d97cbde4e8822260.jpg

 

Bicolor

 

wizard3jpg.jpg.f3d33cedb241b5c5f5fbf28ca7efc213.jpg

 

 

Edytowane przez ryszardo
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ryszardo napisał:

Atik 314l+

Napisze Ci to co Adam Naskiemu, kup se dobrego CMOS-a a zwariujesz. Gdy męczyłem CCD filtry NB to była jakaś udręka i utrudnienie, dla CMOS one są narzędziem wspierająco udoskonalającym, takie mam odczucie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że kupię...Ale przede wszystkim nowe obserwatorium. Atika też nie wyrzucę, mam co do niego plany...poza tym te próby to tylko 2h roboty. A właśnie, zdaje się że na Cmosa to by finalnie wystarczyło? :D

 

P.S

Obecnie mogę tylko narrow band. I to zdaje się też niedługo, bo zaczynają się pojawiać uliczne led. Tak więc obserwatorium to priorytet.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe. A na marginesie, gdzie nazwa obiektu? Najbliżej przyklejonym do foty tekstem powinna być jego nazwa! Jak roboty google mają wiedzieć co indeksuja? Potem szukam w goolge grafika zdjęć danej mgławicy a tam Twoich nie będzie :P a AP świetnie się indeksuje muszę przyznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HAMAL napisał:

Mozliwe. A na marginesie, gdzie nazwa obiektu? Najbliżej przyklejonym do foty tekstem powinna być jego nazwa! Jak roboty google mają wiedzieć co indeksuja? Potem szukam w goolge grafika zdjęć danej mgławicy a tam Twoich nie będzie :P a AP świetnie się indeksuje muszę przyznać.

 

Niektóre są, ale faktycznie zaraz wstawię. To jest mój pierwszy post w nowym A.P. zauważyłem, że z niektórych postów zdjęcia wypadły, więc je chyba jeszcze raz załaduję.

Czy to jest powszechne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowany  ( :D ) postem wessela pt. "Fascynująca mgławica welon" (świetny, bardzo cenny materiał), przypomniałem sobie, że kiedyś , na samym początku ustawiania setupu, popełniłem zdjęcie mgławicy NGC 6995, będącej częścią welonu. To jest 1x20 min. To było robione z guidingiem i gwiazdy mocno pojechały na skutek ugięć różnych elementów. Więc je trochę zgasiłem....za to mgławica wygląda dość szczegółowo. Opis wessela jest tak zachęcający, że zajmę się tymi małymi obiektami (chociaż tego nie planowałem) w tym roku. Liczę, że rezultaty będę mógł pokazać także poza "próbnymi.."

 

594778662864b_ngc6995_2(2)_65jpg.jpg.0a64951f773eca2f3a406114545991d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.