Skocz do zawartości

Canon FD 300mm f/4.0


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzedaję obiektyw Canon FD 300mm f/4.0 z adapterem EOS. Nabyłem go dosyć niedawno na portalu aukcyjnym, a powodem sprzedaży jest szybka zmiana setupu do fotometrii/astrofoto. Obiektyw optycznie jest w stanie bardzo dobrym. Ma tam trochę obtarć na obudowie, ale trzeba pamiętać, że ma swoje lata :)

 

Co więcej o nim mogę powiedzieć. Dostałem razem z adapterem EOS (taki z soczewką), ale jest dla mnie kompletnie niepotrzebny, bo pracowałem z kamerą ASI178MM-c (przykład fotki - poniżej). Kiedy nabyłem obiektyw, miałem jeszcze swojego Canona 60D przez kilka dni i wiem tyle, że ostrzy i obraz jest nawet ostry. Dlatego ten adapter dołączam razem z obiektywem, bo on wymaga też dekielka (nie ma w poniższych zdjęciach). Razem z obiektywem jest zdejmowana obejma, która posiada też gwint do statywu.

 

Obiektyw do astrofotografii wymaga użycia filtra UV/IR-cut, gdyż bez niego widoczna jest poświata dookoła gwiazd. Ja go niestety nie mam, dlatego brak fotek wykonanych przez niego. Skupiałem się praktycznie tylko na fotometrii, dlatego problem ten praktycznie mnie nie interesował - stąd nie zdążyłem takiego filtra jeszcze kupić.

 

Taka oferta chyba nie zdarza się często - na portalu aukcyjnym pojawia się raczej raz na parę miesięcy. To może być świetny obiektyw do astrofotografii na niezłej przysłonie, szczególnie na kamerkach CMOS jak ASI178. Brak informacji co do jakości obrazu na APS-C i powyżej, gdyż nie miałem okazji. Z drugiej strony, w Internecie każdy go chwali pracując na większych sensorach - musi więc być dobrze.

 

Co do zdjęcia. Mogę dokładniejsze zrobić w czwartek, gdyż teraz jestem na studiach, a obiektyw mam w domu. Wtedy mogę dać jeszcze widok z bliska. W związku z tym, wstawiam zdjęcia, które wcześniej gdzieś publikowałem. Fotki sprzętu pokazują w jaki sposób kamerka jest podłączona do mojej ASI178 (patrz opis pod ceną). Druga fotka to złączka, która nie jest w cenie. Zobacz opis pod spodem.

 

Cena: 850 zł (wysyłka w cenie). Odbiór osobisty możliwy w Suwałkach lub Białymstoku (lub też do obejrzenia).

 

Ostatnia kwestia jest taka. Może nastąpić niechęć do zakupu obiektywu ze względu na mocowanie (FD). W takim wypadku do kamery (np. ASI) potrzebny jest adapter, prawda? Na sprzedaż tego obiektywu mam zaledwie 10 dni i mogę zgodzić się jeszcze na taki myk. Posiadam do tego adapter T2-FD, który posiada również wejście na filtry 1.25". Adapter ten potrzebny mi będzie dopiero za miesiąc, gdy ewentualnie dokupię jeszcze Canona FD 50mm f/1.4. W związku z tym, aby nie leżał, mogę go odsprzedać razem z tym obiektywem, a za miesiąc po prostu dorobię nowe (bo zależy na czasie). W takim przypadku, potencjalny nabywca obiektywu dołoży za adaptery 150 zł (łącznie 1000 zł) i nie będzie musiał czekać, aż Pan Janusz w Astrokraku dorobi. Złączki te (bo składają się z dwóch elementów) oczywiście w stanie idealnym, a wyrobienie nowych kosztowało mnie 188 zł. Więc tutaj masz od razu i taniej.

Kometa-Johnson.jpg

canon 300 f4.jpg

złączka.png

19400975_1720667427961458_2060329781_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki :)

To bardzo dobry obiektyw bez potrzebnych bajerów (stabilizacja, autofocus), dzięki czemu można mieć niezłe szkło w niskiej cenie.

 

Cytuj

Yes, this is another 300mm f4 but comes without the luxury of using rare earth glass in its optical formula. It is lightweight as compared with the bigger brothers. Select glasses of low and high refractive indices, used in the rear group's convex fifth and concave sixth elements respectively, equalize to correct field curvature. This lens, too, used the Rear-group and Vari-pitch cam focusing systems enabling precise and smooth focusing. The closest shooting distance of 3 meters is the shortest among the 300mm focal length lenses. Cheaper in price was also one of its main attraction.

 

20170622_121102.jpg

20170622_120934.jpg

20170622_120916.jpg

20170622_120830.jpg

20170622_120758.jpg

20170622_120736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel opisuje :)

 

Cytuj

Obiektyw używany, stan bardzo dobry. Jest to obiektyw Klasy L późniejsze modele były już oznakowane literką L i czerwonym paskiem Jakość wykonania i precyzja działania powala nawet dzisiaj. Mimo upływu lat wszystko pracuje jak w nowym obiektywie, szkła wolne od zarysowań, czysty w środku. Ten obiektyw po prostu trzeba przyjechać i zobaczyć. Zdjęcia są ostre jak brzytwa, na życzenie mogę wysłać pełnowymiarowe zdjęcia zrobione Canonem 6D. Obiektyw posiada wysokiej klasy adapter Canon FD - EF Obiektyw posłuży jeszcze z 30 lat, zero jakichkolwiek ukrytych wad i gwarantuję, że kupujący będzie w pełni zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LibMar zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.