Skocz do zawartości

ASTRO PIXEL PROCESSOR


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, delaa napisał:

Zainstalowane - robi się coś tam... Bardzo dobre wrażenie na początek sesje itd... Zobaczymy jak wyjdzie w porównaniu do DSS, który u mnie jest nieprzewidywalny....

Pozdr.

Ciekawy jestem wyników. Opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testowo 30 klatek z kalibracją i stack + tło.

Wygląda dobrze. Klatki się skalibrowały i złozyły więc działa ...

Ciekawi mnie to że mastery wyglądają co najmniej dziwnie - albo ja nie jestem przyzwyczajony albo oglądałem nie to co trzeba - noc była.  Kalibracja na pierwszy visus jest ok.

Podoba mi się support i forum, podoba mi sie filozofia. Jak złoży te moje wypociny to pewnie kupię ;-) 

Teraz puściłem 700 klatek z dwoch sesji z różnymi czasami - bo to mi spędza sen z powiek ;-) siedzę w robocie więc się kalibrują i zapisują, wezmę do domu i zrobię dalej. No trwa to baaardzo długo a maszyna nie należy do jakiś tam "gamingowych popierdółek"  2 Xeony  i dwie takie  takie zabaweczki jak na foto ale one oczywiście nie działają w tym sofcie... a szkoda.

Pozdr.

PS.

DSS-a mam serdecznie dość - potrafi odebrać radość "robienia" ...

 

tesle dwie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - coś tam porobiłem  - zdjęcia finalnego jeszcze nie ma bo bardziej mnie kręci "robienie" niż finał ;-)

Obrabiam nieco ponad 700 klatek z CMOSA 071.

Co do kalibracji - podoba mi się zapisanie skalibrowanych klatek zrobiłem sobie kalibrację na dwa sposoby - z debajeryzacją i bez bo nie wiem co będę dalej z tym materiałem robił a debajeryzacja z wykorzystaniem preferowanej metody "Airy Disc" nie do końca mnie przekonuje - gwiazdy są bardzo ostre... wręcz geometryczne ale może tak jest lepiej.

Co do samego wyniku po kalibracji - M.Darki M.Flaty M.Darki do Flatów M. Biasy i Bad Pixel Map... i tu schody ale to może wina mojego materiału. Komplet wydaje się redundantny - i ma to ręce i nogi i jest spójne z tym co czytałem, że albo biasy albo darki do flatów razem nie koniecznie... Mam wrażenie że biasy robią mi banding. Dalej, z wykorzystaniem Bad pixel map robi dziury w materiale i niekoniecznie mi sie to podoba.  Zostaję przy przy darkach flatach i darkach do flatów.

 

Te 700 klatek to dwie sesje z dwóch lat - uparłem się żeby to poskładać razem. Jeśli chodzi o  podsesje - nie ma problemu składa i robi to poprawnie na moje oko. Ale w momencie kiedy ma to składac w jedność z włączonym Local normalization correction zżera finalnie dowolną ilośc ramu jaką mam robiłem 3 podejścia i bez sukcesu - zawieszka i błąd. Testowane na 16GB, 24 GB i 32 GB... RAM - na razie wiecej nie mam. Dzisiaj zapuszczę bez tej normalizacji całośc.

 

W podsesjach - czy to z naciskiem na "quality" czy na "noise" wygląda przy obróbce w PS duużo lepiej niż z DSS...

 

I teraz pytanie czy taki sam z punktu widzenia statystyki efekt da złożenie 2 "substacków"  każdy po ileś tam klatek... w jeden finalny czy będzie różnica w porównaniu do składania "po całości" w jeden końcowy stack ???

Pozdr.

Dzisiaj bawię się dalej...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz ale jak robisz z dwóch różnych setupów to wtedy muli banding albo coś takiego. Każda opcja jest nieźle opisana jeśli najedziemy na nią myszką i chwilę odczekamy. Dobrze opisane są funkcje składania LN (Local Normalization) i kiedy ich używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.