Skocz do zawartości

ASTRO PIXEL PROCESSOR


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny ciekawy soft do przetrenowania. Wersja trial 30 dni. Rejestracja zajmuje chwilę. Podobnie jak PixCore soft opiera się na Javie. Niestety nie ma możliwości wyboru ścieżki do instalacji więc jeśli ktoś ma w nazwie  konta dziwne znaki typu Ż,Ó itp musi go przenieść do katalogu o prostszej nazwie. Ja wrzuciłem na D:/Astropixel.

Właśnie przerabiam każdy krok po kroku. To co ma z dobrych udogodnień to analiza jakości gwiazdek Analyze Star. Przetwarza każdą klatkę i sam wybiera najlepszą klatkę referencyjną. Składa mozaiki. Wyciąga Bad pixel Map. A to co mi się bardzo podoba to podgląd na żywo DDP ale ! : oprócz DDP program w locie może zaaplikować klatki kalibracyjne bias, dark, flat lub bad pixel map. Jak na razie tyle. Jak się coś pojawi ciekawego to opiszę. Nie mogę się doczekać wynikowego stacka żeby móc porównać z Maximem albo PixCore.

 

https://www.astropixelprocessor.com/

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem całą kalibrację od początku w tym sofcie dla obszaru TR37. Program ma świetny algorytm do usuwania LP. Polecam przetestować. Nie opisuję bo na stronie jest dużo video tutoriali. Jest dostępna nowa wersja 1.046. Nie pobierajcie 1.045 bo jest z błędami i wyskakuje przy stakowaniu błąd Javy.

Po skalibrowaniu materiału Ha,SII i OIII jako RGB + Ha jako L - taka landryna + 2 smaczki w skali 1:1

Untitled-1.png.b6a8ea978202ec171468d7922c7cc03d.pngUntitled-2.png.e9c03f058c79145e9d277fac1314d30d.png

 

TR37_LRGB_FL_1080.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie robię kalibrację i ogólnie sprawdzam, co jest dostępne w programie.

To nie jest program, który w obecnej formie może zastąpić Pixa. W nim raczej zrobimy stack + DDP. Kwestia zapoznania się z wszystkimi dostępnymi opcjami.

Udało ci się zmienić ilość wykorzystywanego RAMu? U mnie jest domyślnie 2 GB, ale nie mogę wybrać innej wartości. Tzn. teoretycznie mogę, ale w oknie głównym nie zmienia się wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Iluvatar said:

Na razie robię kalibrację i ogólnie sprawdzam, co jest dostępne w programie.

To nie jest program, który w obecnej formie może zastąpić Pixa. W nim raczej zrobimy stack + DDP. Kwestia zapoznania się z wszystkimi dostępnymi opcjami.

Udało ci się zmienić ilość wykorzystywanego RAMu? U mnie jest domyślnie 2 GB, ale nie mogę wybrać innej wartości. Tzn. teoretycznie mogę, ale w oknie głównym nie zmienia się wartość.

Ja mysle i mam nadzieje ze to poczatek czegos naprawde fajnego.. Na razie Pixinsight na pewno nie zastapi ale w przyszlosci kto wie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Iluvatar napisał:

U mnie niestety tak, jakby pominął kompletnie flaty, tzn. został gradient i paprochy na całym zdjęciu.

A zrób podgląd DDP z klatkami kalibracyjnymi czy się coś zmienia. U  mnie flaty ok.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ma Distorition correction jeśli Ci o to chodzi. Można parametrem wpłynąć na dystorsję albo wgrać model dla obiektywu/kamery.

Nie do końca.Chodzi mi o sytuację skopanej kolimacji, czyli niesymetrycznych różnic. I wtedy, jak robię klatki przed i po flipie, to nie da się ich zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z flipem radzę sobie w ten sposób że w CCD zaznaczam klatki które chcę obrócić (opcja Y lub N w kolumnie include) robię rotację na wybranych klatkach i opcja Save data - All. Później składam.

Jak mam materiał w całości z Maxima to składam czasami z opcją Astrometry i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problemem jest obrócenie klatki. Problemem jest geometria tych klatek. Jeśli kolimację mam rozwaloną z prawej strony, to po flipie jest to już lewa strona (znaczy się z przeciwnej strony foconego obiektu). Z tego względu, alignacja poprawna dla lewej strony nie dopasuje gwiazd z prawej, bo są inaczej rozciągnięte itp.

Radzę sobie tak, że unikam flipa jak ognia :) Albo focę po flipie już inny obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Przepraszam ze odkopuję ale ostatnio wpadłem na ten program i chciałbym się dopytać o opinię o nim. Jak to teraz wygląda? Od momentu ostatniego posta chyba trochę nowych rzeczy sie w nim pojawiło. Ktoś go używa? Jak wypada stackowanie i edycja w porównaniu do DSS i Pixinsight? Warte jest wydania pieniędzy?
Nie mam niestety materiału żeby sprawdzić 30 dniowy trial, ale za jakiś czas kupuję Star Adventurera i zastanawiam sie w co lepiej zainwestować, Pixinsight czy APP?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PX robisz prawie wszystko ale jest drogi.

W APP kalibracja, normalizacja, stack, podstawowe funkcje crop, bardzo dobre wyrównanie tła, korekcja winiety, balans tła i kolorów, mozaiki. Polecam video tutoriale na stronie.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.