Skocz do zawartości

Jaki / czy to jest baader mpcc iii


Mxer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żeby było jasno - to jest korektor wkręcony w złączkę do wyciągu. Po rozkręceniu będzie wyglądał inaczej :) Odkręć pierścień z napisami (bo on chyba nie jest Ci potrzebny, niepotrzebnie blokuje gwint T2), korektor wykręci się "w drugą stronę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kuba_527 napisał:

Tak żeby było jasno - to jest korektor wkręcony w złączkę do wyciągu. Po rozkręceniu będzie wyglądał inaczej :) Odkręć pierścień z napisami (bo on chyba nie jest Ci potrzebny, niepotrzebnie blokuje gwint T2), korektor wykręci się "w drugą stronę".

Po odkręceniu górnego pierścienia, to coś zewnętrzne kręci się w kółko w  obu kierunkach nie odkęcając się ani przykręcając w osi obrotu, w  osi pionowej, ani drgnie. Sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agent Smith napisał:

Co zewnętrzne kręci się w kółko?

To MPCC w złączce do wyciągu SW 150/750, musi dać się wykręcić, choć czasami faktycznie jest z tym mały kłopot.

Przepraszam za moją niewiedzę, po prostu pragnę dowiedzieć się co nabyłem drogą zakupu ;) a że jestem na etapie "noob" stąd taki rezultat. Spróbuję dziś wsadzić w wyciąg.

Składam OAGa i dostałem go w częściach bez instrukcji. Ma jeszcze dwie przejściówki z którymi też nie wiem co zrobić bo nie pasują do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, pytaj, pytaj, to nie wstyd... a poza tym taki jest (między innymi) sens istnienia tego forum.

Jeśli mogę coś doradzić - zostaw na razie OAG'a w spokoju - to jest wyższa szkoła jazdy.

Jeśli myślisz o foceniu, zacznij od klasycznego prowadzenia (oddzielny guider).

Gdy to choć trochę opanujesz - przyjdzie czas na OAG'a, który ma wiele zalet ale też wiele wad -

z których główną są właśnie te rozmaite złączki (musisz dopasować tory optyczne..itd)

 

Trzymam kciuki :)

A.S.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tego co masz nie "wsadzasz w wyciąg"

Jeśli masz klasyczny Newton 150/750 wykręcasz z wyciągu jego oststnią (czarną) część i wkręcasz w to miejsce to co masz (MPCC w złączce)

Potem wykręcasz tę nakrętkę z napisami i masz gwint M48 (albo T2 - nie pamiętam) do którego przykręcasz kamerę/aparat (zapewne konieczne będą dalsze

złączki).

Pamiętaj, że pomiędzy MPCC i matrycą musi być zachowana dokładna odległość (poszukaj w necie, albo niech ktoś podpowie bo nie pamiętam)

 

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest MPPC mk3 wsadzone w złączkę. Ale nie mogę zrozumieć, jak to jest zamocowane. Adapter na T2 został wykręcony (powinien być w środku wkręcony od przodu), stąd nie mam pojęcia, jak chcesz do niego cokolwiek zamocować. Gwint M48 jest zajęty pierścieniem, co by sugerowało, że korekto jest tylko włożony do złączki, a nie przykręcony (bo gwint jest zajęty). Ale to by było skrajnie dziwne. Jak bym dostał to w łapy, to od razu by się wyjaśniło, a zdalnie to wyższa szkoła jazdy wyjaśnić sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agent Smith napisał:

Potem wykręcasz tę nakrętkę z napisami i masz gwint M48 (albo T2 - nie pamiętam) do którego przykręcasz kamerę/aparat (zapewne konieczne będą dalsze

złączki).

Ten pierścień jest na gwincie M48. Złączka z T2 powinna być wkręcona od środka, ale jej brakuje. No i moim zdaniem ten korektor obecnie lewituje w złączce zewnętrznej, bo nie ma go jaki gwint chwycić...

2 minuty temu, Agent Smith napisał:

Pamiętaj, że pomiędzy MPCC i matrycą musi być zachowana dokładna odległość (poszukaj w necie, albo niech ktoś podpowie bo nie pamiętam)

55 mm.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MateuszW napisał:

Tak, to jest MPPC mk3 wsadzone w złączkę. Ale nie mogę zrozumieć, jak to jest zamocowane. Adapter na T2 został wykręcony (powinien być w środku wkręcony od przodu), stąd nie mam pojęcia, jak chcesz do niego cokolwiek zamocować. Gwint M48 jest zajęty pierścieniem, co by sugerowało, że korekto jest tylko włożony do złączki, a nie przykręcony (bo gwint jest zajęty). Ale to by było skrajnie dziwne. Jak bym dostał to w łapy, to od razu by się wyjaśniło, a zdalnie to wyższa szkoła jazdy wyjaśnić sprawę :)

Mateusz, masz (jak zwykle?) rację - coś tu jest nie tak. Właśnie rozkręciłem swojego empececa i faktycznie...wygląda jakby brakowało tego pierścienia z z T2...
Może gwint M48 (który ma raptem ze 2,5-3 mm wysokości) wystaje na tyle, że umożliwia nakręcenie tej nakrętki z napisami?

Ciekawe, czy na tych 2-3 zwojach da się powiesić kamerę... nie mogę teraz znaleźć w swoim bałaganie tej złączki do wyciągu żeby sprawdzić.


W każdym razie wygląda na to, że nabyłeś drogą kupna produkt niekompletny, kolego @Mxer
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Agent ma rację. Ale to nic straconego, jeśli sprzedający nie ma tego co wykręcił, to pewnie można to dokupić, a na pewno można to dorobić - tylko to oznacza niestety parędziesiąt złotych inwestycji.

W przypadku dorobienia polecałbym tak zaprojektować złączkę, żeby uwzględniała backfocus i gwint kamery, do której chcesz to podłączyć. Tylko na tą chwilę nie mam pojęcia ile tego backfocusa trzeba zostawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziki napisał:

Niestety Agent ma rację. Ale to nic straconego, jeśli sprzedający nie ma tego co wykręcił, to pewnie można to dokupić, a na pewno można to dorobić - tylko to oznacza niestety parędziesiąt złotych inwestycji.

W przypadku dorobienia polecałbym tak zaprojektować złączkę, żeby uwzględniała backfocus i gwint kamery, do której chcesz to podłączyć. Tylko na tą chwilę nie mam pojęcia ile tego backfocusa trzeba zostawić...

U mnie gwint T2 wystaje na 4,7mm, a cała wykręcona tuleja ma 8,7mm wysokości, czyli wkręca się na 4mm :)

Z tego można sobie policzyć co i jak.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dziki napisał:

Niestety Agent ma rację. Ale to nic straconego, jeśli sprzedający nie ma tego co wykręcił, to pewnie można to dokupić, a na pewno można to dorobić - tylko to oznacza niestety parędziesiąt złotych inwestycji.

W przypadku dorobienia polecałbym tak zaprojektować złączkę, żeby uwzględniała backfocus i gwint kamery, do której chcesz to podłączyć. Tylko na tą chwilę nie mam pojęcia ile tego backfocusa trzeba zostawić...

Temat pomału się klaruje i wyjaśnia. Zdaje się że wszystko pasuje :) i towar odebrałem kompletny.

 

OAG to TS 9mm, backfocus canona to 55mm. Korektor 44mm, 9mm OAG i zostały 2mm. Mam tą oryginalną złączkę TS do canona.

Na Marku była faktycznie redukcja założona by prosto w wyciąg to wsadzić, po odkręceniu tej nakrętki z góry świetnie wkręca się to do OAGa, pasuje. Nie pozostało nic innego jak tylko wsadzić to w wyciąg zmontowane i zobaczyć czy dobrze ostrzy.

 

Bardzo dziękuje kolegom za pomoc i aktywność w wątku, a sprzedającego przepraszam za brak wiary (jeżeli to czyta).

 

:-)

IMG_2439.JPG

IMG_2440.JPG

IMG_2441.JPG

IMG_2442.JPG

Edytowane przez Mxer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mxer napisał:

Na Marku była faktycznie redukcja założona by prosto w wyciąg to wsadzić, po odkręceniu tej nakrętki z góry świetnie wkręca się to do OAGa, pasuje. Nie pozostało nic innego

Ja nadal nie mogę pojąć, jakim cudem to jest skręcone. Pokaż proszę zdjęcie ze zdjętą tą złączką - samego korektora i samej złączki. Po prostu mnie ciekawość zżera...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 21:34, MateuszW napisał:

Ja nadal nie mogę pojąć, jakim cudem to jest skręcone. Pokaż proszę zdjęcie ze zdjętą tą złączką - samego korektora i samej złączki. Po prostu mnie ciekawość zżera...

 

Jak dojdę do siebie to rozkręce to i zrobie fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Mxer napisał:

Obiecane fotki dla Mateusza jak jest  to skręcone

IMG_7843.JPG

 

Ok, a więc ta złączka ma taki strasznie krótki gwint, że gwint korektora jeszcze z niej wystaje, tak? Cóż, niebezpieczne rozwiązanie, bo tak płytko wkręcony gwint może się zerwać, trzeba być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MateuszW napisał:

 

Ok, a więc ta złączka ma taki strasznie krótki gwint, że gwint korektora jeszcze z niej wystaje, tak? Cóż, niebezpieczne rozwiązanie, bo tak płytko wkręcony gwint może się zerwać, trzeba być ostrożnym.

Obawiam się że nie można tego nazwać gwintem. To jest tak chuda blaszka, nie przelatuje na wylot ale po nakręceniu kręci się w  kółko. Żeby to rozkręcić musiałem naciskać lekko od góry a wkręcając dociskać od dołu. Wypaść nie wypadnie a w zasadzie cały gwint korektora mamy do dyspozycji to jest tak cieniutkie przy tym zrobione z czegoś przyzwoitego, bo nie deformuje się nawet  pod mocnym naciskiem. Czekam na choć jedna gwiazdkę na niebie żeby sprawdzić czy będzie ostrzyło bo już teraz pracowałem na prawie maksymalnie schowanym wyciągu. Jak będzie za mało to nie wiem co zrobię, skrócę brzeszczotem wyciąg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.