Skocz do zawartości

Jaki / czy to jest baader mpcc iii


Mxer

Rekomendowane odpowiedzi

Temat odkopuję, bo ma parę zdjęć i jest do czego się odnosić ;) Przymierzam się do zakupu korektora komy do mojej stockowej tuby 150/750, którą chciałbym uruchomić do astrofoto, no i szczerze mówiąc, nie wiem jak się do tego zabrać. 

Wyciąg tuby niemodyfikowany, sprzęt do podłączenia to jeden z Nikonów D5100 lub D610. 

To co mnie nurtuje, to co powinienem kupić oprócz MPCC, aby móc to wszystko spiąć, otrzymać 55mm od matrycy (?) aparatu i włożyć całość bezpiecznie w wyciąg i jeszcze całość wyostrzyć. Takie tam drobne pytania, pomóżcie obeznani w temacie :)

 

PS: Pierścień Nikon-T2 jakby co mam, bo już parę fotek tym 150/750 zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz MPCC do aparatu pierścieniem T2, to z automatu otrzymujesz 55 mm. Do tego potrzebujesz jeszcze złączki do sztywnego połączenia z wyciągiem, która ma z jednej strony M48, a z drugiej wkręca się w drawtube. Robił taką Janusz. Teraz musisz ją zlecić u naszych "nowych" tokarzy. Myślę, że będą wiedzieli, o co chodzi. Złączka ma też pierścień kontrujący, żeby ustawić żądaną orientację.

Tylko jak to będziesz guidować?

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Jeśli podłączysz MPCC do aparatu pierścieniem T2, to z automatu otrzymujesz 55 mm. Do tego potrzebujesz jeszcze złączki do sztywnego połączenia z wyciągiem, która ma z jednej strony M48, a z drugiej wkręca się w drawtube. Robił taką Janusz. Teraz musisz ją zlecić u naszych "nowych" tokarzy. Myślę, że będą wiedzieli, o co chodzi. Złączka ma też pierścień kontrujący, żeby ustawić żądaną orientację.

Tylko jak to będziesz guidować?

Zarzucę mu na plecki 400mm ogniskową z kamerą T7 :)

 

Hm, masz może gdzieś fotkę jak powinno wyglądać takie rozwiązanie? 

Na razie z tego co pamiętam do złączki Nikon-T2 wpinam nosek do wyciągu (2 cale albo 1.25, nie pamiętam) i to wchodzi w wyciąg blokowane śrubką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.