Skocz do zawartości

Jaką cyfrówkę wybrać?


Łukasz Wojtyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że ten temat w dobre miejsce wstawiłem, bo na cyfrówkach za bardzo się nie znam wiec wstawiłem tutaj.

Mam pytanie- jaki aparat cyfrowy wybrać? cele to wiadomo astro ale też normalne dzienne. Cena to ok 1500zł, na pewno nie niżej niż 1000zł, no i niestety raczej nie powyżej 2 tys. Chociaż może będzie trzeba tyle wydać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten temat w dobre miejsce wstawiłem, bo na cyfrówkach za bardzo się nie znam wiec wstawiłem tutaj.

Nieco wyżej masz kategorie "Cyfrowe kompakty" i "Cyfrowe lustrzanki" :wink: Tu są analogi ale mniejsza z tym.

Mam pytanie- jaki aparat cyfrowy wybrać? cele to wiadomo astro ale też normalne dzienne. Cena to ok 1500zł, na pewno nie niżej niż 1000zł, no i niestety raczej nie powyżej 2 tys. Chociaż może będzie trzeba tyle wydać...

Cyfrowej lustrzanki raczej za tyle nie dostaniesz, chyba że mocno używany 300D. Na allegro niestety nie znalazłem tego aparatu w cenie poniżej 2000 zł. A więc nie będzie bardzo przydatnych wymienianych obiektywów :(

Natomiast myślę, że w okolicach 2 tys. dostaniesz przyzwoitego Son'ego DSC-F717:

http://allegro.pl/show_item.php?item=34509658

http://allegro.pl/show_item.php?item=34152305

http://allegro.pl/show_item.php?item=34193775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz cyfrowke zastanow sie dokladnie, ile chcesz na tego typu sprzet wydac. Potem, co chcesz fotografowac. Do Ksiezyca i Slonca i kilku innych rzeczy np. gromady otwarte, do ich zobrazowania wystarczy aparat np. taki jak moj: OlC-4000Z. Jesli do DSO to nie schodz ponizej Canona Rebel. W przypadku DSO od razu pomysl tez o kupnie zmotoryzowanego montazu paralaktycznego. Koszt okolo 1400 zl za totalne minimum. Do Ksiezyca i Slonca oczywiscie mozesz to pominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon coolpix 4500 i nic innego za 1500zł!!!!

 

i ten aparat wydaje sie byc bezkonkurencyjny, jesli chodzi o aparaty typu Compact. Aparat zdaje sie nie produkowany od pewnego czasu, ale z drugiej reki do dostania bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon coolpix 4500 i nic innego za 1500zł!!!!

Nie wiem co to za aparat ale jesli dane wypisane na tej stronie

sa prawdziwe to jego maksymalny czas naswietlania wynosi 8 s.

Maksymalne czasy są problemem w bardzo wielu aparatach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATI no ja widze, że niewiesz co to za aparat :shock:

 

Naprawde dziw mnie bierze, czemu niewiesz co to za aparat :shock:

 

wpisz na forum jednym i drugim cp4500 i poczytaj sobie!

 

aparat ma czas B do 5min czyli do 300sek

 

ps. twój post jest mocno dezinformujący :| i nie opieraj się więcej na danych wypisywanych w sklepach :roll: to półprawdy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są jeszcze aparaty Konica-Minolta. Osobiście zakupiłem za ok. 1300 zł model Dimage Z2, dwa dni temu cyknąłem dwa zdjęcia, lecz za obróbke i ocenę zabiorę się kiedy indziej. Innym jednak chyba zaproponowałbym model Z10. Ma mniejszą rozdzielczość (3 Mpx) mniejszy zoom optyczny (8x) ale brak jest wysuwanego obiektywu jak w Z2, nie ma więc zjawiska "latania" obiektywu jak w moim Z2 - zmiany zoomu dokonuja się wewnątrz. Czasy naświetlania w trybach automatycznych do 15 sek. Pełny tryb reczny z czasem B do 30 sek. Czułość matrycy max 400 ISO (27 DIN). Najlepiej kupić to na pixmania.com tak kosztuje w granicach 950 zł, a w sklepie 1333 zł (Z10 oczywiście). Poza tym ma full opcji do fotografii ogólnej (nieastro).

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.