Skocz do zawartości

Mgławica Półksiężyc NGC 6888


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mało plastyczne to zdjęcie bardziej jak namalowane farbkami niż fotografia astro :emotion-5:

Oczywiście zdaję sobie sprawę z trudności obiektu ale wstępnie zaczynam się orientować co tkwi w tym obiekcie. Widać, że tlen jaki rejestrowałeś jest bardzo dobry.

Z SII najgorzej jest w tym rejonie.

Powiem szczerze, że właśnie jestem na etapie zbierania materiału "antyczną kamerą" ATIK One 6.0 na czas kiedy moja ASI1600 smaży ekspozycje w RPA pod dobrą opieką MaPy.

Zobaczę co z tego wyjdzie?

Pierwsze klatki Ha są bardzo obiecujące i detal wcale nie odbiega ot tego co zarejestrowałem ASI1600. Noce na razie bardzo krótkie i kapryśne więc długa droga do finalnego zdjęcia, łącznie potrzebuję ich 9 czyli ok. 17-20h aby coś wyszło z tego sensownego.

Bardzo jestem ciekawy efektu końcowego. To etapy testów, które mają mnie uświadczyć w przekonaniu przy których chipach warto pozostać.

Nie mniej jednak gratuluję Andrzeju uporu i walki z tym pozornie łatwym obiektem!

Hej,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał był naświetlany przez trzy noce, w tym dwie z Księżycem. Dlatego plastyka obrazu nie jest najlepsza. Za mało jest również tlenu. Pozornie na zdjęciach B-W wygląda to dobrze, ponieważ są one w niskiej rozdzielczości. Na oryginałach szum jest jednak dużo większy. Natomiast kolorystyka obrazu była wzorowana na zdjęciu NGC 6888 Roberta Gendlera:http://www.robgendlerastropics.com/NGC6888-BYUM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie minimalne czasy! Pamiętam, że gdy używałem FLI16803 z FSQ nie schodziłem przy narrowbandach poniżej 15-20h.

Warto by to jeszcze Andrzej dopalić mi to się dzisiaj niestety nie uda :(

5950167cbe6b1_CCDImageday.thumb.jpg.824ff9fef081c0fdfe19fbd542f63e92.jpg

 

 

 

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Andrzej F. napisał:

Sam jestem ciekaw jaki sprzęt da radę pokazać ten fragment NGC 6888 w tlenie  na  odpowiednim poziomie, tak aby można było zaobserwować szczegóły mgławicy.

Mnie tak wyszło przy 1h ( 6x10min) ekspozycji z 12" f/5 i Atik 314l+. Ten superantyk jest jednak czuły i mało szumi. To jest bez żadnej kalibracji. Nie pokazywałem tego wcześniej , bo miałem kłopot z wyciągiem i jest co jest.

 

ngc6888OIII_9jpg.jpg.221dd2a602332d84a55f32a2cb01b131.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.