Skocz do zawartości

Duża, gwintowana rura


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie jestem w stanie znaleźć w internetach tego, co potrzebuję, mianowicie:

metalowej (aluminium? stal? cokolwiek) rury o średnicy 20-30mm gwintowanej (jakimkolwiek gwintem, oczywiście naturalnie nasuwa się M20-M30) na całej długości, ok. 10-12cm.

Czy coś takiego to już trzeba do tokarza iść? A może samemu "narżnąć" narzynką? Może coś takiego jest, ale się nie nazywa "gwintowana rura"? :)

Proszę o pomoc, jeśli ktoś coś wie :)

 

Potrzebuję do sprawdzenia użyteczności pewnej konstrukcji - łożyska z wałem, który jest pusty w środku.

Chyba, że wystarczy zwykła rura, tylko podgrzać łożyska wcześniej? Wolałbym rozwiązanie ze śrubkami szczerze mówiąc...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Chyba, że wystarczy zwykła rura, tylko podgrzać łożyska wcześniej?

Pomóc, nie pomogę raczej, takie rzeczy to w motoryzacyjnym, jakieś kółka rolnicze, złomowce itp. 

A co do powyższego to chyba bym podgrzewał rurę i schładzał w zamrażarce łożyska. Wtedy może to zabanglać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, hydraulicy takie pół calowe rury codziennie gwintują.  Ale i rura nie koniecznie jest prosta i  gwint chyba calowy.

W sklepach bydowlanych powinni mieć kawałki takiej rury z gwintem z dwóch stron, ale gwint jest pewnie z a krótki i nie wiem skąd nakrętki do niego wziąć.

Na moim koziołku użyłem takiego "clamp ringu" na ośce zawiasu, żeby się w łożysku nie ruszała.

Patrzyłem przed chwilą w sieci...może takie coś, rura od siodełka roweru a do niej są takie clamp ringi :-)

http://www.xlc-parts.com/produkte_detail_en,1235,15504,detail.html

Ze sklejki możnateż taki ring zrobić.  Robiłem takie do mniejszych osi i dobrze trzymało.

Np. w  moim koziołku mikrometr od przodu jest takim ringiem zaciśnięty.

Średnicę rury można dopasować do średnicy łożyska oklejając rurę taśmą, jak wszystko ma być jak najtańsze :-)

 

Edytowane przez Adm2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.