Skocz do zawartości

Nowa Giełda ad. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ze starej giełdy znikną podział na Kupię, Sprzedam. Czy tak zostanie, czy to tylko przejściowa forma? Bo jeśli tak by miało zostać, to warto wprowadzić znaczniki K, S.

Edit: Ok, jest adekwatna adnotacje pod tytułem działu.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działy na forum odpowiadające giełdzie zostaną uproszczone. Tzn. będziemy mieć jedną kategorię, gdzie wpadać będą "statusy" o nowych ogłoszeniach w giełdzie oraz będzie to stanowiło dodatkową platformę do rozmowy. Przeglądanie samych ofert powinno być docelowo przeprowadzane przez nowy moduł giełdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Adam, próbowałem dodać ogłoszenie w nowej giełdzie jako Poszukiwany i jest tam trochę rzeczy których nie rozumiem.

Np. dla poszukiwanego towaru (rozumiem że to odpowiednik "starego" Kupię) wymagane jest dodanie zdjęcia i ceny (i oczywiście parę innych rzeczy).

Czy to zdjęcie i cena przy opcji kupię nie powinna być opcjonalna?

pk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bas.sic napisał:

Hej

Adam, próbowałem dodać ogłoszenie w nowej giełdzie jako Poszukiwany i jest tam trochę rzeczy których nie rozumiem.

Np. dla poszukiwanego towaru (rozumiem że to odpowiednik "starego" Kupię) wymagane jest dodanie zdjęcia i ceny (i oczywiście parę innych rzeczy).

Czy to zdjęcie i cena przy opcji kupię nie powinna być opcjonalna?

pk

 

A to faktycznie dziwne. Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hans napisał:

Jak będzie wyglądać zamykanie nieaktualnych ogłoszeń? Jakiś stały okres, manualnie, jeszcze inaczej? Te powiadomienia też domykać? Dopytuje by sobie ogarnąć nową procedurę moderacji dla giełdy.

 

Pozdrawiam.

Wszystko dzieje się automatycznie. Ogłoszenia dodaje się albo na 7 dni, albo na 14 dni. Potem można jeszcze raz wznowić na podobny okres. Po sprzedaży, albo zakończeniu terminu ogłoszenia znikają z przestrzeni publicznej, także wątki na forum.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko. Widzę, że nikt nie dopuszcza w swoich ogłoszeniach zgłaszania propozycji cenowych od innych osób. Polecam jednak to zaznaczać, bo dzięki temu dowiecie się, czy jest ktoś, kto potrzebuje ten produkt, ale w niższej cenie. To nie jest przecież zobowiązujące. Po prostu dostajesz od ludzi informację zwrotną, która wg mnie jest bardzo cenny (wiesz, ile w rzeczywistości może być wart twój produkt).

 

image.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bas.sic napisał:

No właśnie problem w tym, że to robię przez ten nowy moduł zgodnie z komunikatem :)

Spróbujcie sami.

 

zresztą dodałem również ogłoszenie:

 

Ale cenę = 0zł i zdjęcie musiałem dodać :)

Zdjęcie jest konieczne (wpływa na promocję oferty, po prostu jak ktoś widzi zdjęcie, to klika, tekstów nie widzi). To dla "twojego" dobra.

Co do ceny, to widzę, że rozwiązaniem jest faktycznie wpisanie "0" zł. Wtedy system traktuje to, jako brak określonej wartości. Jeżeli zaś chcesz szybko np. kupić montaż EQ6 to możesz podać wartość 10 tys zł i wtedy pewnie w 5 minut będzie miał ofertę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Po sprzedaży, albo zakończeniu terminu ogłoszenia znikają z przestrzeni publicznej, także wątki na forum.

A nie można by z zakończonych wątków sprzedaży dalej tworzyć archiwum giełdy. To wartościowy materiał dla kupujących i sprzedających, jak w przeszłości kształtowały się ceny różnych astrogadżetów. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jutomi napisał:

A nie można by z zakończonych wątków sprzedaży dalej tworzyć archiwum giełdy. To wartościowy materiał dla kupujących i sprzedających, jak w przeszłości kształtowały się ceny różnych astrogadżetów. 

Będę chciał zrobić do tego system, żeby można było badać ceny archiwalne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

Wszystko dzieje się automatycznie. Ogłoszenia dodaje się albo na 7 dni, albo na 14 dni. Potem można jeszcze raz wznowić na podobny okres. Po sprzedaży, albo zakończeniu terminu ogłoszenia znikają z przestrzeni publicznej, także wątki na forum.

To nie jest trochę za krótko? Ja bym dał 14 lub 28 prędzej do wyboru... Myślę, że 1/3 sprzętu siedzi na giełdzie tak koło miesiąca, niektóre oferty nawet dłużej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.