Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uwagi. 

1. Stara giełda nie była zła. Miała przewagę nad nową, taką, że można było przechodzić do starszych ogłoszeń, które nie trafiły jeszcze do archiwum. 

Stara giełda w nowej wersji forum ma błąd. Jeśli jestem w kontekście giełdy i naciskam strzałkę przejścia do następnej strony, to nie przechodzę do następnej strony starej giełdy. Przechodzę do następnej strony całego forum. To nie jest dobra zmiana :getlost:

2. Nowa giełda ma sporo wad. 

- moim zdaniem bez sensu jest ustawianie ilości dni w ogłoszeniu, 

- ten slider ze zdjęciami może na monitorze jakoś nawet działa ale na smartfonie to po prostu porażka. 

- prosty interfejs, to dobry interfejs. Tu mamy całe mnóstwo zbędnego crapu. Ktoś zrobił mnóstwo porządnej, nikomu niepotrzebnej roboty :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, kjacek napisał:

Stara giełda w nowej wersji forum ma błąd. Jeśli jestem w kontekście giełdy i naciskam strzałkę przejścia do następnej strony, to nie przechodzę do następnej strony starej giełdy. Przechodzę do następnej strony całego forum. To nie jest dobra zmiana :getlost:

Zgłaszałem dawno....ale radzę sobie rak, że zmieniam cyferkę na końcu linku :D

https://astropolis.pl/?forumId=198&page=1

Nowa giełda mi się nie podoba, starą ogarniało się w 3 sek rzutem oka, w nowej jest ciężko...

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w ogóle nie widzę swojego ogłoszenia.   :sterb003:  Nowego też nie mogę dodać :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, JaLe napisał:

Ja w ogóle nie widzę swojego ogłoszenia.   :sterb003:  Nowego też nie mogę dodać :(

https://astropolis.pl/profile/2243-jale/?do=content&type=classifieds_advert&change_section=1

Dziękuję za uwagi. Będę chciał dobudować inną główną stronę do giełdy, która powinna wyglądać tak, jak dany dział z kategoriami (po prostu lista ofert). Na razie proponuję właśnie tak jej używać - czyli klikać w kategorie i wtedy przeglądać listę. Główna strona giełdy służy w tej chwili w zasadzie tylko jak źródło szybkiej informacji, czy jest "coś nowego".

Przykład, jak to będzie wyglądać: https://astropolis.pl/classifieds/category/9-akcesoria-do-astrofotografii/

Dostęp do swojej historii macie przez profil astropolis (wszystko jest zintegrowane). Tam, obok ostatnich postów, wątków, są też ogłoszenia, które umieszczamy na giełdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj w wersji mobilnej zniknęła giełda.  Czy jest to awaria czy celowe działanie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego skasowana została możliwość wyboru ogłoszeń z giełdy 'w starym stylu'?

Nowa giełda z telefonu jest nie do użycia. Koszmar. Lata 90te. 

Nie daje się komfortowo przeglądać ogłoszeń. 

To jest wielki krok do tyłu. 

Tam był mały błąd w systemie generacji linka do następnej strony. A naprawiono go metodą zaorania feature. A wystarczyło dodać do linku & page=2 dla strony nr 2... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ja kompletnie oślepłem (od tej astronomii) czy czegoś nie kumam: czy ogłoszeń na nowej giełdzie, które się raz wznowiły (czyli wisiały wsumie 2x14 dni) nie można już wznowić ?

Muszę tworzyć nowe metodą "cut and paste"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez jakiś czas w telefonie nie wyświetlała mi się giełda na głównej (do ogłoszeń trzeba było wchodzić przez menu). Na początku trochę mnie to zirytowało, ale po krótkim czasie stwierdziłem że jest ok. Teraz jak pojawiły się ogłoszenia i mam podobne odczucia ;). Może warto zastanowić się czy giełda nie powinna być samoistnym działem oderwanym od strony głównej. Jak ktoś czegoś szuka to i tak tam zajrzy i sprawdzi ogłoszenia, zaś strona główna bez ogłoszeń wydaje mi się bardziej przejrzysta. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie nowa giełda to totalna porażka. Ja mam problem żeby znaleźć  swoje ogłoszenie a co dopiero ktoś kto jest nim zainteresowany.

Wcześniej jeszcze z bocznego menu można było wybrać giełdę, teraz opcja znikła i dojść gdzie co to jakaś zagadka.

Do tego nie widzę opcji dodawania jakichkolwiek postów pod wystawionym przedmiotem stąd nie widać czy dany produkt już się sprzedał czy nie, czy cena poszła w dół itd

Jak to mówią najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak było moim zdaniem w przypadku giełdy w pierwotnym kształcie. Tutaj mamy powoli przerost formy nad treścią a skutek będzie taki że wielu użytkowników zrezygnuje z wystawiania przedmiotów na tutejszej giełdzie z racji zawiłości całego przedsięwzięcia :D

Pozdrawiam!

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
41 minut temu, wojt0000 napisał:

Ja mam problem żeby znaleźć  swoje ogłoszenie a co dopiero ktoś kto jest nim zainteresowany.

Też mi to trochę zajęło. Klikasz w PG rogu na swojego nicka i klikasz w pierwszy link od góry "Moje ogłoszenia".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A gdybym chciał edytować cenę?

Bo na tą chwilę z ogłoszeniem nic nie mogę zrobić, tz mogę zakończyć i wstawić nowe :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edycja i zarządzenia ogłoszeniem: 

image.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzie nowa giełda. Zgadzam się, że ta jest bardzo upośledzona. Ponieważ ostatnio trochę dorzuciliście do kasy AP, to uruchomię dedykowaną, odrębną giełdę pod własną domeną (na AP będą tylko promowane oferty, ale nie zmieszane z treściami). Prace trwają. Będziecie bardzo zadowoleni.

Start nowej giełdy przewiduję na następny tydzień (najpóźniej), więc jeszcze kilka dni wytrzymacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potrzebuję kilka osób do testowania aplikacji giełdowej. Prośba o informacje, kto jest zainteresowany. Trzeba będzie poużywać wszystkich funkcji przez kilka dni i dorzucić możliwie najwięcej własnych produktów na sprzedaż (prawdziwych). Więcej info na PW.

To bardzo ważne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
Dnia 1.08.2017 o 11:17, Adam_Jesion napisał:

Edycja i zarządzenia ogłoszeniem: 

image.png

jak zrobić odnowienie po zakończeniu pierwszego okresu ogłoszenia?? Nie mogę odnaleźć menu widocznego powyżej , już drugi dzień kombinuję jak to zrobić :(

Edytowane przez M@rek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja kombinuje od tygodnia i nic nie wymyśliłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć!

W moim przekonaniu niewiele potrzeba żeby nowa giełda stała się czytelna i wygodna w użytku.

Wystarczyłoby to prawe okno z kategoriami uczynić właściwą stroną tytułową giełdy a wielkie obrazki z przykładowymi ogłoszeniami (zajmujące obecnie stronę) wrzucić jako panel po prawej.

Jeszcze lepiej, gdyby w tym prawym panelu były widoczne "obrazki" tylko po 1 z każdej kategorii lub tylko kilka z najnowszych ogłoszeń pionowo - w ogóle bez grupy wyróżnionych i kończących się.

Na komputerze byłoby czytelnie i sądzę, że nawet na mobilnych urządzeniach taka giełda umożliwiałaby łatwiejsze odnajdywanie ofert.

Nie wypowiadam się na razie nt. interfejsu do zamieszczania czy odnawiania ogłoszeń.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Modyfikacja tego modułu nie wchodzi w grę, bo nie znalazłem nikogo, kto by się tego podjął. To jest gotowiec, do tego dosyć często aktualizowany, więc to by nam zamknęło opcję upgrade'u. 

Odnowienie na 2 tyg robione jest automatycznie. Potem niestety nie da się tego zrobić. Trzeba skopiować treści do nowego ogłoszenia. Jest to bardzo upierdliwe.

Pewnym rozwiązaniem może być wydłużenie ofert do np. 1 miesiąca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta