Skocz do zawartości

Nowa Giełda ad. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobimy dłuższe odnawianie. Stara giełda się kisiła przez swoją formę. Ludzie nie aktualizowali ogłoszeń i tak one sobie leżały. Żeby ta giełda była użyteczna, musi być aktywna i świeża. Jednym z elementów tej strategii jest skrócenie czasu żywotności ogłoszenia (zawsze możesz je wznowić, czy powtórzyć). Ale oczywiście obserwuję ten wskaźnik i jak będzie problem z zastojem (małą ilością zakończonych transakcji), to wydłużę termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobną uwagę, że jeśli w temacie ogłoszenia użytkownik nie napisze kupię /sprzedam to nie bardzo wiadomo czy jest to oferta kupna czy sprzedaży bez wychodzenia do danej oferty. Czy można ustawić tak jak to było w starej wersji tzn osobno oferty kupna i osobno oferty sprzedaży. Poza tym nowa wersja bardziej czytelna od starej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nowa forma giełdy lecz jest jedna rzecz
która mnie denerwuje - brak podziału na kupię/sprzedam/zamienię .

Wiem że są "prefiksy" ale to nie załatwia problemu a ogłoszeń kupię zapewne będzie więcej .
Więc jeżeli robimy już coś pod allegro to może dodajmy filtrowanie ogłoszeń .

 

Taka moja opinia .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciekkacper napisał:

Podoba mi się nowa forma giełdy lecz jest jedna rzecz
która mnie denerwuje - brak podziału na kupię/sprzedam/zamienię .

Wiem że są "prefiksy" ale to nie załatwia problemu a ogłoszeń kupię zapewne będzie więcej .
Więc jeżeli robimy już coś pod allegro to może dodajmy filtrowanie ogłoszeń .

 

Taka moja opinia .

Pozdrawiam

Moja także.

Oto "przegląd kategorii"

Niewiele z niego wynika gdy brak podziału na K/S.

Więc się trzeba niepotrzebnie napstrykać...jest to raczej irytujące.

 

5958ad23e3c5f_gieda.jpg.3bfc57ff5ba6b3640e6126a6a8fa2033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, okroj napisał:

W starej wersji był zament a teraz masakra.Najlepiej jak by tak łyżkę do jedzenia skomputeryzować.Dla mnie wszystko nie do ogarnięcia.Chciałem zamieścić ogłoszenie i klapa.Jaki pożytek z tych zmian.

Ale jaki jest problem? Mogę prosić o więcej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Czy na pewno czytałeś ten komunikat, który wisi wielkimi literami na głównej stronie?

Widziałem już próby dodawania ogłoszeń o sprzedaży w artykułach i kilku innych kompletnie do tego nie przeznaczonych działach więc jeszcze musi minąć trochę czasu zanim nowa forma będzie dla wszystkich oczywistością ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paether napisał:

Widziałem już próby dodawania ogłoszeń o sprzedaży w artykułach i kilku innych kompletnie do tego nie przeznaczonych działach więc jeszcze musi minąć trochę czasu zanim nowa forma będzie dla wszystkich oczywistością ;)

 

Jasna sprawa. 3 miesiące to dobry termin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi. 

1. Stara giełda nie była zła. Miała przewagę nad nową, taką, że można było przechodzić do starszych ogłoszeń, które nie trafiły jeszcze do archiwum. 

Stara giełda w nowej wersji forum ma błąd. Jeśli jestem w kontekście giełdy i naciskam strzałkę przejścia do następnej strony, to nie przechodzę do następnej strony starej giełdy. Przechodzę do następnej strony całego forum. To nie jest dobra zmiana :getlost:

2. Nowa giełda ma sporo wad. 

- moim zdaniem bez sensu jest ustawianie ilości dni w ogłoszeniu, 

- ten slider ze zdjęciami może na monitorze jakoś nawet działa ale na smartfonie to po prostu porażka. 

- prosty interfejs, to dobry interfejs. Tu mamy całe mnóstwo zbędnego crapu. Ktoś zrobił mnóstwo porządnej, nikomu niepotrzebnej roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kjacek napisał:

 

Stara giełda w nowej wersji forum ma błąd. Jeśli jestem w kontekście giełdy i naciskam strzałkę przejścia do następnej strony, to nie przechodzę do następnej strony starej giełdy. Przechodzę do następnej strony całego forum. To nie jest dobra zmiana :getlost:

 

Zgłaszałem dawno....ale radzę sobie rak, że zmieniam cyferkę na końcu linku :D

https://astropolis.pl/?forumId=198&page=1

 

Nowa giełda mi się nie podoba, starą ogarniało się w 3 sek rzutem oka, w nowej jest ciężko...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JaLe napisał:

Ja w ogóle nie widzę swojego ogłoszenia.   :sterb003:  Nowego też nie mogę dodać :(

 

https://astropolis.pl/profile/2243-jale/?do=content&type=classifieds_advert&change_section=1

 

Dziękuję za uwagi. Będę chciał dobudować inną główną stronę do giełdy, która powinna wyglądać tak, jak dany dział z kategoriami (po prostu lista ofert). Na razie proponuję właśnie tak jej używać - czyli klikać w kategorie i wtedy przeglądać listę. Główna strona giełdy służy w tej chwili w zasadzie tylko jak źródło szybkiej informacji, czy jest "coś nowego".

 

Przykład, jak to będzie wyglądać: https://astropolis.pl/classifieds/category/9-akcesoria-do-astrofotografii/

 

Dostęp do swojej historii macie przez profil astropolis (wszystko jest zintegrowane). Tam, obok ostatnich postów, wątków, są też ogłoszenia, które umieszczamy na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego skasowana została możliwość wyboru ogłoszeń z giełdy 'w starym stylu'?

Nowa giełda z telefonu jest nie do użycia. Koszmar. Lata 90te. 

Nie daje się komfortowo przeglądać ogłoszeń. 

To jest wielki krok do tyłu. 

Tam był mały błąd w systemie generacji linka do następnej strony. A naprawiono go metodą zaorania feature. A wystarczyło dodać do linku & page=2 dla strony nr 2... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas w telefonie nie wyświetlała mi się giełda na głównej (do ogłoszeń trzeba było wchodzić przez menu). Na początku trochę mnie to zirytowało, ale po krótkim czasie stwierdziłem że jest ok. Teraz jak pojawiły się ogłoszenia i mam podobne odczucia ;). Może warto zastanowić się czy giełda nie powinna być samoistnym działem oderwanym od strony głównej. Jak ktoś czegoś szuka to i tak tam zajrzy i sprawdzi ogłoszenia, zaś strona główna bez ogłoszeń wydaje mi się bardziej przejrzysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowa giełda to totalna porażka. Ja mam problem żeby znaleźć  swoje ogłoszenie a co dopiero ktoś kto jest nim zainteresowany.

Wcześniej jeszcze z bocznego menu można było wybrać giełdę, teraz opcja znikła i dojść gdzie co to jakaś zagadka.

Do tego nie widzę opcji dodawania jakichkolwiek postów pod wystawionym przedmiotem stąd nie widać czy dany produkt już się sprzedał czy nie, czy cena poszła w dół itd

Jak to mówią najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak było moim zdaniem w przypadku giełdy w pierwotnym kształcie. Tutaj mamy powoli przerost formy nad treścią a skutek będzie taki że wielu użytkowników zrezygnuje z wystawiania przedmiotów na tutejszej giełdzie z racji zawiłości całego przedsięwzięcia :D

Pozdrawiam!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.