Skocz do zawartości
Pav1007

Astrowizja - CZERWIEC '17 - FINAŁ!

Promowane odpowiedzi

Pav1007    3079

Logo_AW_TS.jpg

ASTROWIZJA

edycja CZERWIEC '17

WYNIKI FINAŁOWE

Sponsor konkursu Astrowizja - który ufundował voucher o wartości 150eur dla zwycięzcy rocznej astrowizji.

Zapraszamy do odwiedzin sklepu (link na logo)

TELESKOP - SERVICE

ts.png

LINKI ZWIĄZANE Z KONKURSEM:

INFORMACJE:

• Autor materiału: Bartosz "Bartosz" Łaszczyński
  • Termin uruchomienia nowej edycji: 03.07.2017

FINAŁOWA KLASYFIKACJA EDYCJI CZERWIEC '17

9.jpg

MIEJSCE 1

RAFAŁ "kudi145" KURPIEWSKI

Miejsce w głosowaniu VP: 1

Zdjęcie nr 9

PUNKTY: 17

Głosowanie VP: 5

Paweł "Pav1007" Radomski: 3

Maciek "wessel" Kapkowski: 3

Jakub "iluvatar" Bartas: 3

Karol "Gucio13" Gut: 3

Paweł "Pav1007" Radomski:

Praca zdecydowanie najlepsza, chociaż brakuje mi trzeciego koloru w zestawieniu. Zupełnie nie widać zieleni (w mojej tabelce ocen zdjęcie straciło w tym aspekcie), natomiast głębią mgławicy, jej wyciągnięciem, kontrastowaniem i wręcz genialnym zarządzaniem gwiazdami sprawiło, że brak tej zieleni nie jest tak bardzo odczuwalny. Szum na moim ulubionym poziomie i mgławica wyciągnięta optymalnie.

Maciek "wessel" Kapkowski:

Na pierwszy rzut oka zdecydowanie najlepsza praca, choć podkreślam – to nie moja ulubiona konwencja kolorystyczna dla HST. Dobrze pokazane wnętrze, ciemne smugi i sporo głębi po lewej stronie mgławicy. Kapitalnie zmniejszone gwiazdki, bez artefaktów. Na minus należy zapisać mocne odszumienie, ale nie rzuca się to tak bardzo w oczy. Puls - dobrze wyrównany, prawidłowy histogram.

Jakub "Iluvatar" Bartas:

Pod każdym względem jest to dla mnie najlepsze zdjęcie i mój faworyt od momentu opublikowania zdjęć. Kolorowe gwiazdki, przyjemny poziom szumu, ładne tło, dobrze pokazana dynamika mgławicy. Nawet przez chwilę się nie zastanawiałem nad wyborem zwycięzcy, a po rozbiciu oceny zdjęć na mniejsze kategorie upewniłem się co do wyboru. Wielkie gratulacje!

Karol "Gucio13" Gut:

Technicznie jak i estetycznie najlepsza praca, zwłaszcza to pierwsze. Widać dbałość o szczegóły, świetne tło, stonowane odszumianie, nie przesadzone nasycenie kolorów. Wręcz "podręcznikowo". Osobiście uważam jednak, że nie trzeba było aż tak przygaszać gwiazdek, które przecież wcale nie dominują na tym zdjęciu, a po takim zabiegu sporo słabszych gwiazdek ginie. Zasłużone miejsce w głosowaniu Vox Populi.

11.jpg

MIEJSCE 2

DARIUSZ "Nowok76" Nowakowski

Miejsce w głosowaniu VP: 2

Zdjęcie nr 11

PUNKTY: 10

Głosowanie VP: 4

Paweł "Pav1007" Radomski: 1

Maciek "wessel" Kapkowski: 1

Jakub "iluvatar" Bartas: 2

Karol "Gucio13" Gut: 2

Tej pracy dałem 1 punkt głównie ze względu na wyciągnięcie mgławicy. Autor chyba nie przyłożył się do pracy nad lewą stroną obiektu i stąd ma się wrażenie, że jest jakby obcięty. W tym zdjęciu również brakuje mi trzeciego koloru, ale autor bardzo dobrze zadbał o kontrasty i poziom szumu. Minusik za jednolite gwiazdy

Pierwsze wrażenie – fotka bardzo dobra, choć to zupełnie nie moja kolorystyka. Trochę za mało zróżnicowane gwiazdki kolorystycznie. Plus– dobrze zrównoważony histogram.

Jakub "Iluvatar" Bartas:

Zdjęcie również bardzo dobre, jednak zawsze czegoś brakowało w stosunku do zwycięzcy. Mgławica mogłaby być trochę mocniej wyciągnięta z tła, nadrabia jednak detalem oraz dynamiką. W tle dominanta niebieskiego, przez co mógł też ucierpieć kolor gwiazd, poza tym nie mam zastrzeżeń. 

Karol "Gucio13" Gut:

Podoba mi się kolor mgławicy, podobnie jak w pracy nr 9. Same szczegóły wewnątrz mgławicy świetnie zostały uwidocznione i prezentują się naturalnie, czyli odszumianie też nie było przesadzone. Można było jednak powalczyć aby wyciągnąć więcej słabych obszarów mgławicy, wtedy praca miałaby szansę walczyć u mnie o najwyższą ocenę

18.jpg

MIEJSCE 3

ŁUKASZ "dziki" SZCZEPAŃSKI

Miejsce w głosowaniu VP: 3

Zdjęcie nr 18

PUNKTY: 7

Głosowanie VP: 3

Paweł "Pav1007" Radomski: 2

Maciek "wessel" Kapkowski: 0

Jakub "iluvatar" Bartas: 1

Karol "Gucio13" Gut: 1

Jest zieleń - to pierwsza myśl gdy zobaczyłem to zdjęcie i za to dostało ogromny plus. Autor, nie dość, że starał się wyciągnąć mgławicę po jej lewej części to jeszcze ładnie pokazał trzecią składową kolorystyki HST. Mimo kontrastu, zdjęcie sprawia wrażenie płaskiego. Można by powalczyć jeszcze z szumem. Coś niedobrego dzieje się dookoła jasnych gwiazd - jakby halo z szumu. Saturacja jest mocna, ale nie przekracza granicy kiedy pojawiają się artefakty z tym związane

Pierwsze wrażenie –zdecydowanie przesadzone nasycenie koloru i szum. Bardzo dobre, choć nieco za duże gwiazdki z zachowaniem kolorów. Minus - mógłby być bardziej zrównoważony, wycięty niebieski z tła. Przyjemnie odbieram tą fotkę, choć trochę zęby bolą od tego cukierkowatości.

Jakub "Iluvatar" Bartas:

Prawdopodobnie przez mocno nasycone kolory, mgławica wydaje się dosyć płaska i pozbawiona detalu. Szumu, szczególnie kolorowego, mogłoby być trochę mniej. Samej kolorystyki postanowiłem nie oceniać, gdyż narrowband to dla mnie duża dowolność, natomiast podoba mi się, że zdjęcie nie składa się wyłącznie z 2 barw, jak prace z 1. i 2. miejsca.

Karol "Gucio13" Gut:

Obróbka jak dla mnie przesadzona. Przede wszystkim za duża saturacja. Praca nie posiada może wad technicznych (dlatego przyznaję punkcik), jednak wizualnie zbyt "razi w oczy", a ja jakoś coraz bardziej skłaniam się ku delikatnej obróbce.

4.jpg

MIEJSCE 4

JAROSŁAW "bujarek" BURCZYŃSKI

Miejsce w głosowaniu VP: 4

Zdjęcie nr 4

PUNKTY: 4

Głosowanie VP: 2

Paweł "Pav1007" Radomski: 0

Maciek "wessel" Kapkowski: 2

Jakub "iluvatar" Bartas: 0

Karol "Gucio13" Gut: 0

Na pierwszy rzut oka – za wielkie gwiazdy, ale ładna mgławica. Mój ulubiony zestaw kolorów, odszumiona prawidłowo. Ładne przejścia tonalne kolorów wewnątrz mgławicy. Trochę za bardzo wycina się mgławica z tła. Minus – poszarpany histogram tłumaczy te wycinanie się mgławicy z tła.

23.png

MIEJSCE 5

ANDRZEJ "Andrzej Lysy" TRZASKOWSKI

Miejsce w głosowaniu VP: 5

Zdjęcie nr 23

PUNKTY: 1

Głosowanie VP: 1

Paweł "Pav1007" Radomski: 0

Maciek "wessel" Kapkowski: 0

Jakub "iluvatar" Bartas: 0

Karol "Gucio13" Gut: 0

Pierwsze wrażenie –zaszumiona mgławica i gwiazdki w obwódkach po zmniejszaniu. Do tego całkowicie zdjęty kolor na gwiazdach, co bardzo mnie nie pasuje w zdjęciach HST. Zgubiony całkowicie szczegół ciemnych kłaczków w dolnej części mgławicy. Minus- obcięty histogram z lewej strony a potem podniesiony poziom czerni. W efekcie brak płynnego przejścia pomiędzy mgławicą i tłem. Plusy – przyjemnie dobrana kolorystyka.

GRATULUJEMY!

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3079

Chciałem zasugerować by finaliści pochwalili się jak obrabiali zdjęcia (wiem, że co poniektórzy wrzucili już tutki w temacie wyników VP) :-)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marek_N    1345

Paweł, a może przyznawać +1 punkt za przygotowanie przez finalistę tutoriala? Jest kilka dni pomiędzy wynikami VP a decyzja jury - akurat na tyle żeby pokazać kilka screenów i jakieś kluczowe punkty obróbki.

Przy "danych" o finalistach można by też wymienić jakiego softu używali - w końcu podaje się ta informacje przy wysyłaniu pracy. Wiedzy to wiele nie wniesie ale dość ciekawe ze statystycznego punktu widzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3079
3 minuty temu, Marek_N napisał:

Paweł, a może przyznawać +1 punkt za przygotowanie przez finalistę tutoriala? Jest kilka dni pomiędzy wynikami VP a decyzja jury - akurat na tyle żeby pokazać kilka screenów i jakieś kluczowe punkty obróbki.

Pomysł dobry, ale do przemyślenia. Jeśli będziemy wprowadzać jakiekolwiek zmiany w przyznawaniu punktów to od nowej edycji rocznej, żeby każdy miał takie same szanse na starcie.

4 minuty temu, Marek_N napisał:

Przy "danych" o finalistach można by też wymienić jakiego softu używali - w końcu podaje się ta informacje przy wysyłaniu pracy. Wiedzy to wiele nie wniesie ale dość ciekawe ze statystycznego punktu widzenia :)

To jest fajny pomysł i do wdrożenia :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta